Домейн в чужбина хостинг в България

Няма никакво значение дали домейна ще ти е в Българиа, USA или някъде другаде. Важното е хостинга ти да е хубав. До колкото аз знам връзката неможе да се забави заради домейна.
 
Филип каза:
Не, няма да има забавяне (поне на практика). Теоретично ще има, но едва ли те бъркат някакви си милисекунди дори и да имаш голям трафик.
И на теория няма ;)

Дори DNS сървърите ми да са на Марс, е все тая като клиентите са ми от Земята. Да не говорим, че е по добре DNS сървъра ти да не е в мрежата в която са ти основните хостове, а най-добре е ако имаш няколко на ключови места.
 
Нормално, и със сайтовете е така, за това се избира хостинг локация според таргетираните посетители.
Но при DNS-а заявките се кешират от NS-ите на Интернет доставчика, съответно се обръщаш само 1 път за определен интервал от време, което това не внася кой знае какво забавяне при отваряне на сайта, още повече, че колкото и да е закъснението е еднократно.
 
да доабвя че ако си си задал втори днс днса на хостинга ти почваш да виждаш сайта веднага и можеш да си го човъркаш преди още локалният ти днс и остналите по света да са прехвърлили
 
coolice каза:
да доабвя че ако си си задал втори днс днса на хостинга ти почваш да виждаш сайта веднага и можеш да си го човъркаш преди още локалният ти днс и остналите по света да са прехвърлили

Т'ва се манипулира :twisted: с предварителна подготовка естествено.
 

Горе