Договори в един сайт

sesma

New Member
Здравейте,
правя си сайт за дрехи, имам фирма и всичко, но не знам какво трябва да се напише в договора на сайта.
Според мен трябва да има "Връщане и замени" и "Правила и условия", но откъде да ги взема?

Поздрави!
 
Варианти:

1. Взимаш от друг такъв сайт и преправяш
2. Консултираш се с Адвокат за "Общите условия" на сайта
3. Измисляш си ги и стискаш палци всичко да е ок (няма да е ок :) )
 
Като елементарна насока - виж големите магазини какви информационни страници имат и следвай тях. Още по-елементарно - на редица места могат да бъдат открити задължителните изисквания за един сайт.
 
Моя съвет е да попрочетен няколко, да придобиеш представа за възможни казуси, които да избегнеш и да направи твой, уникален и отговарящ на твоите нужни. Много сайтове взимат от друг и преправят някои неща, но реално това не отговаря дори на 50% от това, което при тях може да възникне като ситуация, и в същото време липсва. Да, работа е, но инвестираното време ще ти спести много пари, повярвай ми. ;) Иначе да, повечето неща са еднакви, но и много не са. За това си направи твои. Не е трудно, просто трябва да знаеш какво искаш. А ти мисля, че най-добре знаеш какво искаш за сайта си и бизнеса си.
 
Моя съвет е да попрочетен няколко, да придобиеш представа за възможни казуси, които да избегнеш и да направи твой, уникален и отговарящ на твоите нужни. Много сайтове взимат от друг и преправят някои неща, но реално това не отговаря дори на 50% от това, което при тях може да възникне като ситуация, и в същото време липсва. Да, работа е, но инвестираното време ще ти спести много пари, повярвай ми. ;) Иначе да, повечето неща са еднакви, но и много не са. За това си направи твои. Не е трудно, просто трябва да знаеш какво искаш. А ти мисля, че най-добре знаеш какво искаш за сайта си и бизнеса си.

Благодаря на всички за отговорите.
Знам какво искам, но искам да напиша договора така, че ако ми направят проверка да не могат да ме глобят.
 
Благодаря на всички за отговорите.
Знам какво искам, но искам да напиша договора така, че ако ми направят проверка да не могат да ме глобят.
Еее, да. Но все пак договора влиза в рамките на гласуваните закони и наредби. Така, че ако решиш да напишеш нещо, което да е против тях, ще те глобят независимо дали го имаш написано както искаш. За това провери тях. Например за връщането на стока до 14 дни, че може да откажеш поръчка. Ей такива. ;)
 

Горе