Домейна, който регистрирахте днес

Напоследък само лоши отзиви чета за escrow, аз качвам домейна във флипа или ъндевелопед ( предпочитам ъндевелопед ) и си ползвам тяхните услуги, плащам си им комисионна, но специално ъндевелопед действат много бързо ( 24 часа ). Escrow съм ги отсвирил, много са бавни
 
Напоследък само лоши отзиви чета за escrow, аз качвам домейна във флипа или ъндевелопед ( предпочитам ъндевелопед ) и си ползвам тяхните услуги, плащам си им комисионна, но специално ъндевелопед действат много бързо ( 24 часа ). Escrow съм ги отсвирил, много са бавни
В Undeveloped има ли по-голям успех за продажба на домейни от Sedo? А важно ли е да се паркира домейна при тях или само трябва да се добави?
 
За мен седо е загуба на време, някой хора продават там, но явно аз не мога, в ундевелопед аз имам повече продажби и запитвания

При мен е обратното - имам повече продадени домейни в SEDO. Засега от Undeveloped не съм продал нищо. Пробвах с Efty, което уж може да ги публикува на няколко места - ама като цяло доста неработеща екстра...
 
При мен е обратното - имам повече продадени домейни в SEDO. Засега от Undeveloped не съм продал нищо. Пробвах с Efty, което уж може да ги публикува на няколко места - ама като цяло доста неработеща екстра...

Може аз да пропускам нещо в седо, пробвах и с buy it now и с make offer, даже имам 3-4 паркирани при тях и нищо, не знам какво друго мога да направя още ....
 
Може аз да пропускам нещо в седо, пробвах и с buy it now и с make offer, даже имам 3-4 паркирани при тях и нищо, не знам какво друго мога да направя още ....
Аз имам над 20 паркирани, нищо не се случва. А не са никак лоши домейните, явно трябва да се чака повече :)
 
опа, писаха ми за papajohns.bg - каква пара искам ме питат, какво предлагате да кажа? колко хилки

:D :D
 
Мн хубаво, обаче виж какво има в нета - съдебно решение за домейна .ca
Не завършва добре явно ако се стигне до това. Вземи толкова колкото са склонни да дадат без да се налага да водите съдебни битки :D


евала, че даваш такова инфо!
макар, че сме в България може и да го вземат ако съм нагъл, за това ще питам колко дават. Защото са се свързали от фирма, която ги представлява и им движи явно лигъл нещата и бранда и т.н. - поне по сайта, който виждам като изпращач на запитването.

за 2-3000 $ мисля, че няма да си губят времето да ми го взимат при положение, че правят милиарди, а тая фирма има 20 офиса по цял свят :D
Само как ще им го продам не съм наясно :D
 
евала, че даваш такова инфо!
макар, че сме в България може и да го вземат ако съм нагъл, за това ще питам колко дават. Защото са се свързали от фирма, която ги представлява и им движи явно лигъл нещата и бранда и т.н. - поне по сайта, който виждам като изпращач на запитването.

за 2-3000 $ мисля, че няма да си губят времето да ми го взимат при положение, че правят милиарди, а тая фирма има 20 офиса по цял свят :D
Само как ще им го продам не съм наясно :D

Свържи се с адвокат специализиращ Право на интелектуалната собственост. Не води ти кореспонденцията с тях. Остави това на него/нея. Дай им % от евнтуалната продажба и си готов. Много добре трябва да изпипа договора и трансфера, обаче.
 
Последно редактирано:
Ако не развиваш на домейна дейност, която е подобна на тяхната няма как да те осъдят. Също, ако са регистрирали фирма или търговска марка/с такова име/ в България след закупуването на домейна, пак не могат да ти го вземат, дори и арбитраж да направят пред регистър.бг . Но ако търговската марка с такова име е регистрирана преди домейна или някакво друго такова основание ще ти го вземат.

Това поне са моите наблюдения по въпроса.
Бих им поискал 30-40 хиляди лева.

p.s: Арбитражите ги води регистър.бг при подаване на заявка и плащане на някаква такса 200-300 лв май беше , до съд се стига, ако по някакъв начин ги злепоставяш със сайт подобен на техния или някаква такава дейност на този домейн. Домейнът, ако стои празен и на него няма нищо не трябва да се притесняваш.
 
Регистрирах току що livescore24.bg дали е добро попадение и може да докара трафик през гугъл , същност с малко реклама може и да се брандира дори
 
евала, че даваш такова инфо!
макар, че сме в България може и да го вземат ако съм нагъл, за това ще питам колко дават. Защото са се свързали от фирма, която ги представлява и им движи явно лигъл нещата и бранда и т.н. - поне по сайта, който виждам като изпращач на запитването.

за 2-3000 $ мисля, че няма да си губят времето да ми го взимат при положение, че правят милиарди, а тая фирма има 20 офиса по цял свят :D
Само как ще им го продам не съм наясно :D

Какво стана? Някакво развитие?
 
  • Like
Реакции: sedo
Какво стана? Някакво развитие?

Питах каква цена предлагат.
пишат ми: "At this time my team has not set a budget. Since there clearly is an interest I would ask for your assistance in providing me with a range where you would consider selling."

Ще ги накара малко да почакат и после, че под 8000$ нямам интерес :D Ще напиша тия дни
 
8 е добре, ако вземеш. Според мен може много повече. По принцип бих поискал 20 000$, пък те ако толкова не могат ще стане ясно. Разбира се, че отначало ще се направят на интересни, но пък и ти ще ги накараш да чакат пак. Но ако започнат преговори до 15 000$ можеш да ги докараш.

Питах каква цена предлагат.
пишат ми: "At this time my team has not set a budget. Since there clearly is an interest I would ask for your assistance in providing me with a range where you would consider selling."

Ще ги накара малко да почакат и после, че под 8000$ нямам интерес :D Ще напиша тия дни
 
"At this time my team has not set a budget" - това, че няма споменат бюджет е добре според мен. Не искат да изстрелят някоя малка сума и да те откажат да преговаряш с тях. Очевидно домейна им е супер важен за нашия пазар и трябва на всяка цена да го вземат.
Имай в предвид, че дейността, която ще развият тука ще е за милиони левове оборот на година. Отделно домейна е в основата на този вид бизнес, голяма част от хората поръчват онлайн, в днешно време има и мобилни приложения, домейна е всичко, за да стъпиш сериозно на пазара. За този вид компании такива суми не са проблем. То вече за български компании не са проблем тези суми и си плащат здраво, какво остава за световна компания.
Пък и съм пуснал тема за домейните, които jobs.bg изкупуват, може да видиш няколко по 75 000$.

Черпи бира, ако го продадеш :D
 
Регистрирах току що livescore24.bg дали е добро попадение и може да докара трафик през гугъл , същност с малко реклама може и да се брандира дори

Домейнът според мен щеше да има голям успех да оптимизиране, ако беше livescore.bg , но и така става, стига да направиш платформа с много съдържание - резултати на живо и други статистики, да е наистина полезен. Но такава платформа не знам дали няма да е сложно да направиш с малко пари. Сигурно трябва повече бюджет. Мое мнение е, че има вероятност добре да се класира този домейн за нашата .bg търсачка на Гугъл, но важното е и да е полезен за потребителите, да си го търсят сами.
 
Домейнът според мен щеше да има голям успех да оптимизиране, ако беше livescore.bg , но и така става, стига да направиш платформа с много съдържание - резултати на живо и други статистики, да е наистина полезен. Но такава платформа не знам дали няма да е сложно да направиш с малко пари. Сигурно трябва повече бюджет. Мое мнение е, че има вероятност добре да се класира този домейн за нашата .bg търсачка на Гугъл, но важното е и да е полезен за потребителите, да си го търсят сами.
целта ми беше именно това да се класира добре за БГ затова и го взех щото го имаше сред ключовите думи отдолу на търсачката.. разбира се трябва да е полезно на хората.. може би сега не мога да инвестирам , но след време ако се класира добре и изкара някакви пари, ще се опитам да го брандирам и да пусна реклами тук там.. livescore.bg е регистриран за съжаление и изобщо не се опитах да пусна оферта понеже знам че ще ми поискат сигурно 4-5 цифрена сума
 

Горе