Домейн .BG и Фирма

От: Домейн .BG и Фирма

интересно като описания по-горе начин ли е защитен-значи и твоя номер не става
да моя начин става да се защитят домейните. Това което казва Иво, го няма в общите условия на регистър.бг, дори напровтив, ето какво пише:
11.2. АРБИТРИРАНЕ може да се извършва за всяка актуална регистрация на ДОМЕЙН в областта .bg.
 
От: Домейн .BG и Фирма

То е написано доста адвокатски, но съм се съветвал с адвокат по темата (не е било за кеф):
11.4. В резултат на АРБИТРИРАНЕТО регистриран ДОМЕЙН може да бъде отнет в полза на заявител, предизвикал процедура за АРБИТРИРАНЕ в следните случаи:

11.4.1. ДОМЕЙНЪТ е НЕЗАЩИТЕН и заявителят, предизвикал процедурата за АРБИТРИРАНЕ, притежава основание за ползване на това ИНТЕРНЕТ ИМЕ с по-ранен приоритет от РЕГИСТРАНТА.

Когато РЕГИСТРАНТЪТ няма или не предостави на РЕГИСТЪРА основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО до изтичане на срока по т.11.12., при АРБИТРИРАНЕТО за приоритет се ползва датата на неговата заявка за регистрация на ДОМЕЙНА.

11.4.2. ДОМЕЙНЪТ е регистриран с предоставяне на основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО (ЗАЩИТЕН ДОМЕЙН), но са налице предпоставки, посочени в т.9.4. и т.9.5. от настоящите ОБЩИ УСЛОВИЯ.
Да, всеки може да заведе арбитраж (разбирай да даде 200 евро на регистър.бг), обаче домейна ако е защитен (а той веднъж стане ли защитен в общите условия не фигурира понятие "падане на защитата"), не може да се вземе.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Не разбрах...
ако си направя фирма (ООД/ЕООД) някакви данъци годишно има ли ?

чрез тази фирма няма да извършвам никакви действия само за домейн!

Не само годишно, управителя трябва и да се осигурява месечно.

т.е. Аз ?

и колко са тези осигуровки ?
 
От: Домейн .BG и Фирма

Ако не извършваш дейност, няма да плащаш нищо. Нито осигуровки, нито данъци.
 
От: Домейн .BG и Фирма

нещо не схващам,ако искам да си регистрирам ЕООД и да открия виртуален магазин трябва да ходя в регистър.бг ли?
Да плащам,ама какво?
Извинявам се ,ако въпросите ми са тъпи,ама не разбрах .
 
От: Домейн .BG и Фирма

Здравей Иво,
искаш да кажеш, че адвокат е казал, че по никакъв начин след като е защитен домейна, неможе да се отнеме, така ли?



То е написано доста адвокатски, но съм се съветвал с адвокат по темата (не е било за кеф):

Да, всеки може да заведе арбитраж (разбирай да даде 200 евро на регистър.бг), обаче домейна ако е защитен (а той веднъж стане ли защитен в общите условия не фигурира понятие "падане на защитата"), не може да се вземе.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Според моя адвокат да!
Другото интересно е, че има прецедент, компания съди (в съд, след загубен арбитраж) друга, за това, че ползва домейн, който е нейна търговска марка. Не взема домейна, защото е защитен, но изважда съдебно решение, че компанията не може да ползва домейна.
Тоест представи си, че MS те осъдят да не можеш да ползваш bing.bg - той си е твой, но това което можеш да направиш е да го пренасочиш.

П.П. Това че моя адвокат смята, че защитен домейн не може да бъде отнет, не е гаранция, че това наистина е така. Няколко случая обаче показват, че на практика най-вероятно наистина не може да бъде взет.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Другото интересно е, че има прецедент, компания съди (в съд, след загубен арбитраж) друга, за това, че ползва домейн, който е нейна търговска марка. Не взема домейна, защото е защитен, но изважда съдебно решение, че компанията не може да ползва домейна.

Иво, коя е компанията и къде е този прецедент? В БГ?
 
От: Домейн .BG и Фирма

И аз се надявам щом ми е защитен домейна да спечеля арбитража, тъй като другата страна притежава словна търговска марка. Обаче тази марка не включва клас 35 за реклама и моя адвокат ми каза, че след като не включва този клас, значи нямат за какво да претендират. След месец ще разбера и ще пиша какво е станало.

Според моя адвокат да!
Другото интересно е, че има прецедент, компания съди (в съд, след загубен арбитраж) друга, за това, че ползва домейн, който е нейна търговска марка. Не взема домейна, защото е защитен, но изважда съдебно решение, че компанията не може да ползва домейна.
Тоест представи си, че MS те осъдят да не можеш да ползваш bing.bg - той си е твой, но това което можеш да направиш е да го пренасочиш.

П.П. Това че моя адвокат смята, че защитен домейн не може да бъде отнет, не е гаранция, че това наистина е така. Няколко случая обаче показват, че на практика най-вероятно наистина не може да бъде взет.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Момчета можете ли да ми кажете, към какъв адвокат да се обърна с въпроси касещи онлайн бизнеса? От Варна съм, някой ако знае адвокат от тук да ми препоръча.
А иначе фирмата обявава дейност до 7 дневен срок след първата транзакция и автоматично обявава дейност щеш или не щеш, а не мога разбера никъде не е казано името на домейна да еднакво с името на фирмата, просто домейна става актив заедно с хостинга на юридическо лице Х и това е.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Здравейте, страхотна тема. Да се включа и аз с един уточняващ въпрос. Ако искаш да защитиш домейна www.ime.bg чрез ООД(ЕООД/ДЗЗД) с каква название трябва да е дружеството - "име" или "име.бг". Мисълта ми е трябва ли "бг" или ".бг" да присъства в името за да отидеш и да има удариш в бюрото документите на ония шмекери в Регистър.БГ?
 
От: Домейн .BG и Фирма

Здравейте, страхотна тема. Да се включа и аз с един уточняващ въпрос. Ако искаш да защитиш домейна www.ime.bg чрез ООД(ЕООД/ДЗЗД) с каква название трябва да е дружеството - "име" или "име.бг". Мисълта ми е трябва ли "бг" или ".бг" да присъства в името за да отидеш и да има удариш в бюрото документите на ония шмекери в Регистър.БГ?

ИМЕ (Е)ООД е напълно достатъчно. Но няма нужда да се харчиш за ЕООД. И едно евтино ДЗЗД ти върши работа.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Ясно. Това ме изнтересуваше, как точно трбва да се формулира името на дружеството, че да няма после "ама не може". Благодаря, SPY!
 
От: Домейн .BG и Фирма

Имаш предвид как се транслитерира(какъв хубав глагол) предполагам, Иво. В моя случай мисля, че няма да има колебания и тълкувания по въпроса, тъй като буквите на кирилица(български) и латиница съвпадат.
 
От: Домейн .BG и Фирма

Имам въпрос. Искам примерно да регистрирам audiograd.bg, ще направя Аудиоград ЕООД, проверявам и виждам, че има фирма "МКБ - АУДИОГРАД" ООД. Дали може да възникне някакъв проблем евентуално?
 
без да преденидрам за юридичекса достверност за бг...

1. значи една фирма може да носи име което да вкючва името на друга стига да има различен предмет на дейност /незнам дали в бг е така /

2. ако го правиш заради домейна за да няма проблеми можеби е по добре фирмата да се казава Аудиоград.БГ ЕООД

надявам се и по компетентни от мен да се изкажат по темата
 
От: Домейн .BG и Фирма

Достатъчно е Аудиоград ЕООД или Аудиоград ДЗЗД (доста по-евтино)

Едно ДЗЗД стува жълти стотинки. Не рискувай и си направи едно, за да си вържеш гащите ако ще правиш нещо сериозно ....
 

Горе