Конкурс за: Дизайн на мърчандайз - Varna On Air

HEB

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте предприемачи,

В продължение на темата Лого - Varna On Air, обявявам конкурс за дизайн на мърчандайз (дизайна ще се ползва предимно върху тениски, потници, но не изключва и други приложения като шапки, флагове, плажни кърпи и т.н.). Целта тук е да се имплементира думата Варна/Varna по възможно най-креативния и визуално естетически начин. Дали ще бъде нещо от рода на "Ще се Варна", изобразено на фона на морския бряг, или някое друго Ваше вдъхновение, основната ми идея е да се заложи на емоционалността и горделивостта на жителите на града. Артистичните варианти са за предпочитане, убедих се в това от вече успешно организирания конкурс за логото на Varna On Air. Ще си позволя да споделя работата на Varna Buddies, за да онагледя търсения от мен ефект - графичност, уникалност и емоционалност (изображението с дървото на плажа е едно от най-посещаваните заведения на плажа).




Сигурен съм, че при правилния дизайн, с подходящ набор и успешно приложение на маркетингови стратегии от наша страна, е напълно възможно изработените от Вас дизайни да станат често срещана гледка из Варна (we are not here to take part, we are here to take over). За да съм сигурен в това, обявявам три награди за трима от Вас. Търся най-добрите три дизайна, като за всеки един съм готов да предоставя парична награда в размер от 50 лева. Няма ограничение в броя отправени предложения, напълно е възможно и един дизайнер да отправи и съответно спечели с повече от едно предложение (hypothetically speaking).

Начало на конкурса: 22.04.2018г.
Край на конкурса: 20:00 часа на 31.05.2018г.
Дата за обявяване на победител: до 20:00 часа на 03.06.2018г.
Награда:
I-во място - 85 лв.
II-ро място - 65 лв.
III-то място - 50 лв.

*промените са съгласувани и удобрени от администратор и участници

ЗАПОЗНАТ СЪМ С ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН.
 
Последно редактирано:
varna.png


varna-man.jpg
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: HEB
Няколко часа по-късно и първото предложение е факт. Благодарности, надявам се да се получи качествен конкурс, по подобие на миналия такъв.

Що се касае до изготвените примерни варианти горе, не намирам за удачно да има подобно разграничение на самия дизайн (мъжки и женски). Харесва ми обаче идеята да има качествена насоченост.
* @stoineff , "...добри момчетаТА" предполагам е техническа грешка :)
 
Няколко часа по-късно и първото предложение е факт. Благодарности, надявам се да се получи качествен конкурс, по подобие на миналия такъв.

Що се касае до изготвените примерни варианти горе, не намирам за удачно да има подобно разграничение на самия дизайн (мъжки и женски). Харесва ми обаче идеята да има качествена насоченост.
* @stoineff , "...добри момчетаТА" предполагам е техническа грешка :)
Да. Грешката е техническа.

Какво означава, качествена насоченост?
 
Последно редактирано:
Да. Грешката е техническа.

Какво означава, качествена насоченост?

Извинявам се, напълно е възможно изказа ми да е разбираем единствено и само за мен. Под качествена насоченост визирам онзи дизайн, насочен към определена група, окачествяваща себе си с "добрите момчета" или "готините момичета" например. Просто не намирам за подходящо разделението между мъже и жени.
 
Повдигам леко темата, като оставам на разположение за всички, желаещи да се включат в конкурса ☺
 
Предлагам една векторна щампа, която във всяка печатница (дори има и принтери, които вършат тази работа), може да бъде адаптирана, към всякакъв вид материи, цветове и т.н. Морският възел може да символизира както морето, така и връзка между двама. Така смятам, че се получи унисекс и изглежда интересно, става за подарък, а и мисля, че отговоря на условията по - горе.


ot-varna-moi.jpg


ot-varna-moi-2.jpg


ot-varna-moi-3.jpg
 
Не зная защо не получавам известия, че сте се включили с предложения. Дори останах с впечатление, че абсолютно никой не е писал след последния ми коментар. Благодаря за изготвените предложения, оценявам отделеното време.
Не съм наясно дали правилата позволяват удължаване на конкурса поне с допълнителна седмица, тъй като последнето предложение е от преди 10 дена, а не съм успял да дам насоки на нито един от дизайнерите. Към момента ми допада последната идея на @stoineff, играта с думата "мой" е типично по вкуса на варненци. Предложението на @ap1x също ми допада, но не желая да бъде изписвано Varna On Air, тъй като предположението ми е, че повечето хора няма да са запознати с дейността ми в началния етап на промотирането на тениските. Предложенията на @red_velvet не съвпадат с вижданията ми как би трябвало да изглежда, а идеята на @Stefan_T е интересна. В заключенеи мога да напиша, че предложенията, макар и малко на брой, са със замисъл, но ми липсват артистичните рисувани елементи.
Предполагам, че трябва да получа разрешение от @Blinky за допълнително удължаване на крайната дата на конкурса, а от Вас, дизайнерите в този форум, бих желал да науча каква е еквивалентната стойност на труда Ви в цифри, ако очаквам да получа предложения, включващи графики като примерите, посочени от мен по-горе? Явно паричната награда от 50 лв. не е достатъчно, склонен съм да обмисля и повишаване на сумата заедно с удължаване на конкурса. Предполагам така ще се получи по-качествен конкурс, като всички страни ще са доволни.
 
Ако участниците са ОК с удължаването, аз също. Но виж какво мислят те по въпроса. Дали е коректно и честно. ;)

Тъй като вече получих удобрението на @Blinky, споделям и примерен вариант как биха изглеждали новите условия на конкурса:
Начало на конкурса: 22.04.2018г.
Край на конкурса: 20:00 часа на 31.05.2018г.
Дата за обявяване на победител: до 20:00 часа на 03.06.2018г.
Награда:
I-во място - 85 лв.
II-ро място - 65 лв.
III-то място - 50 лв.

Тъй като някои предложения са "по-по-най" от други, справедливо би било да има и явно разграничаване в паричния стимул. Затова предлагам и този вариант, в който завишавам общия награден фонд до 200 лв., като по никакъв начин не намалям предварително обявения минимум от 50 лв./дизайн. Очаквам включване от участниците, за да успеем своевременно да актуализираме условията и завишим равнището на конкурса.
 
Поправи в най-горния пост наградата ако искаш, пусни и линк към конкурса в някоя група за фриилансъри във фейса или някъде другаде, за да се увеличат участниците и съответно предложенията.
 
Поправи в най-горния пост наградата ако искаш, пусни и линк към конкурса в някоя група за фриилансъри във фейса или някъде другаде, за да се увеличат участниците и съответно предложенията.

Чудесен съвет, благодаря. Със сигурност ще го направя, очаквам единствено потвърждението на участниците, включили се до този момент.
 
Харесва ми присъствието на плажния мотив, но винаги съм ненавиждал подобни щампи, които имат геометрично ограничение (в случая квадрат).
Ще опитам нещо в тази насока
 
  • Like
Реакции: HEB
Крайният срок, както и финансовите параметри на конкурса бяха актуализирани. Оставам на разположение за всички, желаещи да вземат участие. :)
 

Горе