Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

brad1985

New Member
Интересно ми е да разбера колко от вас, колеги
са доволни от това, което изкарват от бг сайтове с адс
или друга рекламна мрежа?
Ако питате мен - нищо общо от това, което беше преди
година-две при почти и даже по-голяма посещаемост.
Около общо 15-20 бг клика се равняват на един клик от
посетител от друга държава по цена.:-o
При това положение се чудя дали изобщо да не
разкарам сайтовете на бг език?!
Един ден се чудя и после пак взема, че пусна по нещо в тях,
но много ме е яд, че не се изплаща труда.

А при вас как са нещата и как мислите - накъде отиват?
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Не мога да ти кажа на къде отиват нещата с адсенса, но рекламирам в една доста популярна ниша, дето би трябвало да е голяма тарапана, обаче не е. Има няма 2-3-ма рекламодателя има и плащам по 6-7 стотинки на клик. Просто няма рекламодатели в момента и няма конкуренция между тях. Отделно, че всеки таргетира много тясно и на страни рядко излиза нещо. За общ трафик предполагам, че наистина е много зле положението. Щото пробвах за думи с голямо търсене 4-5 стотинки ми взема...

Абе докато не почнат хората да работят, както преди, няма да се оправи адсенса, което дали ще стане скоро не мога да кажа. По скоро няма да е скоро:)
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

И при мен е така - много труд за почти нищо. Продължавам да развивам сайта си, който е на бг. език, но както казвате вие колега преди година-две нещата бяха по-добри.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Абе докато не почнат хората да работят, както преди, няма да се оправи адсенса, което дали ще стане скоро не мога да кажа. По скоро няма да е скоро:)
Да, и аз така ги усещам нещата, дори ми се струва, че постепенно ще намалеят бг сайтовете.:rolleyes:
Е, винаги ще има хора, което сега започват и са големи оптимисти.:)

П.П. Темата ми дойде на ум от една друга тема тук за продажба на бг домейни.
Хубави и скъпи домейни, ама кой ще ги работи се запитах...
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Да, и аз така ги усещам нещата, дори ми се струва, че постепенно ще намалеят бг сайтовете.:rolleyes:
Е, винаги ще има хора, което сега започват и са големи оптимисти.:)

Няма да намалеят (собствениците им ще продължат да разчитат, че все някога пазарът в България ще се оправи), но със сигурност няма да се увеличат. Повечето от тези сайтове не могат да изкарат на месец дори българската минимална заплата - това си е трудов мазохизъм отвсякъде.
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Да, и аз така ги усещам нещата, дори ми се струва, че постепенно ще намалеят бг сайтовете.:rolleyes:
Е, винаги ще има хора, което сега започват и са големи оптимисти.:)

П.П. Темата ми дойде на ум от една друга тема тук за продажба на бг домейни.
Хубави и скъпи домейни, ама кой ще ги работи се запитах...

Какво да ти кажа.... Преди 3 години имах 30 бг сайта монетизиращи с адсенс, сега имам 0 :) Една част ги съсипа първия пингвин, друга част втория, а последните сам си ги съсипах от простотия. Изобщо това да поддържаш трафик сайт и да монетизираш с адсенс е една много рискована ситуация. Зависиш от още 2-3 страни едновременно, които всеки един момент могат да ти врътнат кранчето и рано или късно го правят всъщност. Общо взето много неустойчив бизнес модел е това. За сайтове с фейсбук трафик важи същото, всички видяхме какво стана на скоро. Като сложим на кантара и безумно ниските цени на клик се получава една много грозна картинка:) Абе общо взето тежка е ситуацията ...
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Ситуацията само се влошава, не мисля че скоро ще тръгне нагоре.
Почти не ми останаха и на мен бг сайтове и при първа възможност ще разкарам и тях, то не си заслужава поне за момента.
 
От: От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Няма да намалеят (собствениците им ще продължат да разчитат, че все някога пазарът в България ще се оправи), но със сигурност няма да се увеличат. Повечето от тези сайтове не могат да изкарат на месец дори българската минимална заплата - това си е трудов мазохизъм отвсякъде.
Ти за каква заплата говориш сега? Това беше преди години и с 2-3 средни сайта без проблем се правеше,
че и доста отгоре с по-сериозни сайтове.
Сега кога и как ще я събереш тази средна заплата с по 2-3 стотинки на клик?
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Темата е мотивираща :) по-малко уебмастери на БГ сайтове, по-малка конкуренция :)
 
От: От: От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Ти за каква заплата говориш сега? Това беше преди години и с 2-3 средни сайта се правеше.
Сега кога и как ще я събереш тази средна заплата с по 2-3 стотинки на клик?

За кликове изобщо не става въпрос - за да печелиш от кликове трябва или да имаш англоезичен сайт, или да се пренасочват клиенти от бг-тъпунгерите, имащи или работещи в PR-агенции. Няма как иначе да вземеш дял от бюджета на добър рекламодател - за него не отговаря той, а съответната агенция, която разбира от реклама дори по-малко отколкото учениците в този форум.

Говоря за нормален пазар, достъпен за всеки - покупко-продажба на линкове и свързаните с тях новини и статии.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Прилична печалба от бг сайт и реклама с посредници между рекламодатели и публишъри, както е адсянся - мисията невъзможна:)
Това трябва да имаш сайтве със стотици хиляди посетители, за да се усети.
Има файда само от енг сайтове по тази схема.
 
От: От: От: От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

За кликове изобщо не става въпрос - за да печелиш от кликове трябва или да имаш англоезичен сайт, или да се пренасочват клиенти от бг-тъпунгерите, имащи или работещи в PR-агенции. Няма как иначе да вземеш дял от бюджета на добър рекламодател - за него не отговаря той, а съответната агенция, която разбира от реклама дори по-малко отколкото учениците в този форум.

Говоря за нормален пазар, достъпен за всеки - покупко-продажба на линкове и свъзраните с тях новини и статии.
Е, за бг кликовете по бг сайтовете говорихме.
Другото с връзките и добрите рекламни агенции е в сферата на пожеланията.:)

Много е мотивираща темата, така е.:)
Сами ще се откажат, като не могат n месеца да изкарат за чек,
поне да си знаят отсега колегите и да учат чужди езици.:)
А с теб, че все още си обновяваме от време на време бг сайтовете,
това е по-скоро от носталгия ми се струва.:lol:
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Аз прочетох от заглавието, че си говорите за сайтове на бг-език - не разбрах, че ви интересуват само кликовете.

Това го отпишете като печалба в близките 5-6 години дори от директни рекламодатели (ако случайно ви се появят такива). Дилемата е или да си направите пазар на линкове, в който да правите поне по средноевропейска заплата, или пък да продължавате да се мъчите бавно (неусетно почти)
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Аз прочетох от заглавието, че си говорите за сайтове на бг-език - не разбрах, че ви интересуват само кликовете.

Това го отпишете като печалба в близките 5-6 години дори от директни рекламодатели (ако случайно ви се появят такива). Дилемата е или да си направите пазар на линкове, в който да правите поне по средноевропейска заплата, или пък да продължавате да се мъчите бавно (неусетно почти)
Всичко ме интересува за бг сайтовете, не само кликовете, давай насам предложения.:)
Иначе отдавна съм минал на англ.сайтове и виждам каква е разликата,
обаче както писах по-горе - носталгия. Намалявам по малко, но не се отказвам,
което ми отнема много време и ми образува нерви.:)
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Що бе, не е невъзможно. Последния сайт който продадох в момента вади по 500-600 евро на месец. Даже човека е от този форум, вчера говорих с него и каза, че под 15 евро на ден не е слизал. Така че възможно е, но трудно става... Макар че сега ако тръгна да правя същото не мога да го повторя вероятно :)
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Какви предложения да давам? Всичко си го има на световния пазар - просто трябва да се подбират съответните предложения.

Ясно, че с четене на пакистанците от DP няма как да стане - там са ученици и повечето са по-зле дори от тукашните. Не се усеща, защото пишат на английски, а нивото на този английски няма как да се разбере от хора, които дори родния си български не владеят.

Четеш различни източници - анализираш - създаваш. По-добра фомула от тази няма.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Що бе, не е невъзможно. Последния сайт който продадох в момента вади по 500-600 евро на месец. Даже човека е от този форум, вчера говорих с него и каза, че под 15 евро на ден не е слизал. Така че възможно е, но трудно става... Макар че сега ако тръгна да правя същото не мога да го повторя вероятно :)

15 евро на ден са 450 евро на месец. Това е помощта за безработни в повечето европейски и азиатски държави. Що се мъчи?
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

15 евро на ден са 450 евро на месец. Това е помощта за безработни в повечето европейски и азиатски държави. Що се мъчи?

Казвам от един сайт бре, те бяха много. Отделно, че не съм се мъчил, даже бяха доста добре организирани нещата. Давах на едно момиченце по 50 долара да качва по нещо от време на време и да следи коментарите и другото съдържание на потребителите, аз имах задължение да подновявам домейна и хостинга. Ама накрая си викам - абе няма да му бачкам аз за 1000 лв., продадох и него и се хванах с други работи8)
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Казвам от един сайт бре, те бяха много. Отделно, че не съм се мъчил, даже бяха доста добре организирани нещата. Давах на едно момиченце по 50 долара да качва по нещо от време на време и да следи коментарите и другото съдържание на потребителите, аз имах задължение да подновявам домейна и хостинга. Ама накрая си викам няма да му бачкам за 1000 лв., продадох и него и се хванах с други работи8)

Разбрах за един - ако са десетина и повече, то е добре, и аз карам на подобен принцип. Макар че българоезичен сайт, продаден за повече от 6000 евро в този форум... sorry. А ако си продал сайт, правещ по 450 евро на месец за по-малко - също sorry.
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Казвам от един сайт бре, те бяха много. Отделно, че не съм се мъчил, даже бяха доста добре организирани нещата. Давах на едно момиченце по 50 долара да качва по нещо от време на време и да следи коментарите и другото съдържание на потребителите, аз имах задължение да подновявам домейна и хостинга. Ама накрая си викам няма да му бачкам за 1000 лв., продадох и него и се хванах с други работи8)
biaaro, аз пък си имах n сайтове на автопилот и хич не им се морях.:)

Дааа, това е темата, в която можем да си спомним за старото време
и да повъздишаме.:-o

strana, те пакистанците в DP не си говорят за бг сайтове,
а се вълнуват за техните си трафици.
Въпросът е какво да ги правим сега тези бг сайтове?
 

Горе