Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

webstil

Well-Known Member
Някой имал ли е сайт с такива домейни? Как се представят в класирането и "обича" ли ги Гугъл? Как мога да проверя дали преди е имало някакъв сайт на тях? :)
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

Основните съвети при избора на домейн са:
1. Избягвайте тирета.
2. Избягвайте .info, .cc, .ws и .name ....
3. Избягвайте домейни по-дълги от 15 знака.

Ако се двоумиш, по-добре да избереш .co. - класира се малко по-добре в SERPS. Доколкото .biz е повече за сайт при положение, че продаваш продукт. А може и за това пък да ти трябва. Трябва да се съобразиш с темата на сайта ти.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

.co е много близък до .com и много ще го бъркат, не е добре за бранд. .biz аз лично не съм виждал в топ резултати и съм малко предубеден към това TLD. Пробвай новите TLD-та, има във всяка ниша, добре се оптимизират и все още има кратки имена.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

Трябва ми за сателитен сайт, едва ли има значение специално за този тип сайт. Но питам и попринцип. Пък и обичам да изпипвам сайтовете си, дори и да са сателитни- да изглеждат добре и да се класират добре с реални посетители, а не просто така колкото да има сайт. За мен лично си е най-добре . com домейните. Имам възможност да взема обаче домейн за сателит с основната ключова дума в нишата, но разбира се хубавите TLD са заети, та се чудя струва ли си да направя сателит с подобно TLD и дали ще има добро класиране, разбира се зависи най-вече от сайта и съдържанието. Но ако изначално е обречен заради TLD-то, може би няма смисъл да го вземам.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

за сателит купувай изтекъл домейн с ауторити в нишата, без значение от TLD-то.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

Как да проверя дали има? :)
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

ами ползваш tool за линкове като ahrefs или majestic, гледаш му линк профила и т.н., доста може да се изпише по темата, не е за 5 мин отговор във форум...но да знаеш, че щом тия неща не ги знаеш, да си правиш 'сателитки' е опасно и може да си докараш пеналти на сайта. PBN или т.н. сателитки си е официално black hat.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

И още един въпрос имам, ще го пиша тук да не правя нова тема. Какво ще кажете за класирането на сайтове с домейни на кирилица? Според Вас хубави ли са тези домейни или по-скоро не си струват?
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

не си струват, докато браузърите не оправят utf-8 съпорта, щото в момента излизат като някви мега уродливи символи.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

не си струват, докато браузърите не оправят utf-8 съпорта, щото в момента излизат като някви мега уродливи символи.

Никога няма да го оправят заради фишинга
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

Никога няма да го оправят заради фишинга

и ти си прав, но никога е силна дума, знаеш ли, умните глави могат да измислят нещо селд време :)
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

и ти си прав, но никога е силна дума, знаеш ли, умните глави могат да измислят нещо селд време :)

Имам предвид, че не го оправят нарочно.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

Това не го знаех, дай подробности.

ми примерно pay.com и рау.com (едното е на латиница, другото на кирилица, но изглеждат по идентичен начин, а са два различни домейна)
 
От: От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

ми примерно pay.com и рау.com (едното е на латиница, другото на кирилица, но изглеждат по идентичен начин, а са два различни домейна)

Затова не се бях замислил, но браузъра си ги отваря нормално, няма ги тея откачени символи.
 
От: От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

Затова не се бях замислил, но браузъра си ги отваря нормално, няма ги тея откачени символи.

хмм странно, тест с живи линкове - pay.com / рау.com

Еdit: FF и IE го отварят нормално, Chrome и Safari (webkit) го отварят със странни символи.
 
От: От: От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

хмм странно, тест с живи линкове - pay.com / рау.com

Да и т от доста време насам е така, щях даже да пускам тема дали не оправили кодировката.
Пробвай с на Вискяр линковете - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=35298&page=21&p=713309#post713309
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

може да са почнали да бачкат в тая насока, но да, трябва да измислят нещо за фишинга, щото горните 2 url-та са 1:1 във FF и IE, тва си е мега скам схема.
 
От: Домейните .biz и .co , добре ли са за оптимизация?

може да са почнали да бачкат в тая насока, но да, трябва да измислят нещо за фишинга, щото горните 2 url-та са 1:1 във FF и IE, тва си е мега скам схема.
Тук си много прав, излизам че вече не трябва да се цъка на линкове в да се изписват.
 

Горе