Добрите практики за вдигането на форум?

Принципно до няколко месеца ще пускам абонамента услуга и ще е именно затворена група във фб, но в момента идеята е друга.

При ФБ се коментира актуалните или текущите неща, при форумът нещата са различни - също така във ФБ няма как да очаквам хората да създават каквото и да е след като там е среда където хората не правят нищо по различно от супер нисък ангажимент с цел да бъдат информирани, мотивирани и най-вече да се забавляват. Форумът е много по-ангажиращо и по-стойностно от коментар в пост във фб.

Странно и ти си срещу форумът, каква е основната причина? А това с монетизацията не го разбрах - как да монетизирам фб група, ако не абонамент?
 
Аз мога да ти споделя какво НЕ работи :), понеже съм твърда глава и бачкатор покрай нова година имах малко време и си написах скрейпър, купих си един домейн, скрейпнах си 100 теми със всички постове и потребителите от известен форум и познай какво стана, нищо :), сега сме почти март и е индексиран единствено индекса на форума. Това нещо според мен се дължи на грешен избор на платформа (домързя ме да си пиша собствена). Никога не ползвай Simple Machines. Много е зле, морално остаряла система.

Поздрави и успех :)
 
Блеки, от душа ти го казавам, заври си тази идеи и фб карантиите в гемблинг двора и повече не ме занимавай с тези глупости.
 
Блеки, от душа ти го казавам, заври си тази идеи и фб карантиите в гемблинг двора и повече не ме занимавай с тези глупости.

Нещо си се превъзбудил, май. :D Какви гемблинги, какви 5 лева. Явно четеш нещо различно от това което аз чета...
 
Форумът е много по-ангажиращо и по-стойностно от коментар в пост във фб.
По това спор не може да има.
Ще ти кажа какво е при мен:
Направих 5 години. Виж статистиката. Не се лъжи по броя регистрирани - голяма част от тях са ботове. Отдавна се отказах да ги трия и банвам. Успях да ги преборя да не публикуват - един или двама пробиват годишно, все още не знам дали е ръчно или автоматично, но съм доволен. Публикациите и темите са реални.
По активните сезони надминавам 1000 уникални дневно. Четат като разпрани, много от тях възприемат и прилагат прочетеното - виждам резултатите у фацето.
Но не щат да се регистрират. Немалка част от "престрашилите се" да се регистрират не пишат.
Да дръпнеш човек от фацето във форум на днешно време е задача, достойна за медал. А ако не те знаят у фацето, то ти си никой.
Не съм плащал за реклама, освен труда ми.
В началото имаше малко ядро единомишленици - форума, в който бяхме, собствениците го бастисаха. Част от ядрото в предишния форум не пожелаха да дойдат в новия. Имам привлечени от други форуми, но не са много.
Много пъти съм мислил за платен абонамент, но все още не виждам основания да го пусна.
Никога не ползвай Simple Machines. Много е зле, морално остаряла система.
Би ли обяснил повече?
Аз съм на такъв, и досега само плъгин за ютуб вграждане съм добавил.
 
Четеш, нещо, което ти разбираш, като възвитие, Ти си действаш по втоя си начин, като осъзрееш, ще мислиш по нашия си начин. Имаш време за действие по този въпрос.Това за мънито:)
 
По това спор не може да има.
Ще ти кажа какво е при мен:
Направих 5 години. Виж статистиката. Не се лъжи по броя регистрирани - голяма част от тях са ботове. Отдавна се отказах да ги трия и банвам. Успях да ги преборя да не публикуват - един или двама пробиват годишно, все още не знам дали е ръчно или автоматично, но съм доволен. Публикациите и темите са реални.
По активните сезони надминавам 1000 уникални дневно. Четат като разпрани, много от тях възприемат и прилагат прочетеното - виждам резултатите у фацето.
Но не щат да се регистрират. Немалка част от "престрашилите се" да се регистрират не пишат.
Да дръпнеш човек от фацето във форум на днешно време е задача, достойна за медал. А ако не те знаят у фацето, то ти си никой.
Не съм плащал за реклама, освен труда ми.
В началото имаше малко ядро единомишленици - форума, в който бяхме, собствениците го бастисаха. Част от ядрото в предишния форум не пожелаха да дойдат в новия. Имам привлечени от други форуми, но не са много.
Много пъти съм мислил за платен абонамент, но все още не виждам основания да го пусна.

Би ли обяснил повече?
Аз съм на такъв, и досега само плъгин за ютуб вграждане съм добавил.

Кодът е написан по морално остарял начин, няма сео урл-та, rss е зле, тегаво се индексира. Според мен това ти част от проблема и на теб.
 
Блеки, от душа ти го казавам, заври си тази идеи и фб карантиите в гемблинг двора и повече не ме занимавай с тези глупости.
Можеш ли дообясниш, че не зацепих нещо ... къде споменах каквото и да за хазарт?
 
Бодите си отваря плювалника и той не знае защо....
 
Можеш ли дообясниш, че не зацепих нещо ... къде споменах каквото и да за хазарт?
Ами какво да ти опбяснявам, реших да живне форума и виждаш, че го направих
 
Замисляли ли сте, че може и друго, хора да вдигат непосилни тежести, хора които комуникират
с други светове. Хора, на които парите и бизнеса са им през оная работа.....
 
Всичко трае и се зевпрело в хралупата, нямате топки да се заяждате, ОФсУОДЖИИ...
 
Замисляли ли сте, че може и друго, хора да вдигат непосилни тежести, хора които комуникират
с други светове. Хора, на които парите и бизнеса са им през оная работа.....
Сега само да не решиш да отидеш до магазина за още с колата, че така стават белите.
 
Аз автомобил не ползвай вече от 3 години, от близо година не ям месо, ти ще кажеш как стават белите.
Искам да се редектирам - личен автомобил, ползвам такси и велосипед.
 
Аз автомобил не ползвай вече от 3 години, от близо година не ям месо, ти ще кажеш как стават белите.
Добре че са ти взели книжката, защото си неадекватен като пийнеш. Белите стават ей така лесно :)
 
Добре че са ти взели книжката, защото си неадекватен като пийнеш. Белите стават ей така лесно :)
Последните ми неколко хиляди километра са ми предимно на велосипед. А това за книжката - в портфейла ми стои, не я ползвам.
 
А ти с автомобил ли се мърдаш от А до Б
 
И в кой град де, да ти кажа колко губиш време, ако е за СФ, мога да го изчлисля до няколко минути, в зависимост от кой до кой квартал се буташ в задръстванията.
 

Горе