Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Ugabuga

New Member
Здравейте. Бих искал да знам дали избраните от мен части са добри за съответната си цена, или има място за подобрения/размяна на някои части с други и т.н. Компютъра ще ми трябва главно за 2 неща: 1) игри; 2) работа с програми като Illustrator/Photoshop, etc. (от там и 8-те гб рам за обработка на "по-тежки" файлове)

CPU: Intel Corei5 3470 3.20 GHz, turbo freq. 3.60 GHz, 4 cores/4 threads, 6MB Cache, 22nm, 77w - цена 365 лв.
RAM: 8GB DDR3 1600MHz (2x4GB) - цена 120 лв.
HDD: 1000GB HDD, 64MB Cache, 7200rpm - цена 130 лв.
GPU: Palit GTX 650 Ti, 1GB DDR5 - цена 290 лв. ~
Main Board: B75 Pro 3 - цена 138 лв.
CM Elite 3344 + Fortron HE 500 PSU - цена за кутия + захранване 174 лв. ~
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Обща цена: 1 215 лв. ~

Смятам тази обща сума за "таван" и не бих имал възможност да я надхвърля извън рамките на допустимите няколко лева. Не планирам да играя каквото и да е с по-висока резолюция от 1280x1024. Благодаря предварително за вашето мнение.
 
От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Бива, ама не си казал ОС-то и каква цена ще дадеш за него
 
От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Доколкото разбирам това доста би ускорило скоростта на компютъра като цяло. Дано в бъдеще стане възможно, но засега не е (добавя твърде голяма сума към цената) :/ Благодаря за съвета, все пак
 
От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Windows 7 64 bit-а най-вероятно. Не го включваме към цената
 
Re: От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Доколкото разбирам това доста би ускорило скоростта на компютъра като цяло. Дано в бъдеще стане възможно, но засега не е (добавя твърде голяма сума към цената) :/ Благодаря за съвета, все пак

Взимаш си някаква супер-дупер яка машина, на която всичко ще лети до момента в който натиснеш ctr+s и ще разбереш, че колкото и бърза да е, диска ти е прекалено бавен.
 
От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Захранването и дъното нещо не вдъхват доверие. Всичко друго е ок :). Ама според мен вземи нещо по-добро. Иначе харда е добър (WD 1TB Black и аз съм с такъв, вадя колкото едно малко SSD).
EDIT: Не си взимай SSD. mlazarov той едва ли ще разбере разликата, както и аз не виждам. Разликата е, че със SSD Win7 стартира за 5 секунди, а на обикновен HDD (от черните) за 25. И малко по-голяма производителност в игрите, които искат бърз обмен на файлове.
EDIT 2: Говоря, ако знаеш как да си настроиш ОС и да премахнеш всички изображения при boot. Иначе средно под 15 секунди със SSD и около 35-40 секунди с HDD.
 
Devastion, ходи си прочети домашното. Като имаш да запишеш един 2GB файл, който ти се намира в паметта с нормален диск ще ти трябват 5-10минути, а с SSD 10-15 секунди. Тия работи с boot-ването ги кефят разни хора дето ползват едно браузерче на компютрите си и евентуално някой филм да гледат. Ако ти се налага да обработваш големи изображения (съответно големи файлове), то няма да говориш тия глупости дето ги написа ;)
 
От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Отново искам да кажа, че напълно разбирам плюсовете, които едно SSD би оказало върху тази система. Съгласен съм, би било чудесно да го има, но за момента е далеч от възможностите ми (цената става прекалено висока). Благодаря пак.
Devastion, моля кажи какво точно имаш предвид. "... нещо не вдъхват доверие" по никакъв начин не ми помага. Мерси предварително
 
От: Добра ли е тази конфигурация? (1100-1200 лв.)

Просто това дъно нито има добри отзиви (поне в българските форуми), нито е кой знае колко използвано. Аз съм с това дъно и е много стабилно. Препоръчвам ти Seasonic захранване, но и по-евтина алтернатива няма да е по-зле.
mlazarov връзвал ли си 2x WD Black (Raid 0) да видиш за каква скорост говорим? 250 / 250 с AS SSD Benchmark горе-долу. Е вярно едно качествено SSD вади 2 пъти по-големи скорости, но цената е със 150лв. нагоре. На SSD-то само реакцията му е по-бърза. Аз лично съжалявам, че не си налях още малко пари и че си взех SSD, иначе ся щях да си джиткам с GTX 690 или Titan. 8) Ти си решаваш. Ще правиш ли някакви видео / графични обработки, че да ти е нужно по-висок клас твърд диск и процесор? Като ти гледам видеокартата най-вероятно за игри ще я ползваш тази конфигурация? А да като става дума за обработване върху това оказва най-голямо влияние процесора, а не твърдият диск. Все пак ако искаш си вземи някакво малко SSD, ти си решаваш. :)
 

Горе