Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Блеки, къде ги тия сигурни доходи от 6% годишно?
И към автора на темата - защо трябва да е баш на центъра? Защо трябва да са минимум 60 квадрата?
Аз в момента имам имотче на 2 спирки от центъра на София, и мисля да купувам парцелче по селата около Голямото село. Не са толкова скъпи. Що всичко се бута в голямата шумотевица, гъч и пушеци - не ми е ясно.
 
От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под нае

Примерно брат ми - на заплата са с жена си само и живеят под наем.
Кое е по-добре - 20 години да плащат кредит за жилище което да оставят на децата си или цял живот да са под наем и да им оставят един гол х*й?
90% от хората нито има бизнес нито ще имат някога още по-малко път имат възможност за влогове.

Добре де, честно не мога да те разбера - ок хейтиш си това ти е стила, но пък защо не четеш какво пиша? Как оставаш каквото и да е като след 30 години ще имаш 1 МИЛИОН ЛЕВА при наем или 1 жилище и 120к.
Аз казвам какво е обективно правилното решение, но не казвам, че всеки може да го направи - не случайно има 17 милиона милионера в света при над 7 милиарда души.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Блеки, къде ги тия сигурни доходи от 6% годишно?
И към автора на темата - защо трябва да е баш на центъра? Защо трябва да са минимум 60 квадрата?
Аз в момента имам имотче на 2 спирки от центъра на София, и мисля да купувам парцелче по селата около Голямото село. Не са толкова скъпи. Що всичко се бута в голямата шумотевица, гъч и пушеци - не ми е ясно.

Нямам спомен да съм казвал сигурни доходи!
В момента при рента от 75 лв на година и цена на земята около 1100-1200 - взимаш над 6%.

А и все пак мисля, че сме в предприемачески форум и постигането на дори и 10% ROI не е голяма философия!
 
От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под нае

на теория са 1 милион ,но дисциплината е трудно нещо да не ги изхарчиш за някое изкушение)))
 
От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под нае

А и все пак мисля, че сме в предприемачески форум и постигането на дори и 10% ROI не е голяма философия!
Който ги изкарва тия - едно, че има риск, друго, че има И имот.
Сравнението под наем, ама милионер - е отвеяно и нереално. Вица за цигарите беше много на място.
Собственият имот е удобство, за каквото се харчат тия, пари, дето ги смятаме. За 30 лева са ми вдигали джангър хазаите, че им ремонтирах тяхната къща.
Само 30% самоучастие не стигат за 900 евро квадрата. Дори за София е скъпо това.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

абе който не си е купил дом и си мисли, че под наем да живееш е по-добре е в голяма грешка.
аз съм си купувал апартамент и си е коренно различно - мога да си правя каквото си искам и да ме боли кура. сега съм решил да си купя къща скоро, защото ми писна да живея със съседи и къща вече е мега про, тогава вече хептен те боли кура :D

едит: инвестирането пет пари не струва пред това да имаш свой дом. дет се вика - на гол тумбак чифте пищови - ще си някакъв клошар под наем, ама ще "инвестира". Инвестира се като имаш пари, а и един апартамент е доста добра инвестиция. Аз моя го купих за 38 000 евро кеш, сега струва точно 65 000 евро. Дали не е двойно за 5 г. ? Въпрос на сделка и намиране на подценен такъв. Къщата, която съм харесал е същото - 150к евро струва, с пазарлък 120-130 може да се вземе, след обзавеждане и някоя друга година ще е 250 к минимум.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Те защо ли милионерите си купуват къщи и имения,защото е и статус.
Не виждам как някой който има 1 милион ще седи в двустаен за 450 лв на месец))
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Интересни мнения се събраха - Благодаря на всеки включил се в темата ми

На въпроса "И към автора на темата - защо трябва да е баш на центъра? Защо трябва да са минимум 60 квадрата?" Това беше просто пример от битието. Реално когато си под наем, в 90% от случаите взимаш квартира в централната част на града, заради това и примера беше с такъв тип имот.

Да спестиш над половин милион и да си в квартира за 450лв е малко нереалистично поне за мен. Хора сме и обичаме да се глезим и угаждаме... масово наблюдавам хора който нямат възможност да взимат кредити за автомобил..само и само да си вдигнат статуса и да си угодят.. което ми напомня за един парадокс, типичен за нашата страна, леко излизам от темата, извинете ме предварително. Как може да имаш телефон за 1000лв / 1500лв и да караш кола за има няма 1000лв... луда работа ( лично мнение )

Следя, че станаха повече хора които са на мнението за купуване на имот - Искам да Ви питам ако сега бихте взели друг апартамент в голям град, къде би бил той в краен квартал, широк център, център и защо?

Аз в момента съм на мнение, че ако се купи имот е хубаво да е около широкият център ( ако не можеш в идеалният ) където винаги мога в бъдеще да го давам под наем, да го продам по лесно ( така си мисля )
 
От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под

Който ги изкарва тия - едно, че има риск, друго, че има И имот.
Сравнението под наем, ама милионер - е отвеяно и нереално. Вица за цигарите беше много на място.
Собственият имот е удобство, за каквото се харчат тия, пари, дето ги смятаме. За 30 лева са ми вдигали джангър хазаите, че им ремонтирах тяхната къща.
Само 30% самоучастие не стигат за 900 евро квадрата. Дори за София е скъпо това.

Чакай сега почини малко и позволи на префронтралният ти кортекс да влезе в действие.
Това, което аз казва и го доказвам с проста математика до сега както ти така и другите не можете нито да го оборите нито да правите опит за оборване без да получите реципричната контра към вашият аргумент.
Иначе има предприемачи под наем, където не само че правят над 10% ROI a и от горе.
Вицът само доказва алтернативната цена на едно грешно решение!
Пак казвам това са цифрите това е рационалният избор - до сега нито един не е казал рационално нещо в полза на имот дори и ти - имало удобство. Супер, под наем да няма или там живееш в скотски условия? Ако имаш твои имот и си развяваш коня и го даваш царски син в блока пак могат да те изгонят нужни са 75% от гласовете на общите части. Ако удобството на имота е да си развяваш коня, то е много сбъркана концепция. За всичко друго има удобство и при наемът. Но пък наемът ти дава мобилността.
Прост пример с 2-ма мои приятели - единият плаща по 450 лв на месец и си развива няколко проекти успоредно на работата си, другият е с ипотека - в момента този с ипотека е без работа и майка му и баща му го издържат, барабар с бабите му! Всички блъскат като замаени той да дом ... Най-голямата цел в живота е дом и накрая вечно си завързан за него - супер яата кукичка, която се продава и лови безотказно. Докато другият ми приятел си сменя наемите когато си поиска - за последните 2 години 3 места е сменил. Всеки месец има оферти да го дърпат в софето или в чужбина. И докато е под наем си гради нови и нови активи и има опцията на свободата. Само 1 грешно решение може да струва милиони, дори когато работиш за 4 цифрена сума!
 
Последно редактирано:
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Те защо ли милионерите си купуват къщи и имения,защото е и статус.
Не виждам как някой който има 1 милион ще седи в двустаен за 450 лв на месец))
Именно защото са станали милионери!
А това, че не виждаш, значи че още си далече от какво е това милионер и как мисли той. Когато поставиш цел да си финансово независим блъскаш няколко години като замаен и статусът ти последна грижа. Кажи ми един човек почнал от нулата - станал милионер защото имал статус?
Ето ти пример за милионер станал милионер докато е живял под наем! Също така този милионер в момента има 4к имота под наем и живее под наем - изгледай го клипа и ще разбереш защо. Също така този милионер ти казва, ако нямаш 20 милки то няма оферта да имаш къща - вярно, че 20 милки за там и тук е различно, но се надявам да хванеш мисленето му и защо са му такива действията.
Приятно гледане:
[video=youtube;Oth02bO9NRY]https://www.youtube.com/watch?v=Oth02bO9NRY[/video]
 
Последно редактирано:
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Да спестиш над половин милион и да си в квартира за 450лв е малко нереалистично поне за мен. Хора сме и обичаме да се глезим и угаждаме... масово наблюдавам хора който нямат възможност да взимат кредити за автомобил..само и само да си вдигнат статуса и да си угодят.. което ми напомня за един парадокс, типичен за нашата страна, леко излизам от темата, извинете ме предварително. Как може да имаш телефон за 1000лв / 1500лв и да караш кола за има няма 1000лв... луда работа ( лично мнение )

Това ми е любимият аргумент било нереалиситично ... Думата, която търсиш е трудно .. трябва да си проактивен човек със голяма самодисциплина и следване на целта за да го направиш. Ще го кажа под друг начин - мозък ътобича лесното, а не трудното - това, което писах е трудно видимо за всички вас - дори и да го осмислите. Именно това стои в основата между богатите и бедните. Тук не визирам никой лично, само казвам разликата къде е! Винаги е била в начинът на мисленето - с един акт голяма част от тук пишещите избират лесното избират емоционалното и се обвързват десетилетия с дадена идея - това не свобода и развитие. Ти казваш нереалистично е било заради битието, аз ти казвам че е реалистично но не е лесно - но накрая ще си в пъти по-добре, но се изисква да положиш усилия. То е като всяко друго начинание, ако не се обвържеш на 100 няма постигнеш нищо - за жалост избирайки лесното хората се обвързват на 100% към пасив вместо актив!

Сага знам, че пак ще се появят такива, които ще говорят че не разбирам нищо и ще говорят емоционално искам да ми отговорите на следният въпрос - колко къщи има Уорън Бъфет и колко коли има Уорън Бъфет - човек със скромните 66 милиарда долара.
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Всичко е въпрос на избори и на баланс. То и Уорън Бъфет не е под наем нали?
Ако целта е да събереш милион и през това време да си под наем и да не си си позволявал доста неще ОК-всеки решава какво иска накрая.
За мен няма голям смисъл да имам 1 милион на 60 години ,но живота да ми е минал в ограничения.
 
От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под нае

Хаха разсмя ме,виж не ме познваш за да даваш квалификации по мой адрес нали?

Може пък да съм милионер ,но незнаеш))
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Всичко е въпрос на избори и на баланс. То и Уорън Бъфет не е под наем нали?
Ако целта е да събереш милион и през това време да си под наем и да не си си позволявал доста неще ОК-всеки решава какво иска накрая.
За мен няма голям смисъл да имам 1 милион на 60 години ,но живота да ми е минал в ограничения.

Провери за Бъфет не е трудно - ако не ще ти кажа!
Ясно за теб е въпрос да си живееш живота тук и сега и всичко да се потребява днес, сигурно може и да заемеш и от бъдещето - не случайно ти казах, за манталитета на милионера. Хубавото е че в този форум има няколко истински и качествени предприемачи и от време на време казват много важни неща - та ще ти помогнат да започнеш промяната, ако я търсиш и искаш.
Чудно ми е като вземеш 30 годишна ипотека на 30 и я изплатиш ако разбира се можеш какво ще имаш? Също така ми е чудно дали няма да има никакви ограничения, когато банката си вземе вноската или пък ако недай си боже спреш да работиш или има промяна в икономическата конюнктура и тогава още по трудно стане изплащането.
Въпросът е дали искаш няколко години ограничения и след това да имаш финансова независимост или да си живееш тук и сега и най-малкият полъх да ти сговняса живота - забавното е мислейки си че всичко е ок и сигурно ... една фалшива сигурност. Това е валидно дори и да живееш в собствено наследствено жилище.

Абе нали ужким сте предприемачи, добре че е Redrum с неговите постове - защото до сега основното мото е да купуваме пасиви и то с кредити. Честно казано почвам се отчайвам от този форум - или темите са яко ляво и държавност или някакви тези, които противоречат на идеята на този форум.
 
От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под нае

Хаха разсмя ме,виж не ме познваш за да даваш квалификации по мой адрес нали?

Може пък да съм милионер ,но незнаеш))

Спокойно, не си! Не е нужно да те познавам, нужно е да видя как мислиш, та именно по начинът ти на мисленето се разбра ... но ти пожелавам да станеш!
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Вярвай си!
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Не си чел или запомнил какво бях написал .Казах ,че е хубаво няколко години да събираш пари и после да си купиш жилище евнтуално с малък кредит,това съветвам.

Никъде не съм говорил за 30 г. ипотека.
 
От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под нае

Не си чел или запомнил какво бях написал .Казах ,че е хубаво няколко години да събираш пари и после да си купиш жилище евнтуално с малък кредит,това съветвам.

Никъде не съм говорил за 30 г. ипотека.

Отново потвърждаваш, че си далече в мисленето на предприемач или милионер(каквото искаш да си и се "представяш"). Ако си събрал дадена сума пари, то се приема че си живял под наем и вместо тези пари да ги вкараш в пасив и то с кредит, правилното решение е да ги вкараш в актив - а с кредит ще вземеш още по-голям актив под твои контрол! Ако си живял няколко години под наем докато натрупаш парите, то няма да ти е трудно да живееш още няколко докато градиш финансовата си независимост! Чудно ми е кой е този предприемач, който съветва да се купува пасив с кредит ...

Аз съм този, който е писал 1 милион, че ще има за след 30 години под наем. Ти ми пишеш 1 милион в "ограничения" затова и писах другата страна на монетата - ипотека и как видиш ли нямало ограничения.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под

Отново потвърждаваш, че си далече в мисленето на предприемач или милионер(каквото искаш да си и се "представяш"). Ако си събрал дадена сума пари, то се приема че си живял под наем и вместо тези пари да ги вкараш в пасив и то с кредит, правилното решение е да ги вкараш в актив - а с кредит ще вземеш още по-голям актив под твои контрол! Ако си живял няколко години под наем докато натрупаш парите, то няма да ти е трудно да живееш още няколко докато градиш финансовата си независимост! Чудно ми е кой е този предприемач, който съветва да се купува пасив с кредит ...

Аз съм този, който е писал 1 милион, че ще има за след 30 години под наем. Ти ми пишеш 1 милион в "ограничения" затова и писах другата страна на монетата - ипотека и как видиш ли нямало ограничения.

А тези дето не са под наем по колко милиона трябва да имат?
 
От: Дискусия за Собствен имот или Инвестиране ( при наличието, че живеете под наем )

Не знам, ти ми кажи.
 

Горе