Директории за статии - гавра

bgtifo

Well-Known Member
Днес за пореден път се убедих, че собствениците на директории за статии, се гаврят с потребителите си, макар да предлагат безплатно публикуване на статиите. Става въпрос за директориите: аквичоп.com, myseoblog.org, razkazi.info, statii.info, statiiki.com и warminaz.com.

Преди време установих, че изтриват линковте от статиите, след като мине една година. Обяснението им бе, че видиш ли сайтовете към които се линква можело да претърпят промени, ида преминат към тематики, които не отговарят на правилата на директориите (хазартни сайтове, секс сайтове и т.н.). Представяте ли си известна фирма за продажба на дограма с изграден бранд, да се превърне в хазартен сайт?

Преди дни качих няколко статии в тези директории с Tier 2 линкове. Статиите и линковете бяха публикувани, но след 1 ден линковете бяха премахнати, а обяснението беше, че правя забележете "скрити линкове". Тези статии ми струваха пари, но до момента собствениците на директориите не искат да махнат статиите, за да мога да си ги използвам отново.

Един вид извършват кражба на контент, което не е окей за мен. Писах им имейл и очаквам отговор, ако не го дадат до няколко дни, ще предприема мерки, защото това не може да продължава. Когато една статия не отговаря на изискванията на директорията, просто не се публикува, а те я публикуват, като ми отнемат линковете и се оправдават с правилата им.

Това няма да стане, ако ще и до съд да отидем. Аз не мога да увисна с пари, защото някой си е решил да ми краде съдържанието, тъй като е написал пет реда абсурдни правила.
 
  • Like
Реакции: ads
Хубаво е да се направи един черен списък на такива измамници, както сайтовете им, така и да ги видим реално кои хора стоят зад тях.
 
На мен ми омръзна в моята директория да пиша лични съобщения на разни тарикати, дето пускат една и съща статия в няколко, колкото успеят директории за статии и да им кажа, че това няма да мине при мен. И това се прави умишлено, докато още не е индексирана статията, за да си мислим ние, че статията им е уникална. Нарочно ги забавям разни подобни тарикати като ги усетя, и даже вече мисля да не си губя времето да им пиша защо статията им не е публикувана. Най-вероятно подхождайки по този вече автентичен сео подход няма да им дреме защо не, а важно е количеството пагубни връзки за тях.
 
На мен ми омръзна в моята директория да пиша лични съобщения на разни тарикати,
Е случая не е точно такъв. Работил съм с човекът и е много коректен. Това, че някой хора си позволяват да получават безплатно съдържание си е чиста проба дребен тариклатък. Предполагам става въпрос за тази статия
Статията е добавена, което означава че им отговаря на условия а линкът е махнат.... С тия общи условия... и в крайна сметка авторските права си остават.. само ядове ще си отворят.
 
В нашата директория (blogomania.org) не сме махали линкове, но въдевохме символична такса от 5 лв. за одобрение на статия или 20 лв. годишен абонамент за публикуване на неограничен брой статии...
 
Именно заради подобни простотии, преди 5-6 месеца спрях да пускам "аванта" статии на всякакви директории и тем подобни...
Ако сметна на колко статии са ми махнати линковете и бранда през годините (всъщност, смятал съм отгоре-отгоре, но стигнах до едно положение и предпочетох да не продължавам със сметките), то сумата е от пет цифри (в долната граница).
А относно аквичоп - там имам десетина статии (5-6 от мен, и 5-6 от колеги от форума пуснати - 2013-2016г.) и още преди година на всички им бяха махнати линковете!
За директориите в първия пост - положението е абсолютно същото!
myseoblog.org, razkazi.info, statii.info, statiiki.com и warminaz.com - измамници на дребно!
 
Е случая не е точно такъв. Работил съм с човекът и е много коректен. Това, че някой хора си позволяват да получават безплатно съдържание си е чиста проба дребен тариклатък. Предполагам става въпрос за тази статия
Статията е добавена, което означава че им отговаря на условия а линкът е махнат.... С тия общи условия... и в крайна сметка авторските права си остават.. само ядове ще си отворят.

Да тази и още 6 статии в останалите им директории... Статиите криели скрит линк представи си, а не били tier 2. Интересното е, че ако искам да оптимизирам статия, в която има линк, то това не може да се случи, защото те го водят като скрит линк. Обаче статиите са си запазени в директориите, а не са махнати. 100% уникални статии според Адвего. Нямам думи!
 
На мен ми омръзна в моята директория да пиша лични съобщения на разни тарикати, дето пускат една и съща статия в няколко, колкото успеят директории за статии и да им кажа, че това няма да мине при мен. И това се прави умишлено, докато още не е индексирана статията, за да си мислим ние, че статията им е уникална. Нарочно ги забавям разни подобни тарикати като ги усетя, и даже вече мисля да не си губя времето да им пиша защо статията им не е публикувана. Най-вероятно подхождайки по този вече автентичен сео подход няма да им дреме защо не, а важно е количеството пагубни връзки за тях.

Колега този пост какво общо има с моята тема?
 
Колега този пост какво общо има с моята тема?
Ами има, веднага след първия ти пост, ти предлагат място за публикуване. Предлагам и аз, но ти си го знаеш де. На други, които четат темата ти. След това ти предлагат списък с коректни или некоректни, както и кой наистина стои зад дадена безплатна директория за статии. Към този момент съм аз, в следващият момент, може да е някой друг. Те собствениците се сменят, върху това трябва да се помисли също. То и аз съм си го мислил това като колегата w-seo, защото аз реално съм получил за всичките години поддръжка само веднъж 5 долара дарение. Мисълта ми бе друга и съм ЗА това, че като не отговаря на условията, или въобще не се публикува, или се търка по искане на потребителя. Точно и поради избягване на злоупотреба с линкове, освен че не съм си позволил да махна своеволно линк, не разрешавам и подмяната му или редактиране на статията повече.

Е случая не е точно такъв. Работил съм с човекът и е много коректен. Това, че някой хора си позволяват да получават безплатно съдържание си е чиста проба дребен тариклатък. Предполагам става въпрос за тази статия
Статията е добавена, което означава че им отговаря на условия а линкът е махнат.... С тия общи условия... и в крайна сметка авторските права си остават.. само ядове ще си отворят.
Надявам се, се изясних с горното изказване. За колегата знам, че е точен. И няма нищо общо с него "тарикатския" подход на някои, просто онези някои съм сигурен, че ще сетят сами кои са, и просто да избягват публикуване при мен. Не ми се губи от личното време чак толкова много.
 
Хмм, това за премахване след 1 година гледам го пише в условията, така че не е тайна измама някаква. А относно премахването на "скрити линкове", не знам, зависи каква им е дефиницията. Но гледам има разни изисквания за това колко линка и споменявания на името на сайта имаш право на база бройка думи. Прегледай дали наистина си спазил всички условия.
Поздрави.
 
Привет, не знам за директориите, но можете да пуснете статии при мен, които си остават "за винаги" - т.е. докато сайтовете съществуват и докато са мои. Линковете в статиите също си остават.

Говоря за сайтове като pixelmedia.bg, smartnews.bg, avtora.com, parite.info, teenews.eu, teenportall.com и много други. Ако искате целия списък, ще пратя.

(Съжалявам, ако темата е офтопик.)
 
Хмм, това за премахване след 1 година гледам го пише в условията, така че не е тайна измама някаква. А относно премахването на "скрити линкове", не знам, зависи каква им е дефиницията. Но гледам има разни изисквания за това колко линка и споменявания на името на сайта имаш право на база бройка думи. Прегледай дали наистина си спазил всички условия.
Поздрави.

Имам усещането, че пишеш просто ей така, колкото да трупаш мнения заради "спорта"...

Не, няма никакво условие, че след 1 година ще ти премахнат линковете, има условие че ако не пишеш една година, то ще ти изтрият потребителя (от 2017)...а със статията какво става, а с линковете в нея, а с брандирането????

А какво става, когато си пуснал преди 5 години статии, отговарял си на условията, отговаряш и на сегашните условия, и някой е решил да ти махне брандовете и линковете????
* по спомен - в гореспоменатите директории имаше и условие тогава, да пуснеш една статия без линк и тогава имаш право и на една с линк, спазвайки естествено правилата...

ПП
Защо примерно някои от колегите по-горе (@TheCrazyBastard и @alexinfoag ) не са трили статии и линкове от техни директории/сайтове, откакто ги знам/помня - нима те не могат да го направят?!
 

Горе