Добро Утро - как си планирате работния процес?

ReminD

Well-Known Member
Добро утро, тъй като от няколко месеца работя по мой проект, пробвах доста mindmaps, UML диаграми и todoist/ task managers/ project managers и подобен софтуер. Интересува ме вие как си планирате да кажем ежедневно имате няколко таска, които сте си написали предният ден, какъв софтуер използвате?
Трябва ми нещо, което за препоръчване има аларм, има сет за дейли задачи - крайна дата за тях, умл диаграми/ минд мапове, реминдери, и така нататък.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

1. Взимаш си един петел да те буди
2. Правиш си съоражение на тавана, което да пуска джанки на всеки час и заставаш под него. Като те цапне по главата, значи трябва да спреш да гледаш мухите и да работиш.
3. В същото съоражение залагаш царевица и хляб, свързваш го с компютъра и ако не изпълниш задачата ти пуска царевица и хляб и петелът идва да те кълве
4. Джанките ще ти напомнят останалото
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

02a81762464a377c001538bc7d092dc8.png


Нещо, което ползвам, но ако имате други предложения, ще се радвам
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Да кажем, че ми трябва миндмап като този, който пуснах скрийн ( MindMaple ) , но да кажем имам ТОДО лист с крайна дата, също разклоненията да са по-флексибъл, да кажем main content > JQUERY MAGIC -> и от там 5-6 разклонения с тодо лист и т.н..
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

1. Взимаш си един петел да те буди
2. Правиш си съоражение на тавана, което да пуска джанки на всеки час и заставаш под него. Като те цапне по главата, значи трябва да спреш да гледаш мухите и да работиш.
3. В същото съоражение залагаш царевица и хляб, свързваш го с компютъра и ако не изпълниш задачата ти пуска царевица и хляб и петелът идва да те кълве
4. Джанките ще ти напомнят останалото

При мен нещата са други, пиша нещо от scratch за трети път, и ми трябва нещо, с което да си визуализирам всички relations и компоненти.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Kaто гледам ти трябва за проекти при които разработваш продутки, нали така? Пробвал ли си/ чел ли си SCRUM и т.нар. planning board?

IC591757.png


Съвет, не усложнявай прекалено процеса с релации, майндмапове и т.н. започни с базовите неща и след това наслагвай. СЛед това спокойно можеш да комбинираш няколко различни метода и тула за да се получи това което искаш да е в един.
 
От: От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Kaто гледам ти трябва за проекти при които разработваш продутки, нали така? Пробвал ли си/ чел ли си SCRUM и т.нар. planning board?

IC591757.png


Съвет, не усложнявай прекалено процеса с релации, майндмапове и т.н. започни с базовите неща и след това наслагвай. СЛед това спокойно можеш да комбинираш няколко различни метода и тула за да се получи това което искаш да е в един.

Мерси, ще разгледам, въпреки че съм ги пропускал, понеже си работя сам

Мерси за съвета, предполагам си прав донякъде.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Аз почнах да стриймвам последно време, доста помага всмисъл откъм работен процес и КПД, защото не рядко се случва започвам да пиша код и същевременно съм отворил 20 таба -> новини, форуми, блогове, какво ли още не и се получава, че за 1 час "писане на код", реално съм писал 10 минути, понеже си губя времето с някакви други неща. Дори мислех, че с отделен браузер само работен ще е по-добре, но сега мисля да пускам една виртуална машина и на нея да работя
 
От: От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Аз почнах да стриймвам последно време, доста помага всмисъл откъм работен процес и КПД, защото не рядко се случва започвам да пиша код и същевременно съм отворил 20 таба -> новини, форуми, блогове, какво ли още не и се получава, че за 1 час "писане на код", реално съм писал 10 минути, понеже си губя времето с някакви други неща. Дори мислех, че с отделен браузер само работен ще е по-добре, но сега мисля да пускам една виртуална машина и на нея да работя

Никой туул, хардуер и метод няма да ти помогне повече от имплементирането на самодисциплина :)
 
От: От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Никой туул, хардуер и метод няма да ти помогне повече от имплементирането на самодисциплина :)

Има такива, дето ти блокират избрани сайтове за определено време.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Няма ли самодисциплина никакви програми няма да помогнат.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

1. Взимаш си един петел да те буди
2. Правиш си съоражение на тавана, което да пуска джанки на всеки час и заставаш под него. Като те цапне по главата, значи трябва да спреш да гледаш мухите и да работиш.
3. В същото съоражение залагаш царевица и хляб, свързваш го с компютъра и ако не изпълниш задачата ти пуска царевица и хляб и петелът идва да те кълве
4. Джанките ще ти напомнят останалото
Оооо, професионалистите?
С тоя правопис върви ли писането за пари, върви ли?

По темата:

Пиша съвсем прост To Do списък на хартия или в текстов файл или на телефона - възможно най-конкретен, щото е много дразнещо когато някоя прекалено абстрактна точка се раздуе повече от очакваното...

И после зачерквам 1 по 1.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

+1 за Noke и RealMoney.
Аз си правя ToDo списъци в planning board, като за целта използвам Trello. Мега удобно! :)
https://trello.com/
@cross напоследък нещо все до петел опира работата :D
 
По принцип при мен всичко е хаос, но напоследък не мога да се справям с него :)

Започнах да ползвам https://todoist.com/ и съм хипер доволен. Работата ми се подобри десетки пъти.

Много simple to-do list. Реално с по 2 клика въвеждаш таскове, които после лесно се маркират като свършени. Много по-добре от останалите булшитове, които предлагат десетки опции и времето, за което въвеждаш таск е повече от времето, за което го изпълняваш.

Просто си правя категории с различните проекти и пиша какво има да се свърши по тях. А и приложението е нагло като започне да праща уведомления за overdue таскове :) Гледаш максимално бързо да ги свършиш :)

Вече за по-сериозни mind-map-ове и създаване на архитектура за проекти ползвам най-елементарните неща - Word, хартия и бяла дъска.

П.С.: Имаше един много готин и опростен сайт за създаване на mind мапове, но не съм го ползвал отдавна и не мога да го намеря. Ако се сетя, ще го пусна.
 
От: Добро Утро - как си планирате работния процес?

Аз използвам Wunderlist за задачите и MindMeister майнд маповете.

Доста са лесни за употреба и аз лично съм много доволен от приложенията.

mindmup.com също е за mind maps и може да си ги запазваш на Google Drive.
 

Горе