Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Вчера си взех гореспоменатия Philips 40' 3D Ultra HD 4k + 2 чифта активни 3D очила за 800лв. Картината е много добре , плавна без засичания и много ясна. 3дто още не съм го пробвал. За цената си е убиец. Гледам го на 2 метра разстояние и се вижда все едно си на кино.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Влез в замунда има категория 3D.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

http://www.peter.and.bilyana.net/TVCalculator/

някакъв доста амбициозен(за производителите на тиливизори) калкулатор

за 2,8м показва от мин. 26" макс. 60"

не мисля, че ще можете да прочетете субтитрите на последния без да си въртите главата като на тенис...
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Няма значение колко инча е. Важното е да е смарт, защото ако не е ще седи само за украса.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

@9876 Пич що говориш глупости. Аз специално го избирах да не е смрад. Щото исках телевизор, компютър си имам.
Смарта е един от рекламните трикове на компаниите. Сигурен съм че 90% от собствениците на такива телевизор не използват смарт опциите.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

@9876 Пич що говориш глупости. Аз специално го избирах да не е смрад. Щото исках телевизор, компютър си имам.
Смарта е един от рекламните трикове на компаниите. Сигурен съм че 90% от собствениците на такива телевизор не използват смарт опциите.

Само и единствено като лежа си пускам песнички от youtube.. За нищо друго не ползвам смарт функцията.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Спецялно за RealMoney

Infographicss1.jpg

Infographicss2(1).jpg


Аа пък Смарт функцията не е само достъп до интернет, май имаше и други плюсове
Язе не разбирам, но претпочитам да е СМАРТ ТВ
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

@9876 Пич що говориш глупости. Аз специално го избирах да не е смрад. Щото исках телевизор, компютър си имам.
Смарта е един от рекламните трикове на компаниите. Сигурен съм че 90% от собствениците на такива телевизор не използват смарт опциите.

Аз с тази функция гледам изтеглени филми и сериали изтеглени на лаптопа от торентите на телевизора само чрез wifi и Dlna без да е нужно да използвам кабели и флашки. Смарта не е рекламен трик. Смятам, че е много полезно един тв да е смарт, защото ако не са торентите няма какво да се гледа освен НВО, но за да имаш НВО трябва да платиш за пълнеж от 1000 непотребни канала и затова неплащам за телевизия. Смарта е добър за стрийминг на видео. В Сащ има много платформи за стрийминг на видео като Нетфликс, Хулу, Амазон Прайм и други. И в Сащ е безмислено да се сваля от торенти постоянно докато в България е необходимост. Въпросът е, че в България имаме само НВОGO за стрийминг на видео на различни устройства и другите такива приложения не са достъпни на смарт тв и затова свалям от торентите. На смарт ТВ може да се инсталира и Спотифай.
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Спецялно за RealMoney

И? Това какво трябва да ми говори?

1. Че българинът обича да си губи (буквално) времето с тъпотията която пускат по ТВ вместо да си намери друго забавление.
2. Че е грандоман и трябва да има поне 2.5 броя в дома си. По възможност и един в кенефа!
3. Че за него е най-важен...размера на екрана.

Кое от тия неща трябва да ме кара да се чувствам кофти? Това, че И ТУК българинът демонстрира уникална грандоманщина и комплексарщина? WOW!:shock: WOW! Засрамен съм!

Ти ми отговори да ти купувам ли аз Правописния речник, не ми се офлянквай тука с някакви "спецИАлни" графики показващи колко сме деградирали, с годините, като народ.:D

@tedkata_m - Sorry. Спирам да ти спамя темата, ще отворя нова за да си спорим там на воля :)
 
Последно редактирано:
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Темата е дълга и не ми се чете, но ето моите съвети.
Взимай възможно по-голям телевизор. Един телевизор никога не е достатъчно голям :) Аз гледам 46" от 3 метра и след първата седмица ми малееше и ме хвана яд, че не си взех 50".
Та взимай максимума :))))

За съжаление повечето телевизори вече идват СМАРТ, а това е страшна боза (и моят е такъв), но като вържеш едно Raspberry Pi с XBMC и имаш много по-смарт телевизор :))
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Ако ще се гледа 3D, тогава 32 инча е малко. Там трябва повече и минимума според мен е 42, а колкото повече, толкова по-добре.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Нещата за съжаление клонят към 39 инча. Оказа се, че разстоянието между новите шкафове е 900 мм, което на практика означава, че няма да се събере 40-ката и трябва всичко да се преправя...А аз нямам нерви за това. Та ако имате нещо за препоръка като функционалност и марка за 39 инча - споделете.
 
Последно редактирано:
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Аз се глася за 26 инча монитор, не ми се мисли как ще е 32 за тв. Откъдето и да го погледнеш си е малко.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Коригирах на 39 инча - става точно! Но това е максимума.
 

Горе