Домейна, който регистрирахте днес

Дискусията в 'Домейни' стартирана от dnc, Апр 14, 2015.

1. danko6

danko6 Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2009
    Съобщения:
    2,155
    Харесвания:
    158
    Точки:
    63
    Да ви попитам при продажба чрез escrow.com по какъв начин могат да се теглят парите от escrow.com и какъв е лимита. Понеже Paypal приема макс 2500. Та ми е интересно как се процедира с escrow.com

2. dnc

dnc Well-Known Member

Рег.:
    Авг 17, 2013
    Съобщения:
    1,184
    Харесвания:
    103
    Точки:
    63
    Напоследък само лоши отзиви чета за escrow, аз качвам домейна във флипа или ъндевелопед ( предпочитам ъндевелопед ) и си ползвам тяхните услуги, плащам си им комисионна, но специално ъндевелопед действат много бързо ( 24 часа ). Escrow съм ги отсвирил, много са бавни

3. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    832
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    В Undeveloped има ли по-голям успех за продажба на домейни от Sedo? А важно ли е да се паркира домейна при тях или само трябва да се добави?

4. dnc

dnc Well-Known Member

Рег.:
    Авг 17, 2013
    Съобщения:
    1,184
    Харесвания:
    103
    Точки:
    63
    За мен седо е загуба на време, някой хора продават там, но явно аз не мога, в ундевелопед аз имам повече продажби и запитвания

5. Georgi

Georgi Active Member

Рег.:
    Окт 21, 2007
    Съобщения:
    571
    Харесвания:
    87
    Точки:
    28
    При мен е обратното - имам повече продадени домейни в SEDO. Засега от Undeveloped не съм продал нищо. Пробвах с Efty, което уж може да ги публикува на няколко места - ама като цяло доста неработеща екстра...

6. dnc

dnc Well-Known Member

Рег.:
    Авг 17, 2013
    Съобщения:
    1,184
    Харесвания:
    103
    Точки:
    63
    Може аз да пропускам нещо в седо, пробвах и с buy it now и с make offer, даже имам 3-4 паркирани при тях и нищо, не знам какво друго мога да направя още ....

7. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    832
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    Аз имам над 20 паркирани, нищо не се случва. А не са никак лоши домейните, явно трябва да се чака повече :)

8. dnc

dnc Well-Known Member

Рег.:
    Авг 17, 2013
    Съобщения:
    1,184
    Харесвания:
    103
    Точки:
    63
    Аз при тях имам над 100, но само 4 съм паркирал, гледам получават преглеждания, но нищо за сега.... чакам :)

9. testkiwi

testkiwi Well-Known Member

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,294
    Харесвания:
    332
    Точки:
    83
    Професия:
    unemployed :)
    Място:
    Sofia
    опа, писаха ми за papajohns.bg - каква пара искам ме питат, какво предлагате да кажа? колко хилки

:D :D

10. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,861
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Мн хубаво, обаче виж какво има в нета - съдебно решение за домейна .ca
    Не завършва добре явно ако се стигне до това. Вземи толкова колкото са склонни да дадат без да се налага да водите съдебни битки :D

testkiwi харесва това.
  11. arcsales

arcsales Active Member

Рег.:
    Дек 2, 2015
    Съобщения:
    288
    Харесвания:
    33
    Точки:
    28
    Хакнаха ми флипа акаунта и съм пуснал 8 домейна в ибей на аукцион.
    Някакви препоръки?

12. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,294
    Харесвания:
    332
    Точки:
    83
    Професия:
    Място:
    Sofia
    евала, че даваш такова инфо!
    макар, че сме в България може и да го вземат ако съм нагъл, за това ще питам колко дават. Защото са се свързали от фирма, която ги представлява и им движи явно лигъл нещата и бранда и т.н. - поне по сайта, който виждам като изпращач на запитването.

за 2-3000 $ мисля, че няма да си губят времето да ми го взимат при положение, че правят милиарди, а тая фирма има 20 офиса по цял свят :D
    Само как ще им го продам не съм наясно :D

13. RealMoney

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,861
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Свържи се с адвокат специализиращ Право на интелектуалната собственост. Не води ти кореспонденцията с тях. Остави това на него/нея. Дай им % от евнтуалната продажба и си готов. Много добре трябва да изпипа договора и трансфера, обаче.

Последно редактирано: Дек 31, 2016
  14. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    832
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    Ако не развиваш на домейна дейност, която е подобна на тяхната няма как да те осъдят. Също, ако са регистрирали фирма или търговска марка/с такова име/ в България след закупуването на домейна, пак не могат да ти го вземат, дори и арбитраж да направят пред регистър.бг . Но ако търговската марка с такова име е регистрирана преди домейна или някакво друго такова основание ще ти го вземат.

Това поне са моите наблюдения по въпроса.
    Бих им поискал 30-40 хиляди лева.

p.s: Арбитражите ги води регистър.бг при подаване на заявка и плащане на някаква такса 200-300 лв май беше , до съд се стига, ако по някакъв начин ги злепоставяш със сайт подобен на техния или някаква такава дейност на този домейн. Домейнът, ако стои празен и на него няма нищо не трябва да се притесняваш.

15. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,706
    Харесвания:
    100
    Точки:
    63
    Регистрирах току що livescore24.bg дали е добро попадение и може да докара трафик през гугъл , същност с малко реклама може и да се брандира дори

16. RealMoney

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,861
    Харесвания:
    687
    Точки:
    113
    Какво стана? Някакво развитие?

sedo харесва това.
  17. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,294
    Харесвания:
    332
    Точки:
    83
    Професия:
    Място:
    Sofia
    Питах каква цена предлагат.
    пишат ми: "At this time my team has not set a budget. Since there clearly is an interest I would ask for your assistance in providing me with a range where you would consider selling."

Ще ги накара малко да почакат и после, че под 8000$ нямам интерес :D Ще напиша тия дни

18. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    832
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    8 е добре, ако вземеш. Според мен може много повече. По принцип бих поискал 20 000$, пък те ако толкова не могат ще стане ясно. Разбира се, че отначало ще се направят на интересни, но пък и ти ще ги накараш да чакат пак. Но ако започнат преговори до 15 000$ можеш да ги докараш.

19. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    832
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    "At this time my team has not set a budget" - това, че няма споменат бюджет е добре според мен. Не искат да изстрелят някоя малка сума и да те откажат да преговаряш с тях. Очевидно домейна им е супер важен за нашия пазар и трябва на всяка цена да го вземат.
    Имай в предвид, че дейността, която ще развият тука ще е за милиони левове оборот на година. Отделно домейна е в основата на този вид бизнес, голяма част от хората поръчват онлайн, в днешно време има и мобилни приложения, домейна е всичко, за да стъпиш сериозно на пазара. За този вид компании такива суми не са проблем. То вече за български компании не са проблем тези суми и си плащат здраво, какво остава за световна компания.
    Пък и съм пуснал тема за домейните, които jobs.bg изкупуват, може да видиш няколко по 75 000$.

Черпи бира, ако го продадеш :D

20. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    832
    Харесвания:
    80
    Точки:
    28
    Домейнът според мен щеше да има голям успех да оптимизиране, ако беше livescore.bg , но и така става, стига да направиш платформа с много съдържание - резултати на живо и други статистики, да е наистина полезен. Но такава платформа не знам дали няма да е сложно да направиш с малко пари. Сигурно трябва повече бюджет. Мое мнение е, че има вероятност добре да се класира този домейн за нашата .bg търсачка на Гугъл, но важното е и да е полезен за потребителите, да си го търсят сами.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice