Дизайнерски раздел

dreambench

Well-Known Member
Здравейте, колеги!

Ще карам по същество - не знам дали е имало такова предложение преди, но мисля че би било хубаво да се направи една секция във форума само за дизайн. В момента всичко се тъпче във Freelance Jobs & Projects, а за дизайнерски въпроси място като че ли липсва.

Има доста теми на колеги, които предлагат дизайн услуги, както и други, търсещи съвети за дизайна на сайтовете си и т.н. Отделно някой по-начинаещ може да пита нещо и тези, които се занимаваме от повече време да помогнем и да дадем съвет. Мисля, че дизайна е точно толкова важен, колкото кода и SEO на един проект и е хубаво да му се отделя повече внимание :)


П.П. Не знам дали тук трябваше да я плясна тази тема, ако трябва я преместете ;)
 
От: Дизайнерски раздел

А аз мисля, че няма нужда от това.
 
От: Дизайнерски раздел

Веднага ще се появят теми "Направете ми лого", "Изрежете ми това лице от снимката".
 
От: Дизайнерски раздел

Те и така трудно се ориентират, па ако се добавят още 5-6 раздела и всяка нова тема ще е рай за хейтъровците (че е модерен термин напоследък) :)
А и това дефакто е само част от частта на един от многото компоненти на онлай бизнеса. Не би трябвало да е с някакъв определен приоритет пред другите. Има си специализирани уебмастерски форуми, където наблягат конкретно на всички детайли, какъвто и се явява уеб-дизайнът.

Иначе аз лично ще ми е по-лесно и по-подредено, ама като знам, че поне 50% от темите на тематиката ще са пръснати навсякъде другаде, не виждам какъв е смисъла. Е виж - хората пускат тема "дарения" ама всеки си пуска каквото където реши. Има тема "проблеми с врътпрес", ама секи ден теми с болежки се мандахерцат къде ли де...и тн :wink:
 
От: Дизайнерски раздел

Здравейте, колеги!

Ще карам по същество - не знам дали е имало такова предложение преди, но мисля че би било хубаво да се направи една секция във форума само за дизайн. В момента всичко се тъпче във Freelance Jobs & Projects, а за дизайнерски въпроси място като че ли липсва.

Има доста теми на колеги, които предлагат дизайн услуги, както и други, търсещи съвети за дизайна на сайтовете си и т.н. Отделно някой по-начинаещ може да пита нещо и тези, които се занимаваме от повече време да помогнем и да дадем съвет. Мисля, че дизайна е точно толкова важен, колкото кода и SEO на един проект и е хубаво да му се отделя повече внимание :)


П.П. Не знам дали тук трябваше да я плясна тази тема, ако трябва я преместете ;)

Струва ми се, че е по-добре да има и анкета и да гласуват дизайнерите
 
От: Дизайнерски раздел

По принцип е хубаво но ще се напълни секцията с идиотски въпроси защото се навъдиха страшно много пишман дизайнери.
Лично на мен не ми пречи да помагам но повечето "дизайнери" стават такива само и само заради парите и всичко ще искат наготово да им се даде.
Поне от личен опит знам, че дизайнерите са едни от най "притесняваните" хора именно с малоумни въпроси и ако може на аванта да им се свърши всичко на питащите.
Ако се пусне такава секция няма да съм активен в нея :)
 
От: Дизайнерски раздел

Ставаше въпрос за такава секция в Пазара. ;-)
Защо не? Но ми е интересно колко неща ще останат във Freelance & Job Projects като се махнат скриптове, дизайни, банери и т.н.? :)
 
От: Дизайнерски раздел

Аз съм за. Добра идея е като цяло. Поне ще видим, какви ще са резултатите.
 
От: Дизайнерски раздел

Виждам, че идеята не се посреща с особен ентусиазъм. Може и аз да съм с грешка. Вярно е, че вече всеки който може да шляпне една картинка с текст се пише за бъдещ дизайнер и се пускат теми за "Някой може ли да ми махне пъпката от носа на тая снимка".

Просто ми се струва по-удачно някой ако си търси дизайнер или предлага дизайн да е отделно, просто защото има доста различни видове продукти - лога, банери, иконки, UI, визитки, флаери, сайтове и т.н. Другото което е, аз лично бих написал гайд за дизайнери и клиенти, точно за да се насочат и двете страни към по-високо качество (да не се плаща за некачествени изработки и да не се подбива сериозно пазара от страна на дизайнерите за сметка на качеството), понеже това често е проблем. Може да се заблуждавам, но риск за глупави теми има навсякъде според мен.
 
От: Дизайнерски раздел

Щом е за секция пазар където се дават само оферти без дискусии съм с двете ръце ЗА :wink:
 
От: Дизайнерски раздел

Както има секция за FB, защо да няма отделни секции за дизайн, програмисти и т.н. . Добре ще е и малко по-строги мерки да се вземат срещу хейтъри които съсипват теми в пазара. Ако има нещо съмнително или нередно по офертата, докладва се на админ и той си взима решение как да се процедира.
 
Здравейте на всички и мерси за проактивното ви отношение. Ще се замислим и ще видим как да го направим. Като цяло и може да се направи и като една по-обща секция Уеб изграждане (Web Developing), в която има доста материал, за да се запълни. От програмиране, до дизайн, та през настройки на скриптове. Ще го помислим и ще видим какво може да се измисли.

Успоредно с това, продължавайте с предложенията. Мерси, че така активно се включвате. ;)

П.П: Позволих си да преместих темата в секцията За форума, тъй като касае него. :)
 
От: Дизайнерски раздел

Aз имам предложение:

Както е секцията Freelance & Job Projects, да има подсекция за Дизайн, за Програмиране, за Маркетинг, за ФБ.
И вече под всяка подсекция, подобно на oDesk, хората, които търсят примерно дизайн на Лого, Банер или Визитка, да могат да намират човек, който да им го/ги изработи. Т.е. дизайнерите сами да се предлагат на тези, които имат нужда от услугите им, а не да предлагат безплатно работата си, за да се забележат, а от кого?!
Отделно може да има и секция за конкурси от рода на 99desings (който аз лично не харесвам!).
Така Предприемач, освен един форум за взаимни съвети на настоящи и бъдещи предприемачи, ще се превърне и в място, което реално посредничи за осигуряване на работа.
 

Горе