Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

dekemvri

Well-Known Member
Тъй като преди време чух следната реплика по мой адрес 'ТАКА ЛИ СЕ ВАДИ ЛАПТОП / на масата/?' , очаквам вашите мнения и знания по темата.. хаха

:lol: :lol: :lol:
 
Последно редактирано:
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Не съм пиян. Понеже някои хора намират за много странно да извадиш лаптоп в заведение, отварям темата, как да се вади лаптоп. Темата е да се позабавляваме, не питам сериозно :)
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

След това идват култовите реплики: ' ТИ СИ ПОЗЬОР' ' ТАКА ЛИ СЕ ВАДИ ЛАПТОП???????????'.. хахаха
 
От: От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

След това идват култовите реплики: ' ТИ СИ ПОЗЬОР' ' ТАКА ЛИ СЕ ВАДИ ЛАПТОП???????????'.. хахаха

Ако вършиш работа или имаш задача, която искаш да изпълниш, подобни реплики могат само да те разсмеят вътрешно ;)
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

преди 10 години си беше за гъзария да извадиш лаптоп в бар...

ама сега си е ежедневие?
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Ако го вадиш, за да се изфукаш, после пускаш некоя яка игрица, то тогава си пълен селянин.
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

в нормално напредничавите страни е обичайно да си работиш в тъй наречените кофи шопове.
При нас поне няколко години ще се смята за селяния, както беше ако си извадиш мобифона и ключовете за колата и да ги туриш пред себе си намасата.
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Не знам как е в другите страни, но ние просто много обичаме да гледаме в канчето на другия дето се вика. По едно време имах две комшийки , които се надпреварваха да имат едни и същи неща. Ако едната си купеше нещо, другата не мирясваше докато не го има същото, че даже и по хубаво за да може и се похвали. )
За малък град става въпрос.. и тогава се чудих и сега се чудя как да ги наричам подобни изяви.. селяния ли, гъзария ли, парадиране ли, любопитство ли? ..

Иначе с лаптопите сякаш посвикна народа, сега проблема ми е с електронната цигара / хем не е някакво чудо на техниката/, като я извадя в заведение веднага се усещат втренчените погледи, чак ми става неудобно да ме зяпат.
 
Последно редактирано:
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Ако го вадиш, за да се изфукаш, после пускаш некоя яка игрица, то тогава си пълен селянин.

xahuaxhhauxauh :D:D това ме разби :D
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Аз пък като седна на заведение имам навика да си вадя всичко от джобовете, дори и най дребните боклуци. Два-три телефона, цигари, портмоне, ключове, кутийка с цайси... Чудното за хората обаче е какво нося в чантичката (от тея през рамо) ? Когато всички вече тръпнат в очакване какво ще искочи от вътре... аз с отработено движение вадя 8 инчовото ацерче да си гледам аналитикса докато си пия кафето.:)

Сега вече навлязоха доста, обаче преди 2 години ги нямаше и хората го мислеха за играчка и ми се присмиваха, като ме мислеха за луд.:) Един дойде веднъж да ме проверява и като му казах за колко пари съм го купил, оня пак ме обяви за луд щото съм щял да си купя 15 инчов за тея пари...:( Не ме разбра като му обясних, че 15 инчовото не влиза в чантичката адидас...
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Има всякакви хора, особено в по малките градове и села. В моя случай накратко да разкажа за едно малко село в което се сдобих с къща на много ниска цена. Нещата в големите градове се приемат по един начин, а в селцата по друг. Та хората в селцето още си получават пенсията по пощата и имат една кръчмичка в която прекарват деня си. Повечето са възрастни хора, но има и млади момчета и момичета. За жалост без образование са повечето а останалта част с някакво основно образование в съседното малко градче. От както почнах да ходя по често (събота и неделя), по случайност чувах бабите как казваха "Тоя е безнесмен, виж каква кола кара за милиарди" От там ми стана ясно че тези хора нямат никаква информация за големите градове, за парите и за абсолютно нищо.
Какво остава ако отида и изкарам лаптопа на масата в кръчмата? Предполагам ще имам прякор - извънземното.
За жалост тези хора са пренебрегнати от държавата в която живеем.

П.С. Даже видях в селцето че още си имат РПК Магазинче :)
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Аз пък все търся кафене с WiFi, в студентските кафенца ми се е случвало да има 10 души вътре и 10те с лаптопи :) Понякога и с 15 инчовия лаптоп цъкам в заведение, но мъничкият е много по-добър вариант.
 
От: От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Ако едната си купеше нещо, другата не мирясваше докато не го има същото, че даже и по хубаво за да може и се похвали. )
За малък град става въпрос.. и тогава се чудих и сега се чудя как да ги наричам подобни изяви.. селяния ли, гъзария ли, парадиране ли, любопитство ли? ..

Това се нарича демонстративно потребление.

Повече информация на руски език, на английски език, на български език.

Ваденето на лаптопа, ако се прави с цел да се покажеш също може да се разглежда като демонстративно потребление. Ако обаче се прави, защото притежателят му е работохолик, тогава вече не е демонстративно потребление, а е чист работохолизъм (психиатрите ще кажат каква точно е диагнозата) :)
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

в нормално напредничавите страни е обичайно да си работиш в тъй наречените кофи шопове.
При нас поне няколко години ще се смята за селяния, както беше ако си извадиш мобифона и ключовете за колата и да ги туриш пред себе си намасата.
Да обаче примерно аз винаги си вадя ключовете , портмонето и гсм-а защото не ми е удобно докато съм седнал да са ми в джобовете . Много съм се замислял да си взема от тия чантички дето са за всичко (не говорим от тия дето са за през рамо а за тия дето се ползват от по възрастните бизнесмени :) ) , ама съм прекалено млад (25 години) и все си мисля че ще изглежда все едно се опитвам да се изкарам за голямата работа , всъщност просто ми се налага да нося по 2-3 гсм-а по едно и също време заради работата .
 
От: От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Да обаче примерно аз винаги си вадя ключовете , портмонето и гсм-а защото не ми е удобно докато съм седнал да са ми в джобовете . Много съм се замислял да си взема от тия чантички дето са за всичко (не говорим от тия дето са за през рамо а за тия дето се ползват от по възрастните бизнесмени :) ) , ама съм прекалено млад (25 години) и все си мисля че ще изглежда все едно се опитвам да се изкарам за голямата работа , всъщност просто ми се налага да нося по 2-3 гсм-а по едно и също време заради работата .

Ако ще ти върши добра работа защо не си наредиш нещата както ти е удобно, другите могат да си мислят каквото искат.
 
От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Аз ако си ипразня джобовете на масата пиши го бегало всичко, като малък редовно си губех ръкавиците и шапката зимата.

А що се отнася да това да мъкна постоянно лаптоп дори и по заведения за мен не е нормално какъвто и работохолик да си.
 
От: От: От: Дискусия: Как се вади ЛАПТОП в заведение?!?

Това се нарича демонстративно потребление.

Повече информация на руски език, на английски език, на български език.

Ваденето на лаптопа, ако се прави с цел да се покажеш също може да се разглежда като демонстративно потребление. Ако обаче се прави, защото притежателят му е работохолик, тогава вече не е демонстративно потребление, а е чист работохолизъм (психиатрите ще кажат каква точно е диагнозата) :)

мерси, не бях се задълбочавала да проверявам как точно се нарича ..

ами собствениците на заведения вероятно за това се дразнят, че като си с лаптоп значи ползваш заведението им за работа вместо офис :)
 
Последно редактирано:

Горе