Домейн от Godaddy или Namecheap

ops5

Active Member
Здравейте,

винаги съм купувал домейни от Суперхостинг. Сега реших да видя споменатите в заглавието сайтове. За един домейн за период от две години и защита Whois Namecheap е почти два пъти по-евтино от Godaddy. Има ли някъде някакви уловки и може ли да имам проблеми в бъдеще? Със Суперхостинг нямам проблеми.

И струва ли си - цената е почти 19Е, а при Суперхостинг е 39лв за две години без защита, която ми се ще да я имам. Има ли някакви привилегии, ако се регистрира домейни от тези два сайта?!? С някой промокод сигурно ще е още по-евтино.
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

NameCheap с двете ръце, в GoDaddy почнаха много да се тарикатят.
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

Освен малко по-ниската цена има ли друго предимство Namecheap пред Суперхостинг?

Някъде бях чел, че подновяването май е по-евтино. При Суперхостинг по спомени си е същата цена все едно си го купуваш за първи път? Може и да греша, че не ги плащам аз.
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

Подновяване, трансфер, регистрация, всичко е по-евтино в Namecheap. Имам домейни и в GoDaddy. Но ти препоръчвам Namecheap.
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

http://www.namecheapcoupons.com/ - ето тук постоянно купони за хостинг и за домейни на неймчийп.
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

Годади са мишоци, от там и да купиш домейн веднага си го трансферитай другаде.
Има промокодове и ще ти излезе 3-4 долара.
Инак на мен 3 домейна ми затриха. Искаха снимка от лична карта и пращах 3 пъти и накрая ми взеха домейните.

Сега съм си ги събрал в намечаеп всички домейни и съм нямал подобен проблем.

Тъй, че вземай смело от татенцата с някой промокод и веднага си го трансферирай.
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

Namecheap има глас и от мен. Преди си уважавах GoDaddy, заради евтините домейни и поддръжката, но напоследък наистина вече се "оливат".
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

ОК, разбрах, че Godaddy отпадат. А за Namecheap са по-евтини и за това там е по-добре от Суперхостинг, макар и разликата да не е голяма.

Благодаря.

P.S. Като пусках темата по обяд гледах в Namecheap домейн com беше $10 за първата и $2 за втората. Сега са си по 10 долара :). Явно трябва и малко късмет :).
 
От: Домейн от Godaddy или Namecheap

Аз ползвам GoDaddy и Namecheap за домейни, като в Godaddy имам и хостинг. Вече над 6 години ги ползвам и Godaddy и Namecheap, като не съм имал проблеми.
Единствено при Godaddy вече за подновяване е по-скъпо от Namecheap, затова домейните които ще ползвам с години ги пускам в namecheap.
 
Re: От: Домейн от Godaddy или Namecheap

NameCheap с двете ръце, в GoDaddy почнаха много да се тарикатят.

Подкрепям за Namecheap. Защо ли? Не само заради цената, но преди време докато namecheap предупреждаваха хората за домейните - да си ги изместят преди да ги абюснат, godaddy директно си ги абюсваха, за да вземат една такса от $70, за да ги освободят (преди беше $50, но нали са алчни). Това ще го запомня, и винаги гледам да си купувам от там домейни, когато ми трябват.
 

Горе