Домейн в в който се съдържат ключовите думи

voic4e

New Member
Domain-name, в което се съдържат ключовите думи на сайта оказва положително влияние за офпейдж СЕО-то, така ли? :)


Аз се замислям за следното: подходящо ли е да имам сайт за музика примерно music.com, а различните жанрове музика да са на отделни поддомейни/хостове, ето така:


Сайтът за музика music.com

В него има раздели, посветени на различни жанрове:

techno.music.com
latino.music.com
metal.music.com

и т.н.

Как ще се отрази това на офпейдж СЕО-то (линк билдинга)? Т.е. има ли причина всеки жанр да не е на отделен домейн?

Благодаря! :)
 
ами има положителен ефект за сеото НО не винаги на първо място е сео домейн..... факторът е с различна вайност за различните тръсачки и ефекта може да се постинге с и с други части на урлто както попита за музиката ...

Аз предпочитаям брандабъл домейни така ще има и директни посетители.... абц.ком/техно-мюзик.хтмл
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Защо да няма значение домейна? Нали е доказано, че се ранкваш на по високо ако домейна ти съдържа keyword'а :)
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Естествено че домейна е много важен за Google когато съдържа "keywords". Защо хората направиха толкова хиляди сайта съдържащи "bulgarian" & "properties" в домейна ?
 
мдам купиха хиляди.... оптримизираха ги хардкор но като напишеш в г bulgarian properties в топ 10 има три сайта които го съдържат в домеина един съдържа проперти булгариа така че не точно този киурд и останалите 6 го нямат така че въобще не е толкова важен фактор ако 7 от 10 го съдържаха да кажа че е важен ама е обратното и статистически е по вероятно да се ранкнеш с домеин без киурди ;)

примерно ако направиш това за лаив ком в топ 10 ще видиш че там съотношението е : 7 домеина са с точния киурд един е с подобен и два са брандабъл.. ясно за лаиф ком е много по важен фактор отколкото за Г
 
Последно редактирано от модератор:
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Провери си пак резултатите. А какво ще кажеш за сайта bulgarianproperties.com ? От години си държи първото място.
 
едитнах горе ако бяха резултаите като в мсн 7 с името на домеина + един с подобно

кудето и да си в топ 10 за хубав киурд ще има кеш :) lovelyhome.co.uk е много по добро име и има много поголям шанс за ретърнинг визитърс и тъи като имот не се купува от първия път по голям шанс да продава имоти амам този пазар се свърши и британците затъват с техните ипотеки :)
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Здравеите :)

Чудех се каде да питам и избрах тази тема. Та на въпроса: Отнася се за Web Ceo and KEI - какви са вашите КЕИ за ключовите ви думи, защото при мен се получават малки числа за КЕИ от сорта на 2.5. Има ли смисал може ли да се ранкна добре след време при такъв КЕИ

От друга страна намерих кииуорди с КЕИ = 100 и дори 700 и нагоре ? :shock:

Споделете при вас как е

:) Поздрави
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Иначе по темата и аз сам с кииуорд домеин но още е рано за резултати. :)
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

когато се съдържа ключовата дума в домейна си е голям плюс.. но също зависи и от самата оптимизация...
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Аз предпочитаям брандабъл домейни така ще има и директни посетители.... абц.ком/техно-мюзик.хтмл

Брандабъл == такива, които съдържат имена на търговски марки или части от тях?


Благодаря на всички Вас за изчерпателните отговори! :)
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Има малко разминаване по темата, за която говорите.
Ако регистрираш домейн pi4ka.com и просто си го оставиш, тогава домейнът едва ли кой-знае колко ще ти помогне да се калсираш за думата "pi4ka". Фактор е, но минимален и ще става още по-минимален.

Обаче има друг момент - ако започнеш да работиш над сайта, тогава по естествено много от връзките, които ще можеш да му поставиш ще съдържат anchor "pi4ka.com". Това са връзки от форуми, статистики и т.н.

И товава тези връзки ще бутат по думата "pi4ka", а ако е друга дума, ще гърмят връзките на вятъра. И при Bulgarian Properties е така. Затова домейните са такива. Аз имам и от двата вида домейни - дълги и къси с keyword :)
 
Брандабъл == такива, които съдържат имена на търговски марки или части от тях?

ами не кокато са лесни за помнене и подходящи за създаване на собствена марка лесно разпознаваема:)

подходящо начално четиво по темата за брендинг препоръчвам го на всички: Бъди различен или умри - Оцеляване в ерата на убииствената конкуренция - Джак Траут и Стив Ривкин - Книгата е приятна за четене с много примери и е писана от човек които идва от пазара.. Не е за оналйн светът но много от примерите са приложими ..... :)


И да знаете cloxy е много прав в това което написа но не подценяваите изграждането собствена марка това е едно от нещата които в бъдеще може да ви независимост от посещенията дошли от търсачките ;)
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Аз мисля че това е някакъв маркетинг който се изучава от икономистите и се основава единствено на предположения, прогнози и статистика. Обаче в интернет е друго, в повечето случаи е по-важно как ще си свършат работата хората които се занимават със Seo и програмиране, т.е. нещата които зависят от математиката и логиката :)
 
бате прочетия тази книга ако ти попадне ако не намериш нищо полезно което да приложиш за сайтовте си ще те черпя бира :) Ако нещо ти хареса може ти да ме черпиш бира някои ден :)

Когато човек си е сам шеф трябва да си пада малко всестрано развита личност :)
 
От: Домейн в в който се съдържат ключовите думи

Сигурен съм че ще има много полезни неща в тази книга, просто аз предпочитам да разчитам на науката, а не на религията. Математиката е валидна за цялата вселена, а маркетинга само за определена точка в пространството в даден момент. Сайтовете не са сергии покрай които някой може да мине случайно и да се загледа, да се впечатли от яка табела или готина продавачка, Seo му е майката, с пари за реклама всеки го може ;)
 

Горе