Домашна работа по предприемачество

lidiq.nencheva

New Member
Здравейте ! Имам една молба , възложиха ми домашна работа , с която немога да се справя . Трябва да посоча всички положителни и всички отрицателни страни на това да си предприемач в България . Благодаря на всички за помоща !
 
От: Домашна работа по предприемачество

Нека аз съм първи с помощта. Предлагам всеки да напише една положителна или отрицателна страна. Ще се събере голям списък :).

От мен е една... положителна черта на предприемачеството :)- един от малкото законни начини да печелиш приличен доход.

Успех от мен!
 
От: Домашна работа по предприемачество

Плюсовете за това да си предприемач в Б-я са: евтина работна ръка, квалифицирани кадри, може би цена на екипировката (оборудване)

Минуси: не стабилна икономика, масата няма голяма покупвателна способност => купуват предимно неща от първа необходимост,

Това се сещам за сега в 12 по сред нощ. нека да ме допълни някой колега.
 
От: Домашна работа по предприемачество

Евтина работна ръка, квалифициран персонал (просто доста хора си разбират от работата, но нямат работа и от там има голям наплив на кадри за ниска заплата), беззаконие (да седиш в сивия сектор е все едно си в белия), което не става с много пари в чужбина в България става без пари.
Лоши страни - беззаконие (има случаи в които точно липсата на закони може да ти съсипе бизнеса), корупция, корупция при данъчни, тормоз от данъчни, тормоз от НАП (тия дни ако ми остане време ще ви обяснявам как се блокират банкови сметки, кредитни карти, запор на заплата, запор на жилище и още сумати работи, за неплатени глоби КОИТО СА ПЛАТЕНИ и направо ако не беше се случило на мен, щеше да ми се струва като комедия това....), нестабилна икономика (днеска имаш работа, разрастваш се и утре оставаш без клиенти и духаш супата)...
Бе правилно са казали хората, че не всеки става за предприемач и в някои случаи е добре да си се кроткаш на заплата и да не надигаш главата (моя съвет е да не го правите, но понякога се налага и го правим)......
 
От: Домашна работа по предприемачество

lidiq.nencheva - чакаш някой друг да ти напише домашното? А къде са твоите знания, които се предполага, че имаш?
 
От: Домашна работа по предприемачество

Предпиемачът се ражда такъв, а тогава няма положителни или отрицателни страни - има само неговата страна, другите ходят подир него:) Това го цитирай на възложителите на твоето домашно:)
 
От: Домашна работа по предприемачество

+ не разчиташ на държавна работа
+ сам определяш работното си време
+ кажи-речи основно от теб зависят месечните ти доходи

- бюрокрацията спъва много
- основна част от BG бизнесмените са с много остаряло и тарикатско мислене; да не споменавам и думата 'неплатежоспособност';
- нелоялна конкуренция и практики

Общо-взето постой във форума известно време, прочети няколко от важните теми и сама ще добиеш представа за плюсовете и минусите на предприемачеството в България.

EDIT: + за waldes (You must spread some Reputation around before giving it to waldes again.). :wink: Докато се наканя да напиша нещо и гледам се натрупали доста мнения след автора на темата. :)
 
От: От: Домашна работа по предприемачество

Общо-взето постой във форума известно време, прочети няколко от важните теми и сама ще добиеш представа за плюсовете и минусите на предприемачеството в България.


Момичето няма време да остава, да стои известно време, да чака, да чете - просто тя има задача за домашно и сигурно не си знае урока и я мързи да помисли и за това сега другите да мислят вместо нея, а тя ще го препише наготово.
 
От: От: Домашна работа по предприемачество

Момичето няма време да остава, да стои известно време, да чака, да чете - просто тя има задача за домашно и сигурно не си знае урока и я мързи да помисли и за това сега другите да мислят вместо нея, а тя ще го препише наготово.

Не напротив знам си урока перфектно ! (изпитаха ме и имам 6 :!:) Но въпросът е там, че не съм на вътре с нещата както по-голямата част тук ..... За това помолих за помощ и за разлика от теб има хора , които са добронамерени !
 
От: Домашна работа по предприемачество

Предимства:
Най-важното предимство е, че си свободен. Ако ти се усмихне късмета може да живееш един прекрасен живот :)

Недостатъци:
При мен много голям проблем са хора, които работят без фирми (в сферата на рекламата) и без ДДС (в сферата на търговията). Подбиват много цените, не плащат данъци и никой не ги закача, а се знаят от години. Имам чувството, че държавата нарочно насърчава сивата икономика, което е абсурдно. Аз плащам данъци, заплати, осигуровки, ДДС и очаквам държавата да ме защити по някакъв начин, но това не се случва.
 
От: Домашна работа по предприемачество

Предпиемачът се ражда такъв, а тогава няма положителни или отрицателни страни - има само неговата страна, другите ходят подир него:) Това го цитирай на възложителите на твоето домашно:)


Точно така е:) Аз по скоро разглеждам предприемачеството като психическо заболяване:) Някой хора се раждат с него и само е нужно нещо да го отключи за да се развие. Другата му прилика с лудоста е това, че само луд човек може да работи по 24/7 е да се радва от тая работа... или пък най-голямата му желание в ежедневието е да го оставят да си работи:) И други такива примери има... обе общо взето, от гледна точна на нормалните хора, повечето тук са си за лудницата:)
 
От: Домашна работа по предприемачество

Точно така е:) Аз по скоро разглеждам предприемачеството като психическо заболяване:) Някой хора се раждат с него и само е нужно нещо да го отключи за да се развие. Другата му прилика с лудоста е това, че само луд човек може да работи по 24/7 е да се радва от тая работа... или пък най-голямата му желание в ежедневието е да го оставят да си работи:) И други такива примери има... обе общо взето, от гледна точна на нормалните хора, повечето тук са си за лудницата:)

Това си е накрая за сентенцията :).
 
От: От: От: Домашна работа по предприемачество

Не напротив знам си урока перфектно ! (изпитаха ме и имам 6 :!:) Но въпросът е там, че не съм на вътре с нещата както по-голямата част тук ..... За това помолих за помощ и за разлика от теб има хора , които са добронамерени !

Интересно, защо реши, че съм недобронамерен? ;)
 
От: Домашна работа по предприемачество

Най-хубавото да си предприемач е, че работиш това, което искаш, което ти се отдава и кето обичаш. А за колко парици - сам си определяш. Отрицателна черта е, че повечето са работохолици, което вреди на здравето. :D
 
От: От: От: От: Домашна работа по предприемачество

ЗАщото започна да се заяждаш веднага .. :wink:

Не мисля, че се заяждам, просто ми е интересно, че сама не можеш да си напишеш домашното.

От друга страна пък това което правиш, точно това е една от чертите на предприемачеството - да успееш друг да накараш да свърши твоята работа, а спестеното време да вложиш в нови проекти и задачки, които ще ти донесат още парички.
 
От: Домашна работа по предприемачество

Целта на предприемачеството/бизнеса е да задоволява нужда, да намира и привлича клиенти, да открива работни места, да подобрява икономиката и да облагодетелства обществото с това което върши и с част от приходите на своя успех.

Истинското предприемачество не е "селски тарикатлък" и как да "изцакаме" някой да ни свърши работата.
Успешните предприемачи работят повече от останалите, просто работят по по-различен, градивен и целеви начин, съумявайки да прилагат подходящ "leverage" (опорна точка)

На бъркайте предприемачество с "алъш вериж".
 
От: От: От: От: Домашна работа по предприемачество

Не мисля, че се заяждам, просто ми е интересно, че сама не можеш да си напишеш домашното.

От друга страна пък това което правиш, точно това е една от чертите на предприемачеството - да успееш друг да накараш да свърши твоята работа, а спестеното време да вложиш в нови проекти и задачки, които ще ти донесат още парички.
Просто попита от ваша гледна точка какво мислите, винаги е хубаво да се чуят мненията на "предприемачи" в една домашна работа, отколкото сама да си ги пише. Поредното ти безсмислено заяждане.
 

Горе