Директории за статии - гавра

screenshot.png


Има го условието.

Не виждам смисъл да се маха линк, освен ако не съществува вече линкнатата страница, което ми се е случвало при проверка за счупени линкове. Особености и предпочитания различни. :)

Отдавна не разчитам на директориите - нови собственици, нови правила. И докога ще са "живи", е въпрос на време. Нищо не е вечно, както и социалките залязват.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: KISS
Имам усещането, че пишеш просто ей така, колкото да трупаш мнения заради "спорта"...

Не, няма никакво условие, че след 1 година ще ти премахнат линковете, има условие че ако не пишеш една година, то ще ти изтрият потребителя (от 2017)...а със статията какво става, а с линковете в нея, а с брандирането????

...
Аз полза от повече мнения нямам, поне не знам да има нещо за отключване във форума. Има такова условие, аз нямаше да пиша, ако не го бях прочел току що. Може да е скоро добавено, не знам.

В крайна сметка, като публикуваш в чужд сайт, той може да си променя условията. Може дори да продаде целия сайт и новия собственик да ги промени изцяло или да изтрие всичко. Това са рисковете на тази дейност.
 
Не се занимавам със СЕО, не знам какви са приетите правила там, но според Бернската конвенция, от която България също е част, когато създадеш нещо във вид годен за консумиране от аудитория, статия, музика, клип и т.н. притежаваш автроските права върху това произведение от момента на създаването му.

Можеш да продадеш тези права във различен формат и с различни ограничения за купувача или теб самия, можеш и да лицензираш някого да ползва произведението ти срещу определени условия.

Ако в правилата на сайта им ясно е упоменато, че им предоставяш пълни ексклузивни права върху статията и те стават новите й собственици след публикуване, тогава няма какво да направиш, освен да спреш да работиш с тях.

Ако обаче само си ги лицензирал да използват труда ти, с идеята че те трябва да спазват някакви общоприети условия, можеш да поискаш да изтрият статията ти и да ги съдиш, ако не го направят. Просто прати на тях, на Google и на хостинга им едно писмо за сваляне на съдържанието и ще го свалят, няма къде да ходят.
 
В крайна сметка, като публикуваш в чужд сайт, той може да си променя условията. Може дори да продаде целия сайт и новия собственик да ги промени изцяло или да изтрие всичко. Това са рисковете на тази дейност.

Прав си, извинявай!

Не ми е целта да пиша и да се заяждам с хората!
Вярно е, всички ние сме си виновни в случая! :)
Но надявам се, да излезе името на собственика на споменатите сайтове, и да си имат хората винаги "едно наум" когато "правят търговия" с него.
По-добре е да не се използват анонимни "директории за статии". Когато си създал и развиваш нещо стойностно - ти заставаш с името си зад него - всичко друго е "пунта мара"! :)
 
Прав си, извинявай!

Не ми е целта да пиша и да се заяждам с хората!
Вярно е, всички ние сме си виновни в случая! :)
Но надявам се, да излезе името на собственика на споменатите сайтове, и да си имат хората винаги "едно наум" когато "правят търговия" с него.
По-добре е да не се използват анонимни "директории за статии". Когато си създал и развиваш нещо стойностно - ти заставаш с името си зад него - всичко друго е "пунта мара"! :)
Няма проблеми. Е то по принцип директориите за статии са си спамерски сайтове, аз поне не бих очаквал нещо чак толкова стойностно. Малий, сега пък обидих сумати хора с такива сайтове ;)
 
@devilx

Да, знам я темата, помня я! Знам го и правилото, че след година махат линковете.

Това е един вид кражба на контент, но дори с това условия се съгласих.

На година си пускам нови статии към клиентите.

Това, което ме възмути обаче е, че за тях линк на второ ниво е скрит линк.

Никъде в правилата не прочетох, че ще ми откраднат съдържанието.

Да не говорим, че и това с едната година е супер смешно...

Аз ги питах защо махат линковете след 1 година и те ми обясниха, че сайтовете можели да претърпят промени и да се превърнат в секс сайтове и хазартни сайтове, които не кореспондират с техните правила.

Веднага си зададох въпроса как утвърдени брандове за продажба на дограма, пръскане срещу хлебарки и т.н. ще се използват домейните си, за да сложат на тяхно място сайт за залози например.

P.S.

Трето писмо и им пиша с апел да махнат съдържанието, но не статиите си стоят там.
 
@ReminD

Аз съм го добавил в сайта, защото въпросният сайт ми предлага възможността, да добавя статия с линк. Това и направих, но линкът ми е изтрит, а статията остава. Тези статии са платени и никой не ме информирал, че ще си ги използва, за да си увеличи съдържанието. На година имам по 10 - 15 клиента, за които преди добавях статии в сайта. Всички мои статии са с премахнати линкове, тъй като имат някакви извратени правила. С това се примирих, но да ми откраднат статии, защото правя Tier 2 линкове това е направо смях. Имало скрит линк... Не няма скрит линк, има линк в статията, която се опитвам да избутам напред, а този линк може да се провери с едно движение, дали отговаря на правилата или не отговаря. Това е кражба на контент и подигравка с труда на хората.
 
И нещо повече, пичовете просто си трупат статии, за да си слагат адсенс рекламите в тях и да печелят трафик... Нищо чудно един ден да свалят всички линкове, като си сложат някакви нови правила...
 
Бате няма кво да ти кажа... Развивай си собствени подобни инкубатори за статии. Знам какво е много добре, ама няма какво да се направи, иначе е хубаво един такъв списък да се направи
 
@ReminD

Аз поемам ангажимент да направя до няколко седмици такъв списък. И да наистина директориите за статии не се използват много в наши дни, но пък има такива със стари домейни и разпределени тематики, които дават добри линкове. Факт, в който съм се убедил сам. Ще пусна списък в най-скоро време, само да покрия задачите, които имам към актуалния момент.
 
@ReminD

Аз поемам ангажимент да направя до няколко седмици такъв списък. И да наистина директориите за статии не се използват много в наши дни, но пък има такива със стари домейни и разпределени тематики, които дават добри линкове. Факт, в който съм се убедил сам. Ще пусна списък в най-скоро време, само да покрия задачите, които имам към актуалния момент.
Аз съм се наел да правя нови директории и там да се помества качествен материал с хубави линкове, като ще си останат завинаги безплатни. Който иска да помага с хостинг и домейните нека помага, добре ще е дошъл. И нека си вади пари. Много директории умряха, други са наспамени и не са добри за поставяне на съдържание с линк. Ако си направил списъка сподели ;)

Върти ми се в главата, че ак осе обединим можем да създадем и чужди директории и да хващаме повече чужди клиенти, да скапем индийците с по-добра работа и да завземем пазара ( еех мечти :D )
П.П> Искам да кажа, че не е лесно да се поддържат много директории, тези които се възпозлват от фрий ( включително и аз ) понякога не осъзнават че това все пак са с исредства. Аз минимум цъкам когато мога на гугъл рекламките, ако в момена нямам възможност да помогна с дарение на някой. Смятам, че е мног оважно да си помагаме и да се подкрепяме, а не да си мерим ония работи.... Все пак има море от хора и възможни клиенти, както в БГ, така и извън.
 
Последно редактирано:
@devilx
Веднага си зададох въпроса как утвърдени брандове за продажба на дограма, пръскане срещу хлебарки и т.н. ще се използват домейните си, за да сложат на тяхно място сайт за залози например.
Нали осъзнаваш, колко абсурдно звучи това? 2 от най-спамърските ниши, в които сайтове се вдигат и падат постоянно не са точно примера, който искаш да дадеш.
 
Привет, не знам за директориите, но можете да пуснете статии при мен, които си остават "за винаги" - т.е. докато сайтовете съществуват и докато са мои. Линковете в статиите също си остават.

Говоря за сайтове като pixelmedia.bg, smartnews.bg, avtora.com, parite.info, teenews.eu, teenportall.com и много други. Ако искате целия списък, ще пратя.

(Съжалявам, ако темата е офтопик.)


Пиша ви!
 
Да но по принцип всеки иска да спечели от това сътрудничество нали. Приятно е когато някой качи статия в директорията а тази статия се класира напред в търсачките, привлича трафик и за вас и за директорията. Друг е случая обаче, когато някой от потребителите на директорията се опитват да хитрят и да качват статии от една страна по правилата, но от друга написани през пръсти и вътре с някакъв линк дето е наказан. Според мен такива статии е по добре да се трият директно и то не линка а цялата статия. Трябва да се подържа екология в директорията, това е важно и за останалите потребители които също хвостат статии там. Понякога е нужно време да се определи до колко линка в статията е ок . Все пак всеки иска да качва статии в директории с тежест и авторитет.
 
Общите условия на директорията могат да си гледат работата, имаш права върху текстовете ти 70 години след като те няма на този свят. Освен чрез договор, никой не може да ти отнеме тези права законно. Ако някоя директорията се правят на приятно разсеяни - първо пускаш оплакване към хостинга им да махат съдържанието или да им махат "авторитетния" сайт от лицето на Земята, и кой от къде е. :)

Като си плащаш за дадена услуга или получаваш пълно удовлетворение, или парите обратно, или им затриваш скамерския бизнес и дотам.
 
Общите условия на директорията могат да си гледат работата, имаш права върху текстовете ти 70 години след като те няма на този свят. Освен чрез договор, никой не може да ти отнеме тези права законно. Ако някоя директорията се правят на приятно разсеяни - първо пускаш оплакване към хостинга им да махат съдържанието или да им махат "авторитетния" сайт от лицето на Земята, и кой от къде е. :)

Като си плащаш за дадена услуга или получаваш пълно удовлетворение, или парите обратно, или им затриваш скамерския бизнес и дотам.

:D много ми е интересно, как ще докажеш, че тая статия е твоя и колко рентабилно ще ти излезе да го направиш. Ако искаш може да пробваме, дай някой текст ще го озтипосам на мой сайт и почваме да броим заедно годините и парите, които ще дадеш преди някоя институция да се задейства и да ме накара да го премахна.

Живееш в България, нета е евтин и има замунда, всичко в нета е общо :)
 
Аз няма да съдя теб. Ще съдя хостинг компанията ти, ако не ми съдействат. Статията не е нужно да доказвам, че е моя - тя е моя по силата на закона. Ще трябва ти да докажеш, че е твоя и че си я написал преди мен.

Ако все пак искам да го докажа, просто ще си пусна един мейл с нея от единия мейл на другия 1 ден преди ти да я публикуваш и ще ти скъсам гъза в съда. :)

Но няма да ми се наложи, защото която и хостинг компания да ползваш, ще ти затрият кирливия сайт за точно 3 минути и половина, като им кажа, че крадеш съдържание, защото ако не го направят тяхната глава е в торбата. В най-лошия случай ще ме накарат да отделя 1 минути да си скрийншотна датата на мейла със статията.

И за такива пишман тарикати като теб има оправия. :)
 
Повечето подавани статии към тези директории са толкова потресаващо неграмотни и безсмислени, че нормален човек би трябвало да го е срам, ако са писани от него...
Много голяма истина каза. Аз се замислям за такива статии може и да е полезно да им се остави линка, само ако потребителя се запише с трите си имена като автор. Че после да не прави на голям писател из нета.
 

Горе