Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Каква част от доходите ви идва от онлайн бизнес?

  • Основната част от доходите.

    Votes: 14 30.4%
  • Известна част, но изкарвам повече пари с други дейности.

    Votes: 21 45.7%
  • Все още не изкарвам пари от онлайн бизнес.

    Votes: 11 23.9%

  • Общо гласове
    46
  • Poll closed .
На мен всички доходи са ми от тази сфера.
Много си харесвам работата - без вечно недоволните шефове, без определено работно време, чиста е... просто си е супер :)
ПП нищо, че карах 2 месеца ( първите 2 ) с 80лв. - после всичко изглежда добре :)
 
Последно редактирано:
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Моя е сравнително сериозен. От 3 години го развивам. Работя по 1 ч. на ден и ми докарва едни сравнително добри пари имайки предвид малкото време което влагам. Ето и финансовите резултати:
2006 г. - 6000 лв.
2007 г. - 12 000 лв.
2008 г. - ~19 000 лв.

Сайта е Тест.БГ
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Аз съм супер нов в тази сфера и ми се иска да понауча повече за изкарването на пари и онлайн търговията.. надявам се добри хора да ми помогнат малко да не се лутам като муха без глава и да се захващам с куци неща колкото да си губя времето..... :)
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Имам си 1-2 сайтчета супер несериозни в тях се мотае google adsense и там чакам да се съберат 100$ (още не съм взимал нищо)

сайта ми е best - cocktails . hit . bg :)
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Аз го карам още само на ППЦ :(
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Тва ППЦ да не означава "Пръцаш, Пуцаш и Цепиш мрака"? :twisted:
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

От онлайн бизнесът ми съм правил максимум до 300 лева на месец. Супер много клиенти губя, заради доброто старо консервативно мислене, но още ме е шубе да отворя магазин в пълния смисъл на думата.

Най-много мразя да ми се обадят "Ало, ама къде Ви е магазинът да дойдем да видим стоките?"
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Най-много мразя да ми се обадят "Ало, ама къде Ви е магазинът да дойдем да видим стоките?"
Шибани потребители. Еми така ще е тук, до известно време. Аз примерно вчера си поръчах прахосмукачка от Зора през тяхната онлайн заявка. Ако бях някой сдухан некадърник, щях да мина 5 задръствания, за да се добера до там и да си я купя. Тъпият потребител не е разбрал, че за това сме ние с онлайн бизнесите. Аме нека се мъчат, като им е цел. :)

Иначе си мисля, че тярбва да се разширите малко. Бг още се учат на такова мислене, има бая хляб да се яде, са като ги гледам половината как "влизат у интернета":)

Супер, че се ъпна темата - много е добра. ;)
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Сега наемите на бизнес имотите понамаляха може да се рискува. Мен най-много ме е яд, че има хора поръчват 400 артикула и ни стон, ни вопъл, а бай Хуй иска 5 и е с хиляда претенции.
 
От: От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Сега наемите на бизнес имотите понамаляха може да се рискува. Мен най-много ме е яд, че има хора поръчват 400 артикула и ни стон, ни вопъл, а бай Хуй иска 5 и е с хиляда претенции.

Така е. Има и добри и кофти клиенти ... много е трудно, но трябва да се отнасяме и към двата типа еднакво добре.

И си прав, че колкото по-дребна е поръчката толкова повече са претенциите :)

И за да не поствам офтопик, да кажа и нещо по темата - онлайн бизнеса е източника на доходите ми. Няма да оценявам доколко е сериозен, но мога да заявя, че аз със сигурност се отнасям много сериозно към бизнеса си!
 
От: От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Шибани потребители. Еми така ще е тук, до известно време. Аз примерно вчера си поръчах прахосмукачка от Зора през тяхната онлайн заявка. Ако бях някой сдухан некадърник, щях да мина 5 задръствания, за да се добера до там и да си я купя. Тъпият потребител не е разбрал, че за това сме ние с онлайн бизнесите. Аме нека се мъчат, като им е цел. :)

Иначе си мисля, че тярбва да се разширите малко. Бг още се учат на такова мислене, има бая хляб да се яде, са като ги гледам половината как "влизат у интернета":)

Супер, че се ъпна темата - много е добра. ;)

Обвинявате потребителите, имате право.
Самите интернет магазини обаче също имат вина, някои от тях гонят клиентите си.
Определено предпочитам да мина 5 задръствания и да изгубя половин ден, отколкото за 30 мин да избера и поръчам някаква стока по интернет (особено ако е по-скъпа), след това да чакам 1-2 дена някой да се свърже с мен, за да потвъдя поръчката и след това да чакам още 1 ден, за да ми я достави куриер, който не се знае точно по кое време ще дойде и за това трябва да си седя вкъщи да го чакам. Цената и разнообразието на стоките също не се различават много от тези в нормалните магазини. Та вместо 1, чакам 3 дни и реално нищо не спестявам.
Ако пък случайно стоката се окаже дефектна или грешна, ходи я връщай. 1 седмица най-малко отива и я успееш да я върнеш, я не.

Не казвам, че всички онлайн магазини са такива, има и добри, ама трябва да попаднеш.
 
От: Доколко сериозен е вашия онлайн бизнес?

Минаха две години. Май е време тази тема да бъде заключена и да се пусне нова анкета. Според мен процентът на хората с основни доходи от интернет се е увеличил значително.
 
има и голям процент начинаещи които сега започват в последните две години форума доста порасна не всички са експерти :) но се надявам като твърда броика да много повече :)
 

Горе