Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

От: От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

strana, те пакистанците в DP не си говорят за бг сайтове,
а се вълнуват за техните си трафици.
Въпросът е какво да ги правим сега тези бг сайтове?

Същата работа са. Малоумно спамене по социалки и зависимост от Гугъл.

Резервираш домейните за 5 години напред и чакаш, докато се развие пазарът. Не пипаш нищо през този период, за да не се набутваш излишно (и времето е пари). А ако не ти пука - ги добавяш в sape - поне да си избиват домейните и хостинга през това време.

Качествените домейни (анкорен или кратък .com) са като виното - колкото повече остаряват, толкова повече се оскъпяват.
 
От: От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Разбрах за един - ако са десетина и повече, то е добре, и аз карам на подобен принцип. Макар че българоезичен сайт, продаден за повече от 6000 евро в този форум... sorry. А ако си продал сайт, правещ по 450 евро на месец за по-малко - също sorry.


Аз го казах малко на майтап, ама всъщност се разделих с тоя сайт по много отвратителен начин и още ме боли от това. Иначе общо имах 6-7 сайта на това ниво и около 20 по слаби. Тъй като ги бях оптимизирал всичките по един и същи начин, първия пингвин забърса половината още с първата вълна. Голяма чат от останалите ги забърса втория пингвин, за колибрито не остана. Като видях на къде отиват нещата разпродавах всичко, като си оставих 2-3 сайта по силни, дето никое животно не ги барна. И тука дойде момента на голямата греда (поредната), адсенс ме гръмна с 5 цифрена сума в акаунта и повлече всички сайтове в него, включително и този за който става въпрос... Монетизацията с нещо различно от адсенс няма да я коментира... След многократни безуспешни опити да възстановя адсенса на сайта реших, че повече не мога и го продадох, както е баннат, за много под реалната му цена. Известно време след това адсенс решават, че може пак се ползва адсенс на сайта и го възстановяват на новия собственик. Останалото е смях през сълзи:)
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Случва се, пък и новият собственик не те е излъгал - реално си му продал баннат сайт и той е поел риска. Кофти е за теб, разбира се, но такива сделки са рядкост, а тук обсъждаме средното положение.

Аз съм против самата идея пазарът да се определя само от Adsense. Adsense е най-добрата система за реклама в момента, но трябва да има и други алтернативи за видове реклама (статии, новини, линкове) - иначе се стига до ниски цени и взаимна незаинтересованост.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Аз си мисля, че нещата си зависят от нишата, начина на монетизация и.т.н. Когато нещата се правят с ум и разум се печели.

Вярно в чужбина се печели в пъти повече, но тук съдържанието е безкрайно лесно за набавяне и безкрайно евтино в сравнение с чужбина. Освен това има ниши където можеш да монетизираш по много начини. Понякога един сейлс с телефон може да направи чудеса.

Общо взето нещата натежават за сайт за чужбина ако сам си правиш всичко. Но ако плащаш на хора не пречи да имаш и БГ проекти.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Според мен няма смисъл да се правят нови бг сайтове защото за да спечелиш нещо ти трябват минимум 5-10к бг посещения а с нов сайт и хоста не се избива :cry:
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Случва се, пък и новият собственик не те е излъгал - реално си му продал баннат сайт и той е поел риска. Кофти е за теб, разбира се, но такива сделки са рядкост, а тук обсъждаме средното положение.

Аз съм против самата идея пазарът да се определя само от Adsense. Adsense е най-добрата система за реклама в момента, но трябва да има и други алтернативи за видове реклама (статии, новини, линкове) - иначе се стига до ниски цени и взаимна неизантересованост.

Случват се, ама имам чувството, че на мен се случват по-често от на другите:lol: Иначе нещата могат да се пооправят ако се разбие порочната система на рекламните агенции и корупционните им схеми. Само един голям рекламодател да си пусне рекламния бюджет на свободния пазар и ще обърне всичко с краката на горе. Ако това не се случи, нищо не може да се промени тука.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

biaaro, просто малшанс както се казва.
Всичко си знаят и гледат те там като одобряват.
Преди седмица двата сайта, които ги продадох на
колега от форума тук, много скоростно - за два дена са му ги одобрили.
Хем сефте си прави акаунт човека, даже аз се учудих как толкова
бързо са действали, но и не бяха банвани или наказвани сайтовете.

strana, на мен ми се иска да има за бг сайтове и реклама от типа на Kontera - intext ads,
това е с подчертаването на ключови думи в текста, а не както е сега само с банери по интереси.
Тогава ще има смисъл от създаване на хубави текстове и статии.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Аз продължавам да твърдя, че сайта ако е в правилната ниша и предлага правилните неща нищо не ти пречи да имаш сейлс който с телефонни обаждания и срещи да ти изкарва парите. И това примерно за сайт с 2000-3000 уникални.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Аз продължавам да твърдя, че сайта ако е в правилната ниша и предлага правилните неща нищо не ти пречи да имаш сейлс който с телефонни обаждания и срещи да ти изкарва парите. И това примерно за сайт с 2000-3000 уникални.
Не си чел, тук говорим за монетизация от чиста реклама, никой не ти говори за продажби.
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

biaaro, просто малшанс както се казва.
Всичко си знаят и гледат те там като одобряват.
Преди седмица двата сайта, които ги продадох на
колега от форума тук, много скоростно - за два дена са му ги одобрили.
Хем сефте си прави акаунт човека, даже аз се учудих как толкова
бързо са действали, но и не бяха банвани или наказвани сайтовете.

Сайта си ползваше адсенс почти 5 години без прекъсване. Последно като гледах беше направил 3 000 000 и нещо клика само той и няколко милярда импресии, огромни цифри... Ама вече ги прави на друг :( Приложих всички номера дето ги знам да се върне адсенса и не... Уж продаден, нов собственк, нови акаунти какво ли не беше... не мина.
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Сайта си ползваше адсенс почти 5 години без прекъсване. Последно като гледах беше направил 3 000 000 и нещо клика само той и няколко милярда импресии, огромни цифри... Ама вече ги прави на друг :( Приложих всички номера дето ги знам да се върне адсенса и не... Уж продаден, нов собственк, нови акаунти какво ли не беше... не мина.
Да не си имал в него от оня "модерния код" с ключовите думи?:)
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Да бе аз имам предвид точно продажба на чиста реклама. Просто вместо да слагаш кодове по сайта си и да чакаш вдигаш телефона и звъниш по фирми. Тук лев , там два и се събират няколко хилядарки за месеца. Списанията са точно на тази схема.
 
От: От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Да не си имал в него от оня "модерния код" с ключовите думи?:)

Не, сайта си беше 100% по правилата. Акаунта го баннаха заради други 2 сайта вътре и заминаха всичките които бяха там. Сам съм си виновен, че не дооцених правилно ситуацията. Отделно че си мислех, че няма да баннат акаунт, който от зората на адсенс.
 
От: От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Да бе аз имам предвид точно продажба на чиста реклама. Просто вместо да слагаш кодове по сайта си и да чакаш вдигаш телефона и звъниш по фирми. Тук лев , там два и се събират няколко хилядарки за месеца. Списанията са точно на тази схема.
Става, защо не, но с малката подробност, че трябва да си хванеш някое "перде"
да ти я върши тази работа, защото не е за всеки да спами по телефона.
Аз лично това "изкуство" не го владея, не че не бих се възползвал. :)
 
От: Доволни ли сте от сайтовете си на бг език?

Не е толкова трудно да намериш перде, има си цели шепи стига да си в тези среди. Ние от уеба сме много изнежени, ама хората в други браншове точно така си изкарват хляба с телефон и срещи. В чужбина в същата работа, хващаш телефона и звъниш да монетизираш, цялата им икономика е сейлс насочена.
 

Горе