Днес от Гугъл ще ме евро-визират принудително...

От: Днес от Гугъл ще ме евро-визират принудително...

Здравейте.
Само да кажа нещо :). Преди известно време обсъждахме в тази тема че няма как да се затвори акаунта в адсенс без да се вземат парите и за това каквото и да правим сме в нарушение. Питах във форума на адсенс и ми казаха че всъщност това е възможно. Само трябва да си задържим плащанията (на hold в настройките) и след това да си затворим акаунта. Така не получаваме плащане, колкото и пари да имаме вътре.
Та аз това направих и викам да ви съобщя че е възможно все пак :).
Поздрави.

Само да уточня още нещо :). Изглежда се използва различна форма за закриване на профила ако искате да не вземете парите си. Ето тази: https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?contact=cancellation
Там има отметка, с която се потвърждава че не искате парите. Поне аз така го разбрах. Изглежда първия път съм пратил от друга форма и за това получих имейл че не може да стане защото са ми задържани плащанията. В имейла обаче си пише всичко и има линк към тази. Така че всичко е ОК. Сега стана и ми закриха профила и пише че няма да ми пращат пари. Ако искам нов винаги мога да си направя, но пише да е с друг имейл.
Така че мисля че всичко е ОК сега и не съм в нарушение.
Поздрави.
 
От: Днес от Гугъл ще ме евро-визират принудително...

здравейте,

Искам е дин съвет.
В акаунта ми в адсенс имам около 2500 лева, задържане около 8 месеца. Какво може да направя, за да ги изтегля, така че да не съм в сериозно нарушени?
След това да си закрия акаунта и да ми се махат от главата.

Благодаря предварително.
 
От: Днес от Гугъл ще ме евро-визират принудително...

здравейте,

Искам е дин съвет.
В акаунта ми в адсенс имам около 2500 лева, задържане около 8 месеца. Какво може да направя, за да ги изтегля, така че да не съм в сериозно нарушени?
След това да си закрия акаунта и да ми се махат от главата.

Благодаря предварително.
Продай си акаунта направо
 
От: Днес от Гугъл ще ме евро-визират принудително...

Теглиш ги през Western Union и не ги декларираш (и не плащаш данъци) - това е най-лесния начин :)

Иначе ако ти се занимава може да се регистрираш по БУЛСТАТ като самоосигуряващ се - печаташ си договора с Google на български език и го даваш на лелката/чичкото на гишето в Агенцията по вписванията заедно с останалата бумащина. И да не забравиш да подадеш декларациите за започване и спиране на трудова дейност - те се подават допълнително в НАП - посещението в Агенцията по вписванията няма да е достатъчно! По този начин се осигуряваш един-два месеца и после по същия начин подаваш документи и на двете места, че прекратяваш дейността и съответно самоосигуряването и прекратяваш договора си с Google. Ако си сключил договор с ирландската фирма на Google ще трябва и регистрация по ЗДДС да правиш.

Тук пише за регистрацията по БУЛСТАТ.
Чети тук ако си се набутал с преминаването към евро.

Ако искаш да подаваш декларации и да плащаш данъци ще трябва да излъжеш само с датата на започване на дейността (обаче датата на ДДС-то няма как да я подмениш - трябва да пишеш истинската).
 
От: Днес от Гугъл ще ме евро-визират принудително...

За жалост се набутах с преминаването към Евро и затова задържах плащането.
Имам още 2 въпроса.
Ако изтегля парите декември месец за коя година ще се плащат данаци?
Как трябва да декларираме парите получени от гоогле?

Благодаря предварително.
 

Горе