Добавяне на радио стрийм в уеб сайт

keres

Active Member
Здравейте на всички,

Търся iframe, скрипт или друг похват, с който да добавя стрийм от онлайн радио в сайт. Когато потребителят влезе на сайта да кликне едно бутонче и да може да слуша радиото без прекъсване сърфирайки по сайта. Ако някой е виждал нещо подобно ще съм благодарен ако го сподели.

Благодаря предварително на отзовалите се!
 
От: Добавяне на радио стрийм в уеб сайт

Най-добрия вариант би бил, ако някоя от платформите за онлайн радио станции, като TuneIn например, даваше директен код за интегриране.
Съществува и алтернативен вариант:
Вместо интеграция на радио станция(в която най-вероятно ще има реклами), може да използва GrooveShark за интегриране на избрана песен към уебсайт.
 
От: Добавяне на радио стрийм в уеб сайт

Най-добрия вариант би бил, ако някоя от платформите за онлайн радио станции, като TuneIn например, даваше директен код за интегриране.
Съществува и алтернативен вариант:
Вместо интеграция на радио станция(в която най-вероятно ще има реклами), може да използва GrooveShark за интегриране на избрана песен към уебсайт.

До някъде се справих, но остана казуса с това как да зареждаш страници от сайта и стрийма да не спира...
 
Какво ти пуска от там. Има опит с видео стриминг за една медия, но като цяло и от там и пуснаха кода, който трябваше да се интегрира. ;)

Както ти задават от там? Ако е само линк, мисля с някой плейар ще може да се дистрибутира. Но да ти кажа честно от там трябва да са с тези неща. ;)
 
От: Добавяне на радио стрийм в уеб сайт

До някъде се справих, но остана казуса с това как да зареждаш страници от сайта и стрийма да не спира...
На прима виста - target="_blank".
Ако има по-интелигентно решение - ще ми е интересно да го видя.
 
От: Добавяне на радио стрийм в уеб сайт

Използвах готов player

<script type="text/javascript" src="http://www.museter.com/mrp.js"></script>
<script type="text/javascript">
MRP.insert({
'url':'http://79.98.108.181:8022/;',
'lang':'bg',
'codec':'mp3',
'volume':33,
'autoplay':false,
'buffering':5,
'title':'Радио Ком',
'welcome':'Пусни си',
'bgcolor':'#FFFFFF',
'skin':'compact',
'width':191,
'height':46
});
</script>
 

Горе