Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Lub0o

New Member
Здравейте .
От скоро разглеждам вашият форум и съм останал с впечатлението,че тук има хора извън матрицата(тук който е извън ще ме разбере).
Първо да се представя,казвам се Любомир на 27години от София и от скоро безработен.Безработен съм не защото не мога да си намеря работа,а защото искам да се развивам и най-вече да работя за себе си.
Доста упорит човек мога да бъда ако сметна,че има смисъл.Така както до сега съм си събрал не малка сума кеш,и мисля че вече е време да се взема в ръце и да направя нещо за себе си.
Разполагам с двор от 400кв.-15 000лв и все още не мога да се спра на идея за бизнес.До момента съм си мислил за:
- развъдник на риба и доставка в последствие по веригите.
- продажба на прясно месо и домашни суджуци,пастърма и т.н.,то в днешно време всичко е вакум.
- автомобилите са ми хоби и за сервиз съм мислил,но ме спира това че пазара е претъпкан.
- за други идеи също съм отворен.
Обкръжението хора около мен са точно както горе споменах в матрицата,за тях да ходиш на работа с риза и панталон за 1000лв на месец си е тавана.Просто или аз съм лудия или те,за сега мисля 2-рото:)
Бих се радвал и ако намеря човек с същите интереси и да се сработим заедно.
Мислил съм и създаването на продукт който го няма на пазара.Искам да направя входна врата чието отваряне да не е със стандартната брава-ключ,а по много по-опростен и сигурен начин(знае ме всички,че тази врата е най-важната част в един дом.)
Тази идея за сега ми се струва най-иновативна,знам че така на думи е много лесно да се говори.Като цяло искам да направя нещо което до сега никой не е правил.Както разтегателната кръгла маса - но не мога да постна линк.
Доста съм раздвоен като цяло.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Тук повечето хора изкарват парите си онлайн и то не на българския пазар, но съвети ще се намери кой да ти даде със сигурност.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Тук повечето хора изкарват парите си онлайн и то не на българския пазар, но съвети ще се намери кой да ти даде със сигурност.
Също и този вариант съм си мислил.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Тия пари дето ги имаш е най-добре да не ги хвърляш в казана. Каквото ще започваш, най-добре е с минимум финансови средства и максимум акъл и работа. Минимум, значи нещо от рода на 100 лв, и то ако се налага. Нали са предназначени за инвестиране => инвестирай ги в себе си, защото ти си продукта.

Продай 50 рибки на някой магазин - виж как се случва и има ли търсене. Поправи 5 таратайки - виж как се случва и има ли търсене. Направи една врата, ползвай я 2 месеца, и ако още не си я наритал - става. Направи една маса и я дай на някой роднина дето те мрази - ако изведнъж те заобича, продавай.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

- автомобилите са ми хоби и за сервиз съм мислил,но ме спира това че пазара е претъпкан

Не знам, където и да съм ходил на сервиз винаги има много народ. Това си е до народопсихологията на българите- колата е от особена важност. По-важна от образованието и дома в някои случаи.
Според мен има място за още сервизи. Това че автомобилите са ти хоби е голям плюс, много по-вероятно е да успееш в нещо, което правиш за удоволствие, освен за пари.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Не знам, където и да съм ходил на сервиз винаги има много народ. Това си е до народопсихологията на българите- колата е от особена важност. По-важна от образованието и дома в някои случаи.
Според мен има място за още сервизи. Това че автомобилите са ти хоби е голям плюс, много по-вероятно е да успееш в нещо, което правиш за удоволствие, освен за пари.
Не съм очаквал толкова бързи коментари,благодаря ви.
За сервиз и на мен ми се струва най рентабилно,понеже нямам наем и инвестирам в железа и малко и електроника де а имам доста инструменти рядко влизам в сервиз за ремонти по автомобила ми.
Но явно този форум е целенасочен към интернет пространството.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Но явно този форум е целенасочен към интернет пространството.
Не е точно така - тук не винаги имат време хората да дават акъл, който изисква писане с дни. Тоест никой не иска да те вземе за чирак в "Работилницата" му и повечето си пазят знанията - дори и аз - но все пак лично аз съм длъжен да дам основата - правилната логика и моят опит безплатно на всеки. Така ме е учила мама:

- Сине ако покажеш, че много знаеш всички започват да ти задават въпроси и не можеш да работиш. Но ако се правиш на тъп, това което остава след работата ти - ще говори на умните хора колко са ти знанията :)

Моят съвет е да се насочиш към търговията... там имаш пълна свобода и с минимум средства - дори парите може да не са твои - можеш да спечелиш своята лична слава. Някой ден и да си намериш Ментор... учител и да го надминеш.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Здравей,
Забрави за храните и сервиза, това е обслужващ пренаселен пазар.
Което значи,че ако не фалираш бързо, то ще изкарваш, колкото да преживееш.

С новите продукти е друго, ако успееш да създадеш нов продукт, примерно вратата която споменаваш, положението е различно.
Създаваш, тестваш и след това викаш професионален ключар да я отвори, ако не успее, можеш да продължиш нататък в личната и корпоративна сигурност.
Което значи патенти, собствено производство, каквото си решиш...

За мебелите също забрави, в момента пазара е много свит, а за дизайнерски мебели почти никой не дава пари…

Нови продукти с нулев пазар му е майката, това е положението…
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Последно работех в плод и зеленчук,не беше мой но на роднина.Работихме заедно и си деляхме печалбата и така 4години.Ако някой ми беше казал преди това,че се изкарват такива доходи на месец от такъв бизнес нямаше да му повярвам на100%.
Говоря за магазин не сергия,по 3000-4000лв на месец само за мен като не падаше под 3000лв на месец това чиста печалба.Естествено не и в началото,първите 2 години бяха по зле.Магазина и до ден днешен си работи и си вади тези пари,ние отворихме първи на улицата с течение на времето отваряха и затваряха други магазинчета.В момента в радиус от 300метра има общо 3-магазинчета а отделно в този радиус има и магазин от големите вериги(Била).
Искам да кажа,че въпреки цялата конкуренция си имахме работа и конкуренция също.Правил съм анализи колко човека влизат и излизат на ден горе-долу и накрая на деня не мога да повярвам с колко оборот се прибирам.
Мисълта ми е,че има пари във всяко нещо не колкото да преживяваш.
Аз сега пак бих го работил но времето е проблема.
Разбрах едно нещо - вярваш ли във нещо то рано или късно става.
Просто София е толкова претъпкана.
 
Готина и мотивираща история. А нещо като персонал, разхди? И за колко квадрата магазин си говорим. Никой не може да убие симпатичните малки, кравтални магазинчета. Дори и по-големи такива. :) Успехи и добре дошъл при нас. ;)
 
От: Re: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Готина и мотивираща история. А нещо като персонал, разхди? И за колко квадрата магазин си говорим. Никой не може да убие симпатичните малки, кравтални магазинчета. Дори и по-големи такива. :) Успехи и добре дошъл при нас. ;)
В този вид бизнес персонал е силно не препоръчителен.Знам и за хора които си имаха продавачки - та и камери си слагаха,но нещата не вървят като работника него прави за себе си.
Не е като в магазин за алкохол и цигари.
Около 30кв е магазина,а брак имаш всеки ден но пък имаш в изобилие плодове и зеленчуци във вкъщи.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Не си ти лудия повечето хора са такива вкоренени дълбоко в матрицата. Върховото им постижение в живота е телефон за 2000лв. на изплащане. Удрят си г@за в таза в таван от кеф и се дуят колко са велики - бягай по-далече от такива. :)

В България малко е мазохизъм да се прави бизнес, но в София все още има възможности за бизнес. Основно търговия и услуги виреят по нашите ширини.

Направи това дето ти е най на сърце и мислиш, че можеш да го реализираш и докараш до печалба. :)

PS: И хубаво обмисли кое, как, от къде, и тогава действай - не тръгвай с рогата напред. Аз най-харесвам да се разхода из града и огледам къде какво липсва. :)
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Защо се махна от плод и зеленчука.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Защо се махна от плод и зеленчука.
Фамилията се увеличи:), и с това работно време от рано до късно вечер няма как да се случат действията.
То и затова беше и повдигната темата.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

След като имаш опит в този бизнес защо не вземеш да си направиш свой като назначиш персонал и през деня да си можеш да се навърташ там и да менажираш и следиш как е продукцията. Така и така схемата ти е ясна от А до Я и няма какво да те изненада и тепърва да се сблъскваш с проблеми. Иначе и аз знам от собственичка на такъв магазин в моя град. Нейната локация е ТОП. на 2 метра от нея има магазин за месо, който е от много вървежна местна верига. Разбира се, самата собственичка си работи там и следи какво става в магазина, но напоследък забелязвам, че качеството се е влошило, магазина е доста неугледен, явно е назначила персонал..., който не може да контролира и нещата западат...
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Фамилията се увеличи:), и с това работно време от рано до късно вечер няма как да се случат действията.
То и затова беше и повдигната темата.

Можеш да се досетиш, че си имал златна възможност да натрупаш приход, който да реинвестираш или да запазиш до момента на реинвестиране. Какво ти е попречило да сториш това... едно време исках да отида да работя при сестра ми в Париж - и да се върна в София да си връткам бизнеса. Но съпругът на сестра ми се направи на интересен и нещата пропаднаха. Бързото трупане на приход е златна среда за всеки нов бизнес.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Спомена че си безработен, колко време ще издържиш без работа, преди да останеш без пукнат лев? Не ми е работа на мен да знам, но трябва ти сам на себе си да отговориш този въпрос.

Другото е, според мен, трябва първо да направиш нещо от което разбираш много добре и си достатъчно сигурен че може да направиш пари, след това да тестнеш пазара с малко пари и ако проработи да почнеш по-мащабно докато изкарваш задоволително пари. След което да намериш достатъчно време и да се ориентираш да направиш по-сигурна и добра врата. Причината да направиш това след, като имаш бизнес който вади пари е, да не останеш без пари първо и второ да не се стресираш да се опиташ да го направиш по-бързо отколкото трябва, просто защото трябва да имаш продукт който да продадеш.

Също така ако искаш може да ми пишеш на ЛС, бих се интересувал какви идеи имаш за врата, не е нужно да ми споделяш всички тайни, но след година-2 може да ти помогна, ако имаш добър продукт (не само в България, но и на запад+ Турция).
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

За персонал и наглеждане това е дрън-дрън.
Аз съм натрупал достатъчно приход,но сега искам само тези пари да вложа.
Относно последния пост,да не мога вечно така да стоя но и не плащам наем и кредит.Аз самия откачам ако не правя нещо.
Щом до момента не съм предприел нещо значи не му е дошло времето - не че и това е правилно мислене...
А за вратата не знам точно как ще се направи(без електроника),но отдавна ми е в главата това и според мен ще има интерес.
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Имаш известен капитал, имаш и земя (те това също е капитал) - от една страна веднага бих препоръчал да правиш продукт и да продаваш извън БГ. От друга е по-добре да се занимаваш с нещо, в което имаш някакъв опит.

Т.е. по-добре търговия с плодове и зеленчуци. Но не знаем мястото къде е - може въобще да не е подходящо за това и да става само за производство или някакъв сервиз. В България има зверска нужда от качествени малки серивизи. Но пък не знаем колко си майстор, само с хоби не става.

Моят общ съвет е да се захванеш с нещо, което те влече - просто ще ти е по-лесно така. Учи се постоянно как да си маркетираш продукта/услугата, защото трябва да се продаваш - не е само да е качествено, ако клиентите не знаят за него, е все тая.

И нещо много важно - сега си на 27 и оставам с впечатление, че не си семеен. Скоро може да си, може да имаш деца и времето за бизнеса ще намали рязко. Изграждай екип, недей да си мислиш, че все сам ще се справяш.

Успех!
 
От: Допитване отностно бизнес във вкъщи.

Имаш известен капитал, имаш и земя (те това също е капитал) - от една страна веднага бих препоръчал да правиш продукт и да продаваш извън БГ. От друга е по-добре да се занимаваш с нещо, в което имаш някакъв опит.

Т.е. по-добре търговия с плодове и зеленчуци. Но не знаем мястото къде е - може въобще да не е подходящо за това и да става само за производство или някакъв сервиз. В България има зверска нужда от качествени малки серивизи. Но пък не знаем колко си майстор, само с хоби не става.

Моят общ съвет е да се захванеш с нещо, което те влече - просто ще ти е по-лесно така. Учи се постоянно как да си маркетираш продукта/услугата, защото трябва да се продаваш - не е само да е качествено, ако клиентите не знаят за него, е все тая.

И нещо много важно - сега си на 27 и оставам с впечатление, че не си семеен. Скоро може да си, може да имаш деца и времето за бизнеса ще намали рязко. Изграждай екип, недей да си мислиш, че все сам ще се справяш.

Успех!
Самите условия в София не позволяват да се отглеждат плодове и зеленчуци(то затова и всеки край си има своите дажби например - Сливен праскови,Кюстендил череши и т.н. )
Самата почва във вкъщи е по различна от почвата в Пловдив да речем.За сервиз не съм и намерил (не съм и търсил) още 2-ма мераклии (един по тока и един по двигателите),аз съм по окачването.
Отскоро съм семеен и това е причината да търся да правя нещо във вкъщи и за напред(това би ме направило много щастлив).
Благодаря ви за коментарите,аз отивам да закусвам и да дерзая:)
 

Горе