Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

PrimeHunteR

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер" .... до момента видях само жалки подобия на дизайн а и да питам някаква конкредна сесия за поръчки към дизайнери има ли тука ?
 
От: Дизайн ?

Няма.
Само 30-ина писачи на статии, 15-20 СЕО-опитмизатора и останалото са събмитъри в директории (около 80-100 парчета)...
 
От: Дизайн ?

Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер" .... до момента видях само жалки подобия на дизайн а и да питам някаква конкредна сесия за поръчки към дизайнери има ли тука ?

Кажи конкретно, какво ти трябва? Дизайн-ясно ама какъв Web, графичен, какво? Съответно принт дизайн, лого и т.н... дай повече инфо на хората за да се ориентират какво що. Между другото ако искаш супер про дизайн срещу съответната цена разбира се, не е тука мЕстото.
 
Последно редактирано:
хайде на бас че на много други места ще му продадът нещо неструващо за много пари

иначе то е ясно тези които се справят и го знаят не взимат малко ако търсиш бюджетно решение

КУПИ си за петдесетина долара темплеит от темплеит монстър (и са много над това което предлагат някои фрими няколко пъти повече пари) и да ти го моднат малко ще излезе най добре

ако търсиш напълно къстъм

гледам Noke които се е изказал малко крайно има нелошо портфолио http://galinsimeonov.com/

както и radev има не лоши сайтове http://www.webdesign-bulgaria.com/
 
От: Re: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

хайде на бас че на много други места ще му продадът нещо неструващо за много пари

Така е, няма спор! Има го и този момент. Относно nоке i radev, доколкото разбирам хората са ориентирани предимно в web дизайна, и сигурно са много добри в работата си, ама колегата не е посочил точно какво му трябва. Съгласи се с мен, че има разлика между web и принт дизайн да речем. Така, че ако човека иска нещо различно от това, с което някой е сигурен, че би се справил на прилично ниво, то той не би му отговорил на въпроса. Точно поради тази причина написах, че ако иска супер про дизайн ще трябва да потърси услугите на хора или фирми предлагащи комплексна услуга. Т.е. ако ще е web той е съпътстващ с кодиране оптимизации и т.н., ако ще е принт то той е съпътстващ с правилно конфигуриране на файла за печат, предпечат, печат и т.н. И в тоя ред на мисли, как някой би отговорил адекватно на въпроса, преди аджеба да му стане ясно за какво иде реч.
 
Последно редактирано:
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Ако става дума за български сайт, готов темплейт може да е добро решение, особено ако човек има повече време и нерви, отколкото пари. Причината е проста - нивото на бг-сайтовете е уникално ниско и е суперлесно човек да се открои дори без кой знае какви усилия/пари. Един-два градиента и няколко glossy бутона и масовата аудитория ще ахка и охка.

Положението е подобно ако таргет-аудиторията е в страни като Индия, Таджикистан и прочие. Виж, за културната и реално платежоспособна част от населението - Европа, САЩ-МАЩ,.. човек трябва да се постарае/изръси. Там хората имат друг бекграунд, друго чувство за естетика, правят други асоциации на подсъзнателно ниво..

Примерно ако искаш да завъдиш посетители от категорията "средностатистически 15-20 годишен български шебек", ръгай розово и синьо, окръглени ръбове и бутончета дето приличат на бонбонки и си в играта.
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер" .... до момента видях само жалки подобия на дизайн а и да питам някаква конкредна сесия за поръчки към дизайнери има ли тука ?

Здравей и добре дошъл! :)
С чудесно първо мнение стартираш - изпълнено с недоверие, критика и много егоцентризъм.
Във форума има всичко за всеки. Всяко нещо си има цена, а и къде са тези "жалки подобия на дизайт", за които спомена? Виждала съм какво ли не, но чак жалки????!
Реално се прави това, което се поръчва, иначе няма да се плати, нали?
Предлагам, вместо да критикуваш колегите, да си пуснеш обявата за това, което търсиш и сам ще разбереш, дали има дизайнери тук или няма! Предполагам си наясно, колко струва професионалния дизайн?

Успех :)
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

И аз цял живот се питам дали има все пак някъде човеци... Но просто трябваше да спра да си мисля така. :)
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

аха значи някой е дизайнер защото го мислим за такъв :)
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер" .... до момента видях само жалки подобия на дизайн а и да питам някаква конкредна сесия за поръчки към дизайнери има ли тука ?

Кой си ти, че да казваш кое е "жалко подобие" :)
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Добре, може и да не ставаме въобще за дизайнери и да сме пълни дупки, но не мисля, че това е начина да се накърнява достойнството на човек! /опитвам се да се държа мило,а не както с wsar (въпреки, че си го заслужава малко или много) , че пак ще има да ме заплашва, че ще ме съди, "пича" ;] /
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Дойде написа едно мнение по-нескопосано и неграмотно и от моите и вие взехте да му се връзвате и обяснявате. Като не го кефят дизайните да си направи сам по-хубав.:)
 
От: От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

не стана ясно де за какъв дизайн става въпрос ....може да е питал за моден дизайн :)
иначе темата добре стана ... дизайнерите се записахте в нея :)
 
Последно редактирано:
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Бе, к'во ти пука, какъв дизайн му е трябвало ? Да се спасява. Аз като го гледам, едва ли търси човек да му свърши работа повече, отколкото човек, с който да се заяжда. Всеки ще се нарича, както си иска. Той не е човекът, който да казва, кой какъв е. Ще има правото да твърди подобно нещо, когато е над тези, които визира в иначе не така прояснения си ум, а, като гледам, едва ли е, щом търси подобни услуги.
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Добре, може и да не ставаме въобще за дизайнери и да сме пълни дупки, но не мисля, че това е начина да се накърнява достойнството на човек! /опитвам се да се държа мило,а не както с wsar (въпреки, че си го заслужава малко или много) , че пак ще има да ме заплашва, че ще ме съди, "пича" ;] /

Мило, малко момченце, недей цитира батко си по форума, когато пак не си подготвен. Нали ти казах, когато навършиш пълнолетие ше дигаш ръка и ако някой ти даде да приказваш, чак тогава можеш да се обаждаш. Стопляш ли?
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

@wsar
Брей,
обиди ли се нещо е ? :mrgreen:
Иначе пък - поздравления! Не знам за уменията ти като графичен дизайнер, но пък за сметка на това, разполагаш с умопомрачително чувство за хумор :}
 
От: От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Мило, малко момченце, недей цитира батко си по форума, когато пак не си подготвен. Нали ти казах, когато навършиш пълнолетие ше дигаш ръка и ако някой ти даде да приказваш, чак тогава можеш да се обаждаш. Стопляш ли?

Защо не отидеш да си избиваш някъде другаде комплексите. С твоя негативизъм в този форум не е много приятно.
 
От: Дизайн ? Тук има ли 1 който може да се нарече "дизайнер"

Ае, някой да локне тая тема или направо да я делне. Просто е пълен trash...
 

Горе