Досега трансфер май не съм правил на домейни

AMOUN

Well-Known Member
Сега пуснах към гоудедито заявка за трансфер пратиха ми писмо
че ще пишат на тея дето ми е домейна те на мен аз им потвърждавам и те на тях и те после местят и дълга и широка.

И някой има ли опит какточно и за колко време става.
Да не би да пропускам нещо
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Пускаш заявка за трансфер на домейн в GoDeddy.
GoDaddy мисля, че те таксува
Тези дето ти държат домейна трябва да цъкнат на мейка, които ще им дойде.
Ти няма какво да бараш, само чакаш. На GoDaddy няма защо да пишеш.
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

ам ако не цъкнат ?
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

ако не цъкнат, отиваш с винкела и ще цъкнат.. или да им се молиш мноооооооогоо.
друго няма какво да направиш :(
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Ами като прехвърляш в нс1 примерно ти искат някакъв номер там код а тия не ми поискаха?
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Какъв е домейна? .com, net, ...eu..?

Къде ти е регистриран сега?

Номера ще си го въведеш там в едно полезне после ще видиш как става.
Зора ти на първо време е онези да потвърдят трансфера
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

срам ме е да кажа къде е :)

ще чакам да потвърдят исках им и ми пратиха кодовете
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

една седмица чакам да стане трансфера на домейна ? много ли е или е малко ? ... лошото е че го прехвърлям от топхост... към гоудадито от топхост ли ме бавят ?
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Обикновено отнема около 5 работни дни, ако си ги пуснал на 30.10 не са минали още. Мен миналия път за трансфер от directi в суперхостинг ме мотаха към 7 работни дни.
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

АХА ок че аз на тия има нямам вяра та ... да знам :)
ще изчакам една седмица още да мине
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Това с петте дена е голяма мизерия.

А през тези 5 дена сайтът работи ли?

Аз сега за проба пуснах едно преместване от GoDaddy към един от многото риселъри на Directi (не питайте защо).

Глупостите по потвърждаването ги направих бързо. Даже накрая цъкнах някъде за допълнително потвърждение - уж за да стане всичко по-бързо:

My Account -> Domain Related -> Domain transfers -> [x] домейна.ком -> Accept

Обаче домейнът се оказа висящ - в списъка с домейни на GoDaddy го няма, а в новия регитратор излиза съобщение, че се чака стария да даде разрешение. И сайтът не се зарежда изобщо!

The below listed action is pending against this Domain Name Registration Order for XXXXXXXXXXX.com, due to which this order is Locked in Processing. The system will automatically attempt to process this. However, if this action remains pending for a long duration please contact our support desk.

Action Requested: Transfer of XXXXXXXXXXX.com from old Registrar along with 1 year Renewal
Status of the Action: Transfer waiting for Losing Registrar Approval

В хелпа чета:

Transfer waiting for Losing Registrar Approval

You may see this status when the Administrative Contact has approved the Transfer request sent by ResellerClub and now the Transfer is awaiting the Current Registrar's approval. Ideally, your domain name should Transfer in 5 days, from the time this status is displayed.

Някъде четох, че ставало най-бързо, ако процесът се започне в събота или неделя - вместо за дни ставало за часове...

И най-забавното е, че в сайта на новия регистратор пише, че нямало да има никакво прекъсване в работата на сайта...
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Аз в момента чакам един трансфер (от топхост, няма такива :D) и процедурата е - звъниш на стария регистратор да им искаш кода за трансфер, после тоя код го въвеждаш в новия регистратор и чакаш.
От стария могат да потвърдят трансфера и да стане веднага, само че те ти правят гадно и го оставят да виси, като след 5 дена се трансферва автоматично.

И през това време домейна си работи, поне при мен няма грижи.
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

При мен нещата тръгнаха. Интересно, че след три часа GoDaddy го пуснаха и автоматично беше обновена информацията за DNS-те, но след 7-8 часа не се зарежда на някои места по света - подозирам, че от GoDaddy нарочно го правят това за да не си прехвърлят клиентите им и други домейни...
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

За да не отварям нова тема ще пиша в тази
Искам да прехвърля един домейн от Гоудеди към Инеахост влязах си акаунта на ГД и от бутона с катинара го отключих на мейла получих този код

Authorization Info: 9B33AB80[25E4[42

Него го изпратих на Инеахост - Това ли е всичко което трябва да направя.
Още един въпрос Домейна ми изтича след 3 дни, ако толкова се бави прехвърлянето може ли да изям дървото като увисне по средата неплатен
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Трансфер от GoDaddy към Directi/resellerclub отнема около час или няколко часа или даже по-малко от час. Какви са тези 5 дена?

И такива кодове недей да публикуваш, защото някой ще си има домейн без пари...

Да не им го прати по електронната поща? Този код се праща като в сайта намериш къде е раздела за трансфер на домейни и го пишеш там - всичко става автоматично (ако сайтът е както трябва направен). Например на сайта, който цитира по-горе трябва да щракнеш върху "Домейни", после върху "Масов Домейн Трансфер", пишеш списъка с домейните в полето, натискаш "Провери", слагаш отметка пред домейна "[x] домейн.com" (кой знае защо ти излиза съобщение в зелен цвят "Свободен! Поръчай сега" - някаква грешка в превода), натискаш "Поръчай сега" и се появява това (и там въвеждаш кода в полето "EPP Код"):

inea.png


Аз съм правил трансфер няколко дена след като домейна изтече (беше в GoDaddy) и нямаше проблеми (трансфера беше към Directi/ResellerClub).
 
Последно редактирано:
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Хепи мерси за подробното обяснение за съжаление поради това че остават по малко от 5 дни отказаха да го поемат за да не стане издънка
+ реп
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Няма как да стане издънка. Аз съм премествал домейн след като е изтекъл, а ти се притесняваш, че остават 5 дена до изтичане...

Защо толкова бързаш да го трансферираш от GoDaddy? Можеш да си хостваш при избрания от теб хостинг и без да го трансферираш - само сменяш настройките на DNS.
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Притеснявам се защото го купих наскоро и още не си е върнал парите, освен това от Инеахост отказаха трансфера защото са останали по малко от 5 дни. А искам да го преместя защото ГД не ме кефят
Както и да е вече го поднових пак при ГД
 
От: Досега трансфер май не съм правил на домейни

Има изискване домейнът да бъде регистриран преди поне 60 дена преди да може да се прави трансфер. Не ми е известно подобно изискване да има в случай, че домейнът е подновен наскоро, но може и да има. Нищо не ти пречи да пробваш пак да му направиш трансфер след като вече си го подновил (ако разбира се смяташ да го ползваш повече от една година).

Препоръчително е преди да правиш трансфера да смениш DNS-ите на домейна на някакви, които ще продължат да работят нормално, защото DNS-ите на GoDaddy престават да работят веднага след като стартираш процедурата по трансфер на домейна - така GoDaddy ще показват реклами на домейна ти (оправдават се, че DNS-ът е безплатен и след като започнеш да прехвърляш домейна прекратяват всички безплатни услуги към домейна - DNS, електронна поща).
 

Горе