Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Здравейте предприемачи и честита нова година!
Стартирал съм бизнес за производство на ПВЦ прозорци за сега с идея да включа и алуминий,имам нужда от така да го кажа дофинансиране на проекта си.
Закупени са машини чисто нови 150 000 лева със сравнително висок капацитет на работа 70 прозореца на работна смяна,софтуер с 3 работни места за оптимизация на суровината за да няма фира на обща стойност от 45 000 лева , договорени и фактически изпълнени перфектни условия и ниски цени от доставчици на профил и обкови понеже работя с 2 фирми за профили и обкови,започнал съм да изграждам дистрибуторска мрежа,като целта ми е само производство без монтаж.За 3 месеца работа фирмата има оборот от близо 50 000 лева като това е в период с много слаба работа,защото знаете при прозорците си има малко или много сезонност.Финансирането ми е нужно за до-оборудване на работния процес и сертифициране необходимо за износ на продукцията.Фирмата е оторизиран партньор на голяма немска фирма за което е изпратена готова продукция и изпитана за качество.
При сериозен интерес и среща бих удостоверил всичко с фирми имена на марки с които работя и прочие!
Търсеното финансиране е максимум 50 000-60 000 лева срещу което давам дял от 20%-25% от годишната печалба на фирмата.
Или 25 000 лева срещу които връщам с лихва 35 000 лева.
Всичко си минава по нормалния ред и процедура!
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Здравей, колега!

Къде ти е базата?

Иначе тук, в този форум, като става дума за бизнес над 50 лв. нещата загрубяват :)
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

И защо не изтеглиш заем от някоя банка?
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Банката вече е бита карта не става не отпускат,ако банката отпускаше щях ли да пиша но както и да е това е друга тема,иначе базата се намира в гр.Тутракан.50км от Русе
50км от Силистра 120км от Букурещ :wink:
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Значи целта ти е най-вече румънския пазар...това поне е хубаво :) Успех!
 
Здравей и на теб, и за много години. Добре дошъл при нас и се надявам да си изкараш добре тук с нас.

Дано да намериш човек, който да помогне. Наистина инвестицията звучи примамливо, както и дори да си кредитор. Успехи ти пожелавам и ако някой има възможност, това наистина звучи примамливо. Имаш ли някакви подписани вече договори за изпълнение или? Това много бързо ще успее да обеди бъдещите инвеститори. Мен ми е много странно защо банките не им се вижда атрактивна сделка. Не че наскоро съм виждал много реклами за бизнес кредити, но все пак.
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

@Blinky в България банките не са толкова рисково ориентирани, но все пак може да получиш кредит, ако знаеш как, но е по-трудно отколкото на запад например. В Лондон например да кредитират бизнеса ти е много по-лесно.

Иначе аз имам въпрос, има ли други инвеститори или партньори в проекта и колко нетваш от тези 50к? Може и на лично, но попринцип тоя въпрос би вълнувал всеки потенциален инвестор.

Също така какъв предишен опит имаш в индустрията, като работник или каквото и да е. Какъв предишен опит имаш изобщо, първия бизнес ли ти е това? От къде ги взе първите 15к?

Така и така съм почнал да пиша дай поне всички въпроси да задам:
До-оборудване точно какво? Точно колко ще струва и задължително е да се купува ново? Какъв сертификат? Само се купува или трябва и одобрение от 3-ти?

Тази немска фирма също така не разбрах ясно, тя ти е клиент и поръчва от теб ли? Колко пъти поръча, веднъж или повече? Какви са шансовете да продължава да поръчва от теб, а не от друг? Какво ще направиш по въпроса ако спре?

И последно, какво ще направиш за да стане наистина голямо?
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Иначе аз имам въпрос, има ли други инвеститори или партньори в проекта и колко нетваш от тези 50к? Може и на лично, но попринцип тоя въпрос би вълнувал всеки потенциален инвестор.
-Няма други инвеститори,партньори и съдружници
-10 000 лв е печалбата на тези 50 000 лв оборот
Също така какъв предишен опит имаш в индустрията, като работник или каквото и да е. Какъв предишен опит имаш изобщо, първия бизнес ли ти е това? От къде ги взе първите 15к?
-7 години монтаж и производство на пвц системи като работник
-3 години търговски представител в северозападна България на пвц и алуминиева дограма като оборотите месечно са стигали максимум 200 000лв
-като цяло опита ми е изцяло свързан с тази дейност
-не 2-ри бизнес
-парите за старта са от приятели и банка като машините 50 % вече са изплатени
До-оборудване точно какво? Точно колко ще струва и задължително е да се купува ново? Какъв сертификат? Само се купува или трябва и одобрение от 3-ти?
-реклама
-2 броя бусове бордови за пирамиди
-1 камион дълга база
-машина за рязане на армировка
-фреза за алуминиеви профили
-щанца за алуминиеви профили
-циркуляр за алуминий
-Сертификат-купува се знаете в Българияг всичко се придобива с пари!
-за складови наличности-обков,държачи,каса,крило,делител,армировка,набивна гума 2 вида
-за наемане и обзавеждане на останалата част от халето в което съм 200кв.м е сегашната площ която заемам
-Както виждате някои неща просто е задължително да са нови други не.
-Точна цена не мога да коментирам всичко е много относително!
-Сертификата е CE по европейски стандарт да мога да правя износ.
Тази немска фирма също така не разбрах ясно, тя ти е клиент и поръчва от теб ли? Колко пъти поръча, веднъж или повече? Какви са шансовете да продължава да поръчва от теб, а не от друг? Какво ще направиш по въпроса ако спре?
-Тази немска фирма ми е доставчик ,а не клиент,няма как без сертификат Немец да пазарува от мен.
И последно, какво ще направиш за да стане наистина голямо?
-Ще завладявам пазарен дял и ще разширявам периметъра му,това е формулата за постигане на едно наистина сериозно производство!
 
От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Давай някакви контакти, защото мисля, че не може да пращаш лични с толкова малко мнения.
 
Re: От: Дофинансиране на вече стартиран бизнес

Давай някакви контакти, защото мисля, че не може да пращаш лични с толкова малко мнения.

След още един пост ще може.... :) Успехи и много печалби в бъдеще. ;)
 

Горе