Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

AMOUN

Well-Known Member
Според мен са много повече
и както ми личи от подписа - не водя статистика но им обръщам внимание
не знам тук дали има хора които не ги мият
но е адски неприятно да дойде някой д ати говори и да смърди на неммити зъбки - АБЕ НЕ СЕ ЛИ УСЕЩАТЕ НЕЗНАМ
а понякога е неудобно да се направи и забележка - ще си кажат тоя па на къв се прави :)

ТА ЗА БОГА ХОРА МИЙТЕ СИ ЗЪБИТЕ ПОНЕ СУТРИН :)

а за после има и дъвки все пак
адски се излагате ако ви смърди устата дори и на фризьор да отидете - нали не искате хубавата фризьорка която мислено и ръчно сте *бали поне 10 пъти в банята, като излезете да споделя с колежките си че на тоя му смърдят / уста крака мишници... гъз? /
малко разводнихме темата
ама като сте сами в колата и пръцкате дева преди да влезете някъде подскочете на свеж въздух няколко пъти - че аромата се запазва в крачолите иначе и се носят вълни :):twisted::twisted::twisted:
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Ако си правя натривки с чесън, газ, мас и оцет, брои ли се за миене т'ва :mrgreen:
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Те тези, които не ги мият ги дезинфекцират с алкохол- по една, две бутилки всяка вечер. :)
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Преди както и да е миех ги редовно, но набързо.
След като дадох 400лв за един зъб за изчистване на гной под венеца на каналите унищожи ми зъба и му сложи метална коронка се ъпгрейднах.
Сега пак си ги мия по 3 пъти дневно, но този път ползвам конци за зъби, вода лакалут четка със място за пръста понеже хваща добре ъгъла на миене. И така сега светя и в преносен и в буквален смисъл. Приличам на негъра от рекламата на лакалут .
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Засичайте 3 минути минимум кръгообразни движения от горе на долу + четката ви да има място за пръста но странично получава се един ъгъл на миене в америка има бол бол такива четки но тука ядец
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Познавам хора, които наистина не си мият зъбите никога. Единият е много известен в нета, ама той вече няма и зъби, останали са му два-три при положение че е на 40 години...Аз съм на 44 и нямам нито един изваден зъб, всичките са си ми на мястото и повечето са живи - само един имам с извадени нерви и после му сложих коронка за всеки случай, да не се счупи.
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Много зле :( И аз я четох новината, и като ме хвана един такъв гнус. 10% са близо 800 хиляди души не си мият зъбите. А както и кризата започва да се засилва , до края на годината може да станат 20% .
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Познавам хора, които наистина не си мият зъбите никога. Единият е много известен в нета, ама той вече няма и зъби, останали са му два-три при положение че е на 40 години...Аз съм на 44 и нямам нито един изваден зъб, всичките са си ми на мястото и повечето са живи - само един имам с извадени нерви и после му сложих коронка за всеки случай, да не се счупи.
Да не ти е клиент? :)
Представям си какво става, като тръгнат на лов за гаджета такива хора. :)
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

абе аз съм виждал такива дето устата им смърдят и не се траят какви езици въртят с гаджетата
и започнах да си мисля може би усещаме миризмата различно
за едни гадната миризма задруги не е гадна л и и аз незнам
немога си обясня младо момче примерно така смърди че не се трае излиза отвън го чака гаджето му младо момиче и почват да се целуват като невидели ... дотолкова ли са свикнали ? нензнам...
а това за десетте процента не е вярно според мен са си доста повече
предполагам че са включени само средностатистически бели хора в статистиката :)
щото братчедите .... и по селата надолу анадолските... незнам ама...
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Важно е освен зъбите и езикът да се мие редовно, понеже е основния развъдник на микроби в устата.
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Това пак е някаква изкривена статистика на поредната агенция, която не си е мръднала пръста да направи правилни статистики. Всеки мой приятел си ги мие, а как са стигнали до тези чила ... чудно. Но щом са рекли нека... :)
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Важно е освен зъбите и езикът да се мие редовно, понеже е основния развъдник на микроби в устата.

На обратната страна на четката ми има едно като силиконова грапава повърхност пробвам да си мия езика ама доста леймърско ми изглежда и то като сметнеш за да си с отлична устна хигиена трябва да даваш по 50 лева месечно.
конците са 2 и нещо една хубава вода за уста е минимум 18 лева
пастата я сложи 3-4 да не говорим че четката трябва да се сменя много често и така на татък и така нататък :p
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Не си мият зъбите, защото са селяндури и не им прави впечатление. Само като се качите в градския транспорт ще видите каква смрад се носи. Поне преди така беше, от години не съм се качвал и посмъртно няма да се кача. :)
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

маи е повече от 10% , защото ако се вкючат някой от пенсионерите и ромите то процента може да скочи до 30%
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

След тази дускусия никакви целувки с момичета, само гушкане.. хахаха

"Неотдавна група немски учени съобщиха, че са изолирали над 300 обитатели на устната ни кухина. По думите им те образували една голяма общност, в която всеки микроорганизъм играел важна роля. Учените дори изчислили, че само в един грам зъбен налеп има няколко милиарда бактерии. Човек може да изчисти много малка част от тях с помощта на четка и паста за зъби. Останалите продължават да живеят в устата ни. И това е добре, защото на тях са поверени важни функции - като това да усилват имунната защита на лигавицата или да подобряват храносмилането например."
 
От: От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Неотдавна група немски учени съобщиха, че са изолирали над 300 обитатели на устната ни кухина.

В момента ги заливам с кафе и кола.
 
От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Според мен всеки който не си мие зъбите не се уважава.
Първо на първо си е за него.Неговите зъби ще изпадат.
Друго си е мнението на другите
Пък щом не си мие зъбите да не говорим за останалата хигиена.
 
От: От: От: От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

:twisted::twisted::twisted:
Стоматолога ми каза, че това е било най вредното, както и сладкото и цигарите. :)
на стоматолозите това им е работата... да приказват така мани ги !

ако ги слушаме тия с белите престилки... по добре да си теглим въжето директно...

за 10 -15 и повече години съм ходил на доктор точно два пъти и то защото трябваше или на доктор или при поп...

и какви глупости ми говореха
аз им обясних че не съм от редовният им контингент и тея общи приказки да си ги запазят за някой когото ще вчепетлят
всичко което ми говорят съм го чел поне по 100 пъти ...
не съм там за общи приказки и сладки съвете а да ме кърпят и да си ходя:)

и при зъболекар така те да си приказват кафе цигари кола ами то всичко си е вредно защото прекаляваме с всичко
според мен за зъбите е вреден и гадния въздух който дишаме освен яденето и пиенето
аз десет години пуших и пиех кафета коли и какво ли не
от 3 години не съм пипвал подобни гадости - но не виждам зъбите ми да са били по зле когато пушех от сега. накафето проблема е че ги пожълтява малко - но една орбитална дъвка оправя работата
а за миенете - най-важно е сутрин сутрин неможе да не си миете зъбите бре хора абе сутрин си е сутрин дева цяла нощ са се Ибали и срали микробите в устата ви - раждали мрели и какво ли не ...
неможе сутрин да не си ги пооправите :)
 
От: От: Днес четох из нета че 10% от българите не си миели зъбите...

Да не ти е клиент? :)
Представям си какво става, като тръгнат на лов за гаджета такива хора. :)
Клиент ми е, редовен, ама сега идва чист и току що изкъпан, защото специално го попитах защо ходи като циганин. Освен това ще се жени за една супер готина мадама и в нета тя е качила снимки как се целуват - като видях тая снимка си помислих точно като amoun - обаче е за добро - не съм го видяла повече размъкнат, сигурно и на зъбите вече обръща внимание, знам ли.
А за момичетата просто нямам думи - идва 20-тина годишна, косата и пълна с пърхот и мирише страшно - водя я на мивката да я мия(с ръкавици) измива се перфектно с шампони против пърхот, подстригвам я и накрая и написвам един ферман с неща, които да направи за косата си и да няма повече пърхот - кел файда!!! След месец идва пак същата и я питам защо не е правила каквото и казах - а тя, време нямала, листчето загубила...
Имам една пък - около 24 годишна - цялата в ужасни акнета - няма празно място по лицето и без пъпка. Ама има най-невероятния приятел и живеят заедно вече няколко години - висок, рус, строен, абе може да стане модел, а тя дебела, мазна коса, пъпки... Еми хора разни, какво да си говорим...
 

Горе