Доколко имат значение Duplicate title tags?

Radost

Active Member
Според вас доколко е фактор Duplicate title tags, Duplicate meta descriptions, Duplicate H1 tags?

Сайтът е двуезичен и явно е така направен, че авотматично като се попълни на единия език, добавя същото и на другия... Малко кофти.
 
Според вас доколко е фактор Duplicate title tags, Duplicate meta descriptions, Duplicate H1 tags?

Сайтът е двуезичен и явно е така направен, че авотматично като се попълни на единия език, добавя същото и на другия... Малко кофти.

Мммм, доста е фактор. Две дублиращи се тайтъли не е много добра опция. А за описанията и контента, не говорим. Ще засече, че си имаш дублаж и този дублаж реално е с някаква идея - обикновено се прави за кейуърд стъфинг, което веднага ще направи впечатление. ;)

А това пък е още по-кофти - едни и същи тайтъли на различни страници и то различни и по език. То за потребителя не е ОК, какво остава за ботовете. :) Оправете го това, защото си е сериозен проблем.
 
От: Доколко имат значение Duplicate title tags?

Аз преди време имах дублирани тайтъли заради съвпадение на категории в магазина и др. неща. Поизчистих ги и забелязах леко качване в позициите като цяло, не съм си играл да гледам дали точно тези страници са се качили.

Но щом има лесен автоматичен туул който ти казва какво е дублирано, защо де не си ги оправиш за буквално 2 часа. И юзъра като търси в търсачката ще е по-хепи и гугъл също... следователно и ти.
 
Може да си сигурен, че тези страници с променените заглавия след корекцията са "бустнали" трафика - отключили са възможност на едните, а те (променените) са запознали да не се конкурират вече с нищо по сайта и да излизат за техните си заложени кл. думи. Това е логиката като цяло. :)

Много не се кефя на софтуери. Сори, но ако не го пипне човек за човек, не става. Имам един познат, който на WP си вкара скрипт, който прави комбинации от кл. думи, които реално се ротират, вкарва нови, върти, суче, но пак не си е това, което може да се направи от човек, който си е написал добре домашното. Изпуска се момента заглавието и описанието да се правят по-продаващо, отделно комбинирането и правилното подреждане има значение. И куп други причини. Да, кофти е на магазин от 10 000+ продукта, но повярвайте ми, от практиката си знам, че има доста силна разлика между скрипт генерираните тагове и човешко помислените и сложени. ;)

За мое щастие съм го правил макс на сайт с 100 страници, но не искам да знам какво е на повече. Естествено сайта си имаше трафик, защото си личеше, че е вкарана идеята за SEO - human way. :)
 
От: Доколко имат значение Duplicate title tags?

Така е, но ако имаш 500 продукта (не че всеки ден ги пипам всичките де, но ако имам идея за по-добър текст някъде го оправям или видя грешка)?

Говорим само за тайтъли и мета дискрипшъни. Вече видимите неща се пишат на рЪка, там няма как прав си. Но смятам и програмата (плъгина) може да вземе заглавието, да сложи 2 разстояния и едно тире и да добави името на магазина след това. Няма нужда да го правя на ръка, като мога да го направя за 30 секунди на всички продукти и за двата езика.

Лошото е, че остават такива проблеми понякога когато не си си именувал сам добре категориите да се дублират например, но GWT ти ги показва и бързо ръчно можеш да оправиш проблема.
 
Да, може да сложи както каза ти "-", "|", бранд и няколко кл. думи, но ще го направи ли селс. Иначе заглавия от рода на

<варинат> + <продукт> + <за тип потребител> - <brand>

, ок така съм съгласен и само се гледа да няма някакви съвпадения, а ако случайно му се занимава на човек, минава и си ги прави още по-гъвкави. Но да речем едно заглавие тип:

Забавни детски книжки-игри с цветни картинки (3-6 г.)

Това трудно ще го измисли машината, ако слага кл. думи на рандом принцип.

А за категориите - винаги доуцветяваш, ако нямаш голям избор. ;) Така се прави и пак може да се вкара момента с малко селс идея. ;)
 
От: Доколко имат значение Duplicate title tags?

Слагаш id в тайтъла и в описанието за всеки случай и си готова. ;)
 
От: Доколко имат значение Duplicate title tags?

Ще се ръчка ръчно. Те са около 150-180 такива дублирани.
Аз питах, понеже навсякъде пише, че мета-историите уж намалявали като тежест, но сигурно като е дублирано е още по-куцо.

Да ги измислим няма проблем, салгаме по някое прилагателно, за да са различни :)
 
От: От: Доколко имат значение Duplicate title tags?

Няма сми ръчно душа просто в кода си вадиш в тайтъла ид, или дата нещо да има разлика както и в дескрипшъна също. ;) Тогава няма как да го брои за дублиран, иначе мен ме спамят по сайтовете ми за обяви като луди, ако не беше така трябваше направо да ме махнат от индекса. :)

Ще се ръчка ръчно. Те са около 150-180 такива дублирани.
Аз питах, понеже навсякъде пише, че мета-историите уж намалявали като тежест, но сигурно като е дублирано е още по-куцо.

Да ги измислим няма проблем, салгаме по някое прилагателно, за да са различни :)
 
Re: От: Доколко имат значение Duplicate title tags?

Ще се ръчка ръчно. Те са около 150-180 такива дублирани.
Аз питах, понеже навсякъде пише, че мета-историите уж намалявали като тежест, но сигурно като е дублирано е още по-куцо.

Да ги измислим няма проблем, салгаме по някое прилагателно, за да са различни :)


Еее, щом са толкова, по-добре ръчно. Доста по-добре ще се справиш ако го направиш ръчно и отделиш малко по-човешко време и внимание на всеки един отделен тайтъл и дескрипшън. Еми то не са кой знае какво дескрипшъна и кл. думи в метите, това не се отнася за тайтъла. :) Но аз лично препоръчвам да се мислят добре тайтълите и да се слагат подходящи и добре направени, а не претупани и с ротация на прилагателни, съществителни. Просто хващаш и ако ти харесва - промени, за да ти хареса още повече, но задължително гледаш да споменеш кл. си думи.
 

Горе