Доставка с отстъпка чрез Еконт- от къде?

Със сигурност има хора, които още не са разбрали, че е спряно изплащането на сумите. Бих се включила в групово дело, но и аз не познавам адвокат, който да препоръчам. Доста смело от тяхна страна да разгневят толкова много хора...
 
Аз разбрах днес и то от форума! Дори съобщение не съм получил за готвените промени, а всеки ден получавам оферт за VIP пакета им. Сигурен съм, че малко хора дори биха влезли в сайта им, ако не предлагаха тази услуга, с която се рекламираха!
 
Точно в това е проблема, че за предстоящите промени никой не е бил уведомен, което е направено съвсем умишлено. Другия проблем е, че дори и да не бяха пратили изрично съобщение до потребителите, можеше промяната да влезе в сила да речем месец, след като са променени Общите условия, за да може да се реагира. Но пак казвам, всичко е умишлено. Почти съм сигурна, че Общите условия са били променени на 08.05, влзиайки в сила от 09.05. Имат право да ги променят- няма спор. Но когато става дума за реално обещани пари, смятам е напълно основателно да бъдат изплатени всички натрупани до 08.05. суми. И все пак не съм юрист.
 
Абсолютно съм съгласен. Създаването на акаунт е вид договор между потребител и предоставящите услугата. Този договор е сключен при определени условия, смяната на които предполагам не означава, че не трябва да бъдат изпълнени ... Абсолютно съм убеден, че поведението им е подсъдимо и едно дело, би било лесно спечелено в съда. Особено, ако се заведе от голяма група юридически и физически лица.
 
Абсолютно съм съгласен. Създаването на акаунт е вид договор между потребител и предоставящите услугата. Този договор е сключен при определени условия, смяната на които предполагам не означава, че не трябва да бъдат изпълнени ... Абсолютно съм убеден, че поведението им е подсъдимо и едно дело, би било лесно спечелено в съда. Особено, ако се заведе от голяма група юридически и физически лица.
Това сериозно ли го мисли
 
Да, а ти как мислиш? Или просто си чешеш езика?
Ето и отговора на базар:

От писмото Ви разбираме, че имате успешно реализирани и регистрирани през системата за доставки сделки чрез bazar.bg. За да направим ползването на bazar.bg по-приятно и полезно за клиенти като Вас, преди повече от 4 години решихме да подаряваме виртуални бонуси в портфейла на всеки такъв клиент за всяка реализирана от него сделка.

А за да бъдат посетителите ни още по-удовлетворени, създадохме функционална възможност част същите тези подарени виртуални бонуси да бъдат поискани като реални парични средства. Реалното им изплащане винаги е било свързано с конкретно едностранно решение на "Резон" ООД. В Общите условия не е поеман ангажимент за безусловното им превърщане в пари, а само са посочвани необходимите, но не и достатъчни условия това да се случва, тъй като такива е невъзможно да бъдат формулирани в контекста на услугите, предлагани от сайта.

За огромно наше съжаление тази функционалност вече не може да бъде поддържана от нас. Но нито един клиент на bazar.bg не е загубил виртуалните бонуси в портфейла си и винаги би могъл да ги използува, съобразно работещите функционалности на сайта. Паричното изплащане, обаче, е изключено от функционалностите и всъщност новата точка не променя Общите условия, а само уточнява една вече липсваща функционалност.

Настоятелно Ви молим за допълнителни коментари, мнения, забележки и други, свързани с горното ни становище. В никакъв случай не бихме желали да прекратяваме диалога с Вас до достигането на взаимна удовлетворност.
 
Ако имаше нещо неясно сигурно щях да питам! Сигурно има много други теми за спамене, защо реши точно тук да се правиш на интересен? Ако имаш нещо за казване го сподели, иначе си запази безсмислените коментари за себе си. Нищо лично, просто ми е писнало от Тъпаци! Пък, ако искаш и лично го приемай, все ми е тая.
 
Дай да видим на какво основание ще ги съдите за начало.
 
Хора - особено засегнатите..неоставайте да ни гъзят за пореден път!
Аз преди 7-8 дни го разбрах това случайно като цъкнах в портфейла...малко над 170 лв имам.Писах им гневно писмо - получих отговор "Съжаляваме за причиненото неудобство "
Оттам вбесен писах и на КЗП( в местното КЗП по телефона като обясних за какво става дума, служителката беше убедителна - "Оо това си е чиста измама и нелоялност.Пуснете жалба на сайта ни") и на Господари на Ефира ама...един голям среден. ..или поне засега..ама бая време мина..99% съм отсвирен.
Та така Резон ООД(базар.бг) гушнаха едни няколко стотин хиляди, ако не и милионче на наш гръб.
Това си е измама в особено голями размери както и да го погледнете.
Няма такъв вариант без някакво предизвестие...
Аз ако направя същата схема 20 годинки не ми мърдат 100% .
 
Ако им прочетем цитираното писмо внимателно се виждат много неща, за които може да се хване един адвокат. Колкото до КЗП там могат да се обръщат единствено физически лица. По скоро има други институции, които ще ги гонят за нелоялни практики. Хубаво ще е да се формулира една обща жалба от някой юридически компетентен, под която да се подпишат всички засегнати. Разбира се услугата няма да е безплатна, а и базар са апетитна хапка за съдебни искове.
 
Отговорите към всички са стандартни, с елементи на извинение и също толкова безрезултатни.
dminev
- в КЗП процедурата е тромава, със сигурност няма да е безрезултатна- имат интерес, защото търсят от къде да пълнят хазната, а и по телефона са ти дали информация, че имаш основание за жалба. Имай предвид, че отговор по жалбата си може да получиш в срок до три месеца (поне такъв опит имам аз). От там на сетне на тях ще им изпратят покана за съставяне на Акт. Ако не се явят им го правят служебно пак в срок от един месец и после в срок до 6 месеца е Наказателното постановление. Срокът не е от такова голямо значение, важното е да има развитие някакво :D
Колкото до адвоката- някой ако е мераклия може да пусне нова тема в счетоводно- юридическия раздел с описание на случая.
 
Bkirov не си го видял понеже беше тихомълком и най-вероятно със задна дата.
Sevi А от Господарите защо няма реакция...много се надявах те да ги разчекнат. КЗП те и да ги глобят ще е 1-2% от заграбената сума.Те са си е предвидили глобата.Спомням си преди няколко години, казаха за емаг, че са ги глобили 1,3 мил. лв (говоря наизуст по спомени) за нелоялна конкуренция и подвеждане на потребителите през "черният петък" - в същото време обявяват, че са направили (печалба или оборот не помня точно) 12-13 милиона.Е за мен това е като да обереш банка и да ти дадат присъда 3 години пробация.
Другото което ме гложди, и за което Стан спомена по горе е,че се застъпиха с ОЛХ...даже ми звъннаха две седмица преди това за да ме попитат защо не използвам тяхната система за пратки.Откровенно им казах, че ползвам базара заради портфейла, а те да ми кажели новина "от кухнята" , че скоро ще въвеждат бонуси и те.
И мистериозно базара спират услугата по същото време.
Ок да кажем, че е съвпадение.Някой ако ми обясни защо след толкова години и пари за реклама, базара неможе да хване повече от 10-15% от пазарният дял
Още повече нищо неправят по въпроса.Сайта им е гола вода...обаче нищо не се променя....нито дизайна нито концепцията...нямат мобилно приложение ?!?!?
Олх точно на него наблегнаха (90% домашни потребители спряха да ползват компютри и лаптопи и цъкат на телефони) а прекия им конкурент седи си бърка в носа?!?!
При опити за набези да изпратиш(спонсорираш) врага да ти пази фланга изобщо не е нова стратегия..
 
chris-123 не се жалвай на нас а на КЗП пусни една жалба поне.Мен ме ковнаха с 176,60 лв и се оплаках а ти говориш за 1600 кинта.
Пусни копие и до Господарите...ти с по голяма сума може да ти обърнат внимание.
 
Bkirov не си го видял понеже беше тихомълком и най-вероятно със задна дата.
Sevi А от Господарите защо няма реакция...много се надявах те да ги разчекнат. КЗП те и да ги глобят ще е 1-2% от заграбената сума.Те са си е предвидили глобата.Спомням си преди няколко години, казаха за емаг, че са ги глобили 1,3 мил. лв (говоря наизуст по спомени) за нелоялна конкуренция и подвеждане на потребителите през "черният петък" - в същото време обявяват, че са направили (печалба или оборот не помня точно) 12-13 милиона.Е за мен това е като да обереш банка и да ти дадат присъда 3 години пробация.
Другото което ме гложди, и за което Стан спомена по горе е,че се застъпиха с ОЛХ...даже ми звъннаха две седмица преди това за да ме попитат защо не използвам тяхната система за пратки.Откровенно им казах, че ползвам базара заради портфейла, а те да ми кажели новина "от кухнята" , че скоро ще въвеждат бонуси и те.
И мистериозно базара спират услугата по същото време.
Ок да кажем, че е съвпадение.Някой ако ми обясни защо след толкова години и пари за реклама, базара неможе да хване повече от 10-15% от пазарният дял
Още повече нищо неправят по въпроса.Сайта им е гола вода...обаче нищо не се променя....нито дизайна нито концепцията...нямат мобилно приложение ?!?!?
Олх точно на него наблегнаха (90% домашни потребители спряха да ползват компютри и лаптопи и цъкат на телефони) а прекия им конкурент седи си бърка в носа?!?!
При опити за набези да изпратиш(спонсорираш) врага да ти пази фланга изобщо не е нова стратегия..

Това с OLX пак казвам е временно, предполагам е с проучвателна цел от страна на OLX колко хора са ползвали базара до сега и какво са загубили заради него :D Промоцията с бонусите приключва на 16-ти този месец (по спомен, поставих линк някъде по- горе).
Не знам за Господари на ефира колко е времето за реакция, но може и да се включат по- късно.
Относно КЗП- ако действат по устав, ще ги глобят повече за други пропуски, а не само за неизплатените суми и заблуждаващите правила.
И все пак, ако някой случайно получи какъвто и да е отговор от КЗП, ще съм благодарна да го пусне тук (след месец вероятно).
 
Големи рекламодатели не се разследват от ТВ (макар и външна продукция), която им снася една торба пари за РЕКЛАМИ на годишна база. Все пак те им правят приходите/печалбите, за да ГИ ГЛЕДАТЕ (ads) между предаванията и по време на рекламите на на самите предавания.

Още повече за група, която зад гърбът си има над 100-годишна история и над $84 млрд. пазарна капитализация. Не знам как я виждате тази работа. Не знам как я и виждате, след като в самата ТВ, където излъчват даденото предаване, директно цензурират разследвания на най-известният разследващ журналист, за когото гръмна голяма гласност.

По-голям шанс се има, ако се прати именно на него за разследване, въпреки, че не е негова ниша и има нулев интерес от негова страна, отколкото на предаване и ТВ, издържаща се от реклами на рекламодатели, които „ще бъдат разследване“.
 
Ако някой се интересува от възможност за включване в колективен договор за отстъпка може да пише ЛС. Договорът е готов, възможно е приемане и на други участници в групата за договора, отстъпката за сега е 9%. Всеки си действа от собствения акаунт в електронния офис на еконт.
 
Аз съм назад с около 700 лв от два акаунта.. все ми се струваше рано да ги дърпам и изглежда сам си го сложих. :)
 

Горе