Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Във твоя въпрос няма никакъв смисъл!
кийурдите се определят на база на съдържанието на страницата. Може да има страници с еднакви кийурди, може да има и страници с различни. Г индексира страници а не сайтове. Така че е нормално и задължително кийурдите да не се съобразени с тематиката на сайта а със съдържанието на страницата на която се намират!
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Задължително е, най-добре е да съвпадат с информацията на дадената страница.
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Еми не е ли това идеята. Всяка страница да бъде оптимизирана с различни думички/фрази. Все пак е хубаво фразите/думите да са си с тематика на сайта. По-добре ще се възприеме. Не се говори за това да е сходна и със самата страница, естествено. Важното е със сайта си да ловите максимално повече трафик, даже да е извън възможностите му. :) А това няма как да стане ако само началната хваща трафик. Да може да е думичка с 1000 търсения на ден и да ги обирате всичките, но по-добре и странците да помагат за общото благо.

Въпросът мисля, че бе яко риторичен, което ме навежда на мисълта, че хората трябва да знаят тази тема и да я изчетат, или поне първите 2-3 мнения. Това е. Не е добре, направо е задължително. За това са ги измислили някои мета тагове, тайтъли на страници и други такива. А ако няма различни, а само еднакви - то едно е сигурно - трафика няма да е същия, както и търсачките ще се мъчат да си сглобят нещо от повтарящите се и уникалния контент, който имате. :)
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Синонимите приемат ли се от търсачките като еднакви кайуорди?
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Синонимите приемат ли се от търсачките като еднакви кайуорди?
Предполагам, че да. Бота не може да знае коя дума е синоним на друга дума. Поне не мисля, че някой българин ще седне да прави лист със синонимни думи специално за Google/Yahoo и други търсачки.
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Google разпознават различни keyword variants. Не е точно синоними, понеже синонима винаги е различен в зависимост от тематиката на сайта. Освен това позицията в серпа е различна за всеки един кийурд. Не може да си на еднакво място за музика и мп3 примерно. Синонимите може да имат подобно значение в определени ситуации, но думите са различни по своята същност. Пълният смисъл на "музика" е съвсем различен от този на "мп3".
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Не са синомими, а дженерици на главната или на комбинации. Иначе как така? :) Все едно да оптимизираш за "обичам" и да се надяваш, че и за "любя". Но виж, за "обичам лудо" защо не, след като сте си подкарал натам. Това в случай, че нямате "любя" никъде, даже и пойтинг линковете те са с такъв текст линк. ;)
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

на мойте страници нямам ключови думи и са Google Page Rank 2 и двата нз как стана единия е друпал а другия е хтмл статичен обикновен сайт
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Мисля ,че ключовите думи задължително трябва да отговарят на съдържанието на страницата. и еднаквите ключови думи на различните страници не се толерира от гугал.В крайна сметка е добре да имаме добро Onpage SEO преди да започнем с останалата работа.
 
От: Добре ли е всяка страница да има различни keywords, ако не - защо?

Мисля ,че ключовите думи задължително трябва да отговарят на съдържанието на страницата. и еднаквите ключови думи на различните страници не се толерира от гугал.В крайна сметка е добре да имаме добро Onpage SEO преди да започнем с останалата работа.

Къде си прочел, че не се толерират еднаквите keywords. Аз съм чел, че не се толерират еднаквите тайтъли, ама за кийурдс не съм чувал.
Аз лично имам сайт, който го развивам към това всяка страница да има поне един важен и различен keyword, но той стои заедно с другите общи, макар че аз нямам много.
 

Горе