Добавяне на сайт в гошко новини?

ST-1

Well-Known Member
Здравейте, незнам дали съм уцелил раздела.
Та на въпроса.... Опитвам се да добавя сайт към гугъл новини, след лутане насам натам успях да потвърдя сайта след като сложих там някъв код в DNS в хостинга. А сега на къде? Излиза ми w https://publishercenter.google. com "Добавяне на публикация" (Въобще незнам дали от там трябва да си добавям публикации). Ако съм на прав път при опит на слагане на линк и заглавие , което ми изисква пак ме преща към search console да потвърждавам собственост, ама кат се отвори си пише ,че е потвърдено, обаче не ми дава да натичсна потвърждение на публикацията.
Ако някой може да ми даде насока кво що да се прави?
 
Има някаква информация, която сигурно си минал през нея:


Аз се чудех, няма ли възможност дори да взима всяка нова новина и да си я публикува. Така за всяка е малко хамалогия, но сигурно е с доста добър ефект върху всичко свързано с набавянето на трафик.
 
Честно да си кажа в главата ми стана каша защото минавах и през остаряла информация и невалидни линкове в интернет .
Някъде в мотането мисля ,че добавях RSS емисиина избрана категория. Това , в което съм сигурен само е ,че съм потвърдил собсвеността , което се изисква първо.
То най-добре да каже някой, който има добавен сайт конкретно какво да се прави. Наясно съм ,че може и сайта да не бъде одобрен да кажем, въпреки, че като гледам какви недоразумения изникват от време на време в новините няма да има голям проблем с това.
 
Трябва да си добавиш главния домейн и заглавие на сайта. Не точно определена публикация. След което да качиш лога и нататък е лесно.
Иначе Това, че можеш да си добавиш сайта в гугъл нюз въобще не ти гарантира, че ще излизаш на предните места. Даже мога да ти потвърдя със сигурност, че повечето сайтове там не са добавени в гугъл публишър. Наистина, ако попаднеш там трафика е друг, а за рпм направо е нечовешки за бг стандарта. Обаче нямам идея как да се задържиш задълго там и на какъв принцип стават нещата..
 
Трябва да си добавиш главния домейн и заглавие на сайта. Не точно определена публикация. След което да качиш лога и нататък е лесно.
Иначе Това, че можеш да си добавиш сайта в гугъл нюз въобще не ти гарантира, че ще излизаш на предните места. Даже мога да ти потвърдя със сигурност, че повечето сайтове там не са добавени в гугъл публишър. Наистина, ако попаднеш там трафика е друг, а за рпм направо е нечовешки за бг стандарта. Обаче нямам идея как да се задържиш задълго там и на какъв принцип стават нещата..
Добавил съм сайта и и име. Сега видях ,че в действителност добавяш RSS на категория или целият сайт . Като влеза в гугъл новини и изпиша търсене на сайта и напиша домейна ми излизат някакви публикации, но те не са от днес и от вчера. Това ,което прочтох , е че трябва да са индексирани страниците , но незнам на самата категория , на която съм сложил фийда или всяка една публикация трябва да е индексирана и след това да се показва. Погледнато реално тва почти няма как да се случи , ако е така (Толко бързо да индексира всяка публикация)
А как са добавяни според теб другите сайтове? Незнам , просто ми направи впечатление ,че излизат някакви новини/статии от супер нелепи сайтове от време на време ...
 
Гугъл нюз си има някакъв алгоритъм, който обхваща всички сайтове - в или извън платформата им. Можеш ръчно да ги индексираш от Гугъл уебмастър или сърч конзолата..не помня точно. Големите сайтове/авторитетни агенции съм на 99 % сигурен, че имат някакъв договор, за да бъдат на челните места. Честно казано нямам идея как стават нещата да си в тренда, но вероятно е на базата интереси/прекарано време в сайта/уникално съдържание/различна информация/време на публикуване/реакции и т.н.
 
Следвай си стъпките в официаната документация и всичко ще стане. Както каза колегата добавянето е лесно, трудното предстои след това. Иначе за това с нелепите сайтове и аз го забелязах, особено в Google Discover някакви фейк сайтчета как ги индексира нямам идея, дано да е нещо временно.
 
Следвай си стъпките в официаната документация и всичко ще стане. Както каза колегата добавянето е лесно, трудното предстои след това. Иначе за това с нелепите сайтове и аз го забелязах, особено в Google Discover някакви фейк сайтчета как ги индексира нямам идея, дано да е нещо временно.
Проблема беше с тук таме неактуалната информация, иначе в крайна сметка го добавих. Естествено не се е появявал , но и според мен си има няква схема. Не е само до индексиране на някоя статия.
 
Следвай си стъпките в официаната документация и всичко ще стане. Както каза колегата добавянето е лесно, трудното предстои след това. Иначе за това с нелепите сайтове и аз го забелязах, особено в Google Discover някакви фейк сайтчета как ги индексира нямам идея, дано да е нещо временно.
По-удобно ли е да индексира медиите на Пеевски или Прокопиев? Аз се радвам като видя малък сайт там, защото зад него не стои някой мазен олигарх.
 
Напълно подкрепям, че е добре да излизат малки и нови сайтове. Споменах, че забелязах да индексира понякога сайтове, които публикуват фалшиви новини.
 
Напълно подкрепям, че е добре да излизат малки и нови сайтове. Споменах, че забелязах да индексира понякога сайтове, които публикуват фалшиви новини.
Например Блиц и Пик, постоянно ги виждам там...

Иначе да, има и сайтове с изцяло фалшиви новини, но са голяма рядкост, тези които излизат често обикновено са с нормални, забавни статии. Дано и нашите сайтове влезнат там, а не само известните.
 

Горе