Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Добре де, Чиче, знаеш, че се интересувам от политика, къде аджеба да следя изявите на престъпниците от държавния сектор? На ВЕФА ли? Ако успяваш да отделяш зърното от плявата, телевизията не е проблем. Отделно децата гледат детско, жената също гледа разни простотии... Как да стане без телевизор!? Разбира се интернет също е вариант, но ако взема от там да се информирам за всичко, това значи само пред ПЦ-то да седя, което не ми е оферта. Вече не съм на 20 години, нито очи имам за това, нито гъс, нито кръст :)


:roll:

Баси предприемачите! Да се кефят на изгубеното време, зяпайки и слушайки затъпяващо каква тоалетна хартия трябва да си купят - на оранжеви ромбчета или бледосини спирали...
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Вижте сега, въпросът ми не беше дали да си купя телевизор или да не си купя, така или иначе съм решил да си го купя. Просто питах на дистанция около 3 метра колко инча са ОК, за да не го гледам като Формула 1 на живо. Или като на кино от първия ред :)
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Разбира се интернет също е вариант, но ако взема от там да се информирам за всичко, това значи само пред ПЦ-то да седя, което не ми е оферта. Вече не съм на 20 години, нито очи имам за това, нито гъс, нито кръст :)
Чичовото, какво ти пречи да си следиш потока в Мрежата на 40 инча, удобно полегнал? Хем ще срещнеш неща, дето никога няма да покажат по тивито, хем ще си отсееш и видиш само интересуващото те. А и със сигурност ще срещнеш идеи как да направиш още кинти. Или с кого.
Тивито е като войнишка столова: влиза се под час, престоя също е под час, каквото е решил главния готвач да ти сипят в паницата - това ще зобаш. Заради дисциплината не можеш с никого да разговаряш. Заради хигиената масите нямат покривки и караш на гол гетинакс.
Мрежата е като многозвезден ресторант - меню по избор с услужливи персонални сервитьори, луксозни покривки с цветя във вазата, тишина и/или приятна музика по свой вкус, можеш да си говориш с когото искаш: било за клюки, било за бизнес, било да попцоваш някого.

Доста ретроградно е да зяпаш тиви, след като имаш на разположение немислими до скоро удобства.
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Чичовото, какво ти пречи да си следиш потока в Мрежата на 40 инча, удобно полегнал? Хем ще срещнеш неща, дето никога няма да покажат по тивито, хем ще си отсееш и видиш само интересуващото те. А и със сигурност ще срещнеш идеи как да направиш още кинти. Или с кого.
Тивито е като войнишка столова: влиза се под час, престоя също е под час, каквото е решил главния готвач да ти сипят в паницата - това ще зобаш. Заради дисциплината не можеш с никого да разговаряш. Заради хигиената масите нямат покривки и караш на гол гетинакс.
Мрежата е като многозвезден ресторант - меню по избор с услужливи персонални сервитьори, луксозни покривки с цветя във вазата, тишина и/или приятна музика по свой вкус, можеш да си говориш с когото искаш: било за клюки, било за бизнес, било да попцоваш някого.

Доста ретроградно е да зяпаш тиви, след като имаш на разположение немислими до скоро удобства.

То и за Интернет ми трябва, така че също ще мисля какъв е най-подходящ.
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Чичовото, какво ти пречи да си следиш потока в Мрежата на 40 инча, удобно полегнал? Хем ще срещнеш неща, дето никога няма да покажат по тивито, хем ще си отсееш и видиш само интересуващото те. А и със сигурност ще срещнеш идеи как да направиш още кинти. Или с кого.
Тивито е като войнишка столова: влиза се под час, престоя също е под час, каквото е решил главния готвач да ти сипят в паницата - това ще зобаш. Заради дисциплината не можеш с никого да разговаряш. Заради хигиената масите нямат покривки и караш на гол гетинакс.
Мрежата е като многозвезден ресторант - меню по избор с услужливи персонални сервитьори, луксозни покривки с цветя във вазата, тишина и/или приятна музика по свой вкус, можеш да си говориш с когото искаш: било за клюки, било за бизнес, било да попцоваш някого.

Доста ретроградно е да зяпаш тиви, след като имаш на разположение немислими до скоро удобства.

Купроцина и слънцето не прощават а?
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

На това психолозите му казват хедонистична адаптация. Същото явление се наблюдава и когато вашият робовладе.... искам да кажа работодател ви вдигне заплатата. Отначало се радвате, но после се ядосвате, че не е още по-голяма (за да си купите по още един телевизор за всяка стая и едно телевизорче за кухнята).

Повече за хедонистичната адаптация и други важни неща, които бихте искали да научите в училище, обаче са ги крили от вас - четете в книгата "Противоотрова" на Оливър Бъркман. Още книги с тайни, които не са ви казали в училище.

rGNVVMm.jpg


Мислете извън кутията. Вместо да се чудите какъв телевизор да си купите отидете и си купете книги.

Вместо да седите на дивана и да дебелеете по няколко часа на ден можете да ползвате това време да четете.

Поздравления за мнението! Но на такива не се обръща внимание (доказва се и в тази тема), като след няколко минути биват заляти със същата помия с каква е тръгнала темата.
сега е време да се появи @AMOUN който има много телевизори (искаше специално отношение от Филипс/самсунг затова, че е купил 5 броя). Може да даде експертно мнение, защото има телевизор и в кенефа.
 
Re: От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

По скоро се замисли какво ще гледаш на него. 99.99% помия на всички канали.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Телевизора не се използва само за телевизия, използва се за игри , за филми .... колкото по голям толкова по добре. Аз съм с 50 инча на по малко от 3 метра от дивана и си е ок. Ако имах пари и 100 щях да сложа...
 
От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Нито едно от двете. Не си купувай телевизор, а идеи ;)

На това психолозите му казват хедонистична адаптация. Същото явление се наблюдава и когато вашият робовладе.... искам да кажа работодател ви вдигне заплатата. Отначало се радвате, но после се ядосвате, че не е още по-голяма (за да си купите по още един телевизор за всяка стая и едно телевизорче за кухнята).

Повече за хедонистичната адаптация и други важни неща, които бихте искали да научите в училище, обаче са ги крили от вас - четете в книгата "Противоотрова" на Оливър Бъркман. Още книги с тайни, които не са ви казали в училище.

Мислете извън кутията. Вместо да се чудите какъв телевизор да си купите отидете и си купете книги.

Вместо да седите на дивана и да дебелеете по няколко часа на ден можете да ползвате това време да четете.

Библиотека с книги си купи :)

:roll:

Баси предприемачите! Да се кефят на изгубеното време, зяпайки и слушайки затъпяващо каква тоалетна хартия трябва да си купят - на оранжеви ромбчета или бледосини спирали...

Поздравления за мнението! Но на такива не се обръща внимание (доказва се и в тази тема), като след няколко минути биват заляти със същата помия с каква е тръгнала темата.
сега е време да се появи @AMOUN който има много телевизори (искаше специално отношение от Филипс/самсунг затова, че е купил 5 броя). Може да даде експертно мнение, защото има телевизор и в кенефа.

Много е умно да предлагате на човека книги, ама той си търси телевизор. Не ви е споделил колко книги е прочел или колко му е голяма библиотеката и как си е подредил книгите, ами ви пита за телевизор.
Нещо се объркахте май, ама като сте много умни кво да му предложите освен книги, а и така изглеждате още по умни,,, хехехе, големи умници

Я кажете някой интиресна книга да прочета на плажо, да не си нося телевизоро
 
От: От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Много е умно да предлагате на човека книги, ама той си търси телевизор. Не ви е споделил колко книги е прочел или колко му е голяма библиотеката и как си е подредил книгите, ами ви пита за телевизор.
Нещо се объркахте май, ама като сте много умни кво да му предложите освен книги, а и така изглеждате още по умни,,, хехехе, големи умници

Я кажете някой интиресна книга да прочета на плажо, да не си нося телевизоро

На теб лично бих ти препоръчал нещо, което хем да не те затрудни много много да го осмислиш, хем да ти е от полза. Заповядай!
 
От: От: От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Москва 2042
В първият момент си помислих, че става дума за Метро 2033 на Дмитрий Глуховски (има и втора част Метро 2034) - яка фантастика. Москва 2042 не съм я чел, но резюмето ми хареса. Ще я пробвам, мерси!
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Някой може ли да даде мнение за Philips 40PUS6809, 40" в момента е на промоция в повечето магазини ? По принцип не държа на смарт глупостите и какво най-добре да се вземе за 750-800 лв

по-далеч от филипс
имам познат купи си 3 броя
46,42 39/или40бе/ най добре предаваше малкия нямаше го онова засичане при големите.



едно време правилото за гледане бе
големина на тв по 5-6 ти даваше оптималното разстояние за гледане, но това бе при твта с кинескопите
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Препоръчвам ти да се ориентираш към марката LG а откъм инчове 47" и най-вече гледай да е SMART.
Аз съм с този http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-47LB731V-3D-LED/p/15250 и с удоволствие бих ти го препоръчал.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

В момента има много добра промоция на 4к филипси 40". Мисля 800лв бяха. Колкото по-голям по-добре.
Ако пък ще го използваш и за игри 40+. Аз преди време си взех 40" гледам го на под 2.5м и е добре, но като пусна някоя игра да играя ми е малък.
Иначе като марки .. няма много значение само да не са някой от най-долнопробните. Аз бих препоръчал Сони, Панасоник Самсунг.
Премисли за какво ще ти е какво ще ти трябва като функции. Така най-лесно ще свиеш кръга.
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

Купуването на ТВ над 24-26 инча си е обикновена комлексарщина. За гледане на филми и игри се ползва проектор + добра аудио система
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

На теб лично бих ти препоръчал нещо, което хем да не те затрудни много много да го осмислиш, хем да ти е от полза. Заповядай!

дай нещо по-евтино :(

Купуването на ТВ над 24-26 инча си е обикновена комлексарщина. За гледане на филми и игри се ползва проектор + добра аудио система

тихо там! Нищо не разбираш :wink:
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

"67% от богатите гледат по-малко от 1 час телевизия на ден. 77% от бедните прекарват повече от 1 час на ден в гледане на телевизия.
Подобна е и статистиката за гледаемостта на реалити предавания – само 6% от богатите гледат подобни прогдами, а 78% от бедните споделят, че редовно гледат реалити формати. И това, че не гледат ТВ, богатите го постигат не с уменията на супер хора, а просто за ангажирани с други неща, които има помагат да стават още по-богати – например срещат се с други хора, четат и се образоват.
"
 
От: Дилемa: 32 или 40 инчов тв дa си купя

"67% от богатите гледат по-малко от 1 час телевизия на ден. 77% от бедните прекарват повече от 1 час на ден в гледане на телевизия.
Подобна е и статистиката за гледаемостта на реалити предавания – само 6% от богатите гледат подобни прогдами, а 78% от бедните споделят, че редовно гледат реалити формати. И това, че не гледат ТВ, богатите го постигат не с уменията на супер хора, а просто за ангажирани с други неща, които има помагат да стават още по-богати – например срещат се с други хора, четат и се образоват.
"


Не забравяй, че не живея сам и че други хора също биха гледали НЕЩО по тв - било филм, клип, спортно състезание...Та затова ми трябва - не че аз седя повече от час :)
 

Горе