Доставки от Китай

От: Доставки от Китай

Аз пък да ви питам ако поръчам нещо от Китай с безплатната достаква т.е с български пощи,телефон, който струва 230 долара и реално съм заплатил толкова с PayPal, обаче китайчето е декларирало 30 долара, какво правим в такъв случай? Как става начисляването на ДДС-то в пощите, ще ми искат ли разпечатка от PayPal както на митницата или си плащам ДДС-то на декларираната от китайчето сума?
 
От: От: Доставки от Китай

Аз пък да ви питам ако поръчам нещо от Китай с безплатната достаква т.е с български пощи,телефон, който струва 230 долара и реално съм заплатил толкова с PayPal, обаче китайчето е декларирало 30 долара, какво правим в такъв случай? Как става начисляването на ДДС-то в пощите, ще ми искат ли разпечатка от PayPal както на митницата или си плащам ДДС-то на декларираната от китайчето сума?

Почти сигурно е, че ще трябва да си вземеш пратката от митница. Там вече ще ти искат фактура и разпечатка от пейпал...
 
От: Доставки от Китай

Доставките от ebay минават ли през митницата?

Ако пратката идва от страна извън ЕС и фактурата е над 30$ мисля, че беше виж в предните постове каква беше сумата, ще мине през митница със сигурност.
 
От: Re: От: Доставки от Китай

От .co.uk има много китайци които продават там и изпращат стоката от Китай, така ,че внимателно и питайте преди да закупите от къде се изпраща
 
Re: От: Re: От: Доставки от Китай

От .co.uk има много китайци които продават там и изпращат стоката от Китай, така ,че внимателно и питайте преди да закупите от къде се изпраща

Да, това е така. Гледайте внимателно търговеца. ;)
 
От: Доставки от Китай

Къде мога да проверя статуса на пратките ми от tinydeal и ebay.. от китайците имам някаква тракинг код ли, но къде да го въведа? Докато в ebay си нямам на идея, как да проследя дадена пратка до къде е стигнала.
 
От: От: Доставки от Китай

Здравейте! Аз днес получих пратка от Китай и разпитах служителката в митницата малко. За сума над 30 лв. (или 15 евро) се плаща ДДС 20% , а ако сумата надвишава 300 лв. се плаща И мито 12%. Ако ти го достави DHL, плащате и доставка, аз платих 12 лв. но според ситуацията. Има вариант и DHL да освободят пратката от митница, но не се възползвах от тази услуга и не мога да кажа какви са цените.
 
Re: От: От: Доставки от Китай

Здравейте! Аз днес получих пратка от Китай и разпитах служителката в митницата малко. За сума над 30 лв. (или 15 евро) се плаща ДДС 20% , а ако сумата надвишава 300 лв. се плаща И мито 12%. Ако ти го достави DHL, плащате и доставка, аз платих 12 лв. но според ситуацията. Има вариант и DHL да освободят пратката от митница, но не се възползвах от тази услуга и не мога да кажа какви са цените.

Здравей и добре дошла при нас. Надявам се да си изкараш добре тук. :)

Мерси много за инфото и като гледам, общо-взето, нещата не са се променили много много от последния ми път, в който съм бил там. ;)
 
От: Доставки от Китай

Ако искаш DHL да ти освободят пратката, трябва да им изпратиш пълномощно, заверено от нотариус (готовото пълномощно ти го пускат на мейла и само трябва да се попълни), копие от лична карта, ако няма разпечатка за плащане във пратката, трябва да пратиш такова, ЕОРИ номер (ако нямаш и регистрацията на личната ти карта е в София, ще извадят вместо теб, ако не трябва да отидеш в местната митница и да си извадиш), както и опис на български на стоките в пакета. Това се изпраща безплатно по техен куриер и до седмица някъде, пратката ще е при теб. Самата разправия ще ти коства много нерви. Ако става дума за нещо дребно, не си струва. Имах случка с тях преди няколко дни и пих една студена водица за пратката.
 
От: Доставки от Китай

newspaper_preview.php


Митничари търсят ментета в нета, така че внимавайте какво и откъде купувате (wholesale с цел продажба към end clients), сертификати за качество/стандарти (ISO XXXX), произход и пр.
 

Горе