Добрите БГ хостинг провайдъри

Sky

Well-Known Member
Зачестиха теми за проблеми с родните хостинги и се чудя имали качествен БГ хостинг.
Дайте мнение кой е сигурен и надежден, ще помоля без мнения аз ползвам еди кой си и съм доволен.
Искам да се обосновавате защо точно те са най-добрите .
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Абе всичките са си добри. Проблемът често е в част от персонала...но до като фактора баджанак е определящ за способностите на един човек, винаги ще има проблеми :wink:
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Пусни анкета. Ползвам споделен при icn, hostbulgaria, jump - доволен съм и от трите. За VPS - Делта, препоръчвам.
Сега виждам, че трябва обосновка. При споделения - даунтайма е приемлив, съпорта е отзивчив. Не е било да имам проблем и да не се реши в рамките на минути.
За Делта - пълна подкрепа при проблеми, поемат неща с които не мога да се оправя, но не им влизат в задълженията.
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

jump.bg , superhosting.bg Доволен съм и от двата. Досега не съм имал сериозни проблеми с тях. Проблема със суперхостинг в другата тема е изсмукан от пръстите. А и да не е, един проблем за 6-7 години не е болка за умирачка. Според мен си остават най-добрите, като jump.bg ги следват по петите.
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Абе всеки си фали свойте, нема кво да го обсъждаме :twisted:
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Ко да ги фалим мойте бре. Ползвам хостинг от времето когато имаше само host.bg и топхостинг (чумата да ги тръшне дано, ако са още живи де) Смятай колко хостинга съм сменил от тогава до сега.... Към ден днешен положението е рай на земята за ползващите такива услуги. Избор ли няма, цените ли са високи...
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Не е оферта така. Аз съм ползвам и имал пряки наблюдение от ицн, супера, хостбългария, хост.бг, хостсиин, топхост и май май още една две. Ако тръгна да ферманизирам сега кво ми е харесвало У тех и кво не, си остават МОИ ЛИЧНИ В4ЕПАТЛЕНИЯ, което нито значи, че са меродавни, нито че се споделят с останалите, или казано другояче - това че аз съм доволен/недоволен не значи че съм в правото си ДА Е ТАКА РЕАЛНО, както и дерзанията на другите джиджавки не удостоверчват по никакъв начин кой аджеба е по-добрият. Защото тук и количеството е важно и това, че N хост има 20К акаунти няма как да значи, че е по-добра от фирма със седем акаунта. НО, разбира се че ще имаме 20К корен квадратен от средно аритметичното на доволните юзери по форумите, което ще N корен квадратен от същото :) повече от квадрата на "прохождащата" фирма (или тая със седемте акаунта) :wink:
Пак всеки си фали своите, а щом фирмата с 20К има 20К потенциални фалячи, на практика означава, че тя иска-не иска е по-добрата :twisted:
А за да сме меродавни и наистина полезни би трябвало да турнем сравнителна таблица на предлаганите услуги и цени. А кой прави това? Всеки набляга на "аз, не съм имал проблеми" "аз, всяка сутрин кат си отворя сайта и той зарежда...." "Аз, кат си пишеме писма ме гъделичкат на ВИЕ"... и тн сантименталнисти
Направете класация по ПОКАЗАТЕЛИ и пишете конкретно кое е предиство и кое е недостатък, щото аудиторията от едно "тия са мн яки, щото съм от седем години при тях" дефакто си изглежда поредното форумно клакьорство
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Не говоря за твоите конкретно биаро, принца е важен - ако ще фалим или хулим, нека да е подкрепено с доводи
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Чи кой ще си играе да прави такива съпоставки бе? На мен силите ми стигат да напиша от това съм доволен, от това не. Има тема за хостинг отговарям...


Ми ето ти имаш богат опит. Пиши тея и тея оставиха добри впечатления, тея и тея лоши. Всеки сам да си прави изводите. Задълбочени съпоставки да си прави който взема пари от тая работа.
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Еми значи си остава вярна формулата "20К" :wink:
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Да има! Ползвал съм услугите на hostbulgaria когато предлагаха хостинг на щатски сървър, цената беше най-добра в бранша, съпорта перфектен, сървъра (не знам дали беше един или повече) вървеше перфектно. Хоствал съм там няколко големи сайта с по над 10 000 посещения на месец (не е много, но не е и малко). За тях мога да кажа само хубави неща. Знам че имат сървъри в България и всеки който ме пита го пращам натам.

Хубавият хостинг е като хубавата кола (жена) - всеки си има вкус, предпочитания, изисквания, възможности, нужди и прочие. Няма перфектно решение за всеки.

Най-правиляният начин да си избереш твоя хостинг е да си напишеш да един лист всички изисквания и така да търсиш. Обикновеено ти предлагат неща, които не ти трябват.

За мен е важно:

1. up time (няма нищо по гадно от спрян сайт заради кофи хостинг)
2. скорост (всеки се дразни от бавни сайтове)
3. cPanel
4. поне 10 домейна на един акаунт, (поне 10 mysql)
5. cron job support
6. цена
7. съпорт (много рядко опирам до съпорт-а, сайтовете ми са елементарни, правя си ги сам)

НО! Ако търсиш наети сървъри, ползваш огромни бази данни, тежки приложения, и т.н. тогава картинка е друга. Аз съм ок със простички wp сайтове които вършат работа. :)
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Е нали ти я писах по горе бре, тая за "мнозинството" като фактор за качество :twisted:
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Ми ето как горе-долу могат да се подреждат статистически :)

image.jpg


Въпреки, че пак всичко си зависи от "зависи". Един търси трафик, друг обем, трети качество, некой съпорта му е достатъчен.
Зависи също и от познанията/опита, от времето за наблюдения, количеството на сайтовете.
Също не на последно място "кои кои е", защото много по-малки, дефакто са риселъри, ама па това не значи, че са по-лоши от селърите си :wink: Щото един може да иска да се занимава с големи бръмчалки, па друг и с утепани магарета - не значи, че тоя с магаретата би ги обслужвал по-лошо от тоя с терикатерите.
Но общо взето е ясно, че който е набил най-много в реклама и в клакьори - той пичели :D
 
Последно редактирано:
сложих я картинката като хотлинк линка в
таг не е нормално да не се разрешава да се хотлинква


как ще правиш маркетинг с инфографики който е модерен ако не даваш да се хотлинква графиката и да се слага линк (даже самите създатели на инфографиките дава код със хотликната картинка) и линкче до сайта им :)
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

Е аз точно първо я бях хотлинкнал, ама се отказах и я турих само като линк да не им крашне машината на пичовете :D

А за галимациите в таблицата сигурно може да се напише още. Освен това е важно кой с колко сайта е тествал. Аз с утепани 10 сайта едва ли съм меродавен, но от друга страна пък малко вероятно е некоя яка бръмчалка с 100 оборотни сайта да пише в такава тема. Но все пак е добре, който е ползвал повече от 2-3 хостинга да излага мнението си по подобен начин. Определено е по-запознаващо от "всяка сутрин ми зарежда сайта" :twisted:
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

И по какви критерии ще се определя дали един хостинг провайдер е по-добър от друг ? Над 90% от хостингите съпорта им е на 9+ дори само заради факта че ангажират админите им да изправят криви скриптове и оправят вируси заради занулени теми.
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

И по какви критерии ще се определя дали един хостинг провайдер е по-добър от друг ? Над 90% от хостингите съпорта им е на 9+ дори само заради факта че ангажират админите им да изправят криви скриптове и оправят вируси заради занулени теми.

Съгласен съм. Малко допирни точки имам с бг хостингите, но всеки път като съм имал съм оставал с положително мнение за тях. Съпортът наистина им се старае и виждам, че успяват да отговорят на нуждите да един от най-притенциозните клиенти в света, българите.

Нямам лична класация за тукашните фирми, но няколко са ми направили впечатление. Няма да споменавам имена, само ще кажа, че се препокрива с листа горе, до някаква степен.
 
От: Добрите БГ хостинг провайдъри

И по какви критерии ще се определя дали един хостинг провайдер е по-добър от друг ? Над 90% от хостингите съпорта им е на 9+ дори само заради факта че ангажират админите им да изправят криви скриптове и оправят вируси заради занулени теми.

Един прекрасен ден установяваш, че сайта ти не се зарежда или се зарежда много бавно. Питаш съпорта, отговарят ти след часове, че имало проблем по който се работи... след 3 дена е ок. И се оказва, че проблема си е техен - нещо са прецакали. Или някой потребител е претоварил сървъра. Или нещо има бъг. Или има хардуерен проблем. (нали това им е работат - превенция и контрол) Как ще допуснат някой келеш да им счупи сървъра?

Факт е, че известно време твоите сайтове не работят както трабва и те не ти помагат много.

Още по-лошо е, когато твърдят, че всичко е ок при тях и проблема е при теб, а ти обяснавай че нищо не си пипал от месеци....

И накрая ти писва, местиш сайта на друг хостинг и всичко е ок (значи проблема не е при теб)....

Ей така с времето се рабира кой е по-от другите. Иначе всички са си ок в началото.

И като споделиш с приятели с течение на времето се отсават.... Не е важно да си при най-добрият... а при тоези дето предлагат качествто от, което имаш нужда (на някой не му дреме че сайта ми се отваря бавно)...

Аз съм пробвал доста хостинга през годините - правилото е, че не се връщам там, където е имало проблем. Където е текло пак ще тече - въпрос на време. Не ходая и там от където други се връщат (няма смисъл при този огромен избор от доставчици).
 

Горе