До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

lqllqlq

Well-Known Member
Много ми е интересно това мислене. Продавам продукти + услуги към тях. Въпрос на бюджет и желание е да купиш услугата. Не разбирам защо обаче продължава това безумие от страна на клиенти, които смятат, че щом са купили и едва ли не сте женени до живот без право на отмяна. С други думи си ДЛЪЖЕН да му помагаш/съдействаш и да го дундуркаш докато той не реши, че е време да спре. А това време не идва никога!
И не само в това, което се занимавам е така. Това е все едно да си купиш компютър, но да очакваш, че доживот ще ти преинсталират ОС безплатно.

Другото любимо ми е предположението тип въпрос: То нали монтажа си е в цената?

Е, как да не е, бе батко? Камера за 50лв да ти я дам и с монтаж за бе пари, пък ти може да си в Добрич на 300км от мен...Признавам, че чуденките ми са леко реторични, тъй като съм на ясно, че тук никога това мислене няма да се промени....
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Когато пишман предприемачите спрат да му набиват в главата, че е Цар на всяка цена. Не знам защо се оплакваш, след като масата от "онлайн предприемачи" са същите мензиси, що се отнася до хостинг, unmanaged VPS-и или dedicated сървъри.
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Всъщност не се оплаквам, а просто подхванах тема. Не мога да говоря за другите, мога да коментирам себе си по отношение на това, което ти засягаш - хостинга. Имам си ВПС, който не е менажиран и до сега не е имало случай да издевателствам над поддръжката му. Винаги, когато не съм можел с нещо да се справя си питам биха ли го направили и евентуално подобна услуга колко би струвала. Вярно, в повечето случай не са ме таксували, но също така съм си плащал за часове "менажиране" на ВПС и знам и двете страни.
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Ми докато търговеца не им е обяснил какво точно предлага...
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Нужно ли е да се обясняват редните и логични неща?!
Забелязва се тенденция на глобално затъпяване!
Почти всеки ден се сблъсквам с такива. Случай от вчера: жена намира дефект(петно, не скъсано) на тениска намалена с 30% на цена 26лв, пита дали може още да й намалим, казвам добре 20лв. След малко се връща и иска да купи още една и подава пак 20лв! Не, казваме, тази е на цена от 26лв! Ами нали купуваме две, отвръща тя!?
Един жест го приемат като твое задължение!
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Всъщност не се оплаквам, а просто подхванах тема. Не мога да говоря за другите, мога да коментирам себе си по отношение на това, което ти засягаш - хостинга. Имам си ВПС, който не е менажиран и до сега не е имало случай да издевателствам над поддръжката му. Винаги, когато не съм можел с нещо да се справя си питам биха ли го направили и евентуално подобна услуга колко би струвала. Вярно, в повечето случай не са ме таксували, но също така съм си плащал за часове "менажиране" на ВПС и знам и двете страни.

Ти си злато направо,, един на милион
 
Абе казваш му какво му продаваш, какво се включва и това е. И аз имам едни такива дето цял живот си мислят, че ще им се поддържат сайтовете фри. Ама ще видим до кога ще ги бъде. Няма да се оправим, ако нон стоп някой мрънка, че нещо му се полага повече. Няма такова нещо - каквото пише, това получаваш. Всичко отгоре, нова оферта. Може нали нещо да го погъделичкаш, ама да ти изнаглява и да си го търси, забрави. ;)

Във всяка област е така. Не само в тук. В сервиз седя аз до един селяк, който им разправя на монтьорите "Айде така и така съм тук и сте ми сменили маслото, що не проверите и окачването, спирачките, и двигателя как са?" И това фор фри. И си викам тоя къв е нахалник мазен.

За това няма да поддавате, каквото му се полага - това. На вас в магазина с хляба случайно да ви дават и бурканче лютеница.
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Аз например, продавам в продавалника едни джвъчки за 5лв. Продавам ги с 2 години гаранция, както законът изисква от мен, и да - за тоя период сме женени с клиента. Същевременно, в една съседна тема разбирам, че хората масово си продават телефони по 300лв без гаранция и не виждат проблем в това. В тоя ред на мисли, аз не бих хвърлил вината изцяло и основно върху клиента, защото търговците често правим некоректни неща, а и всеки от нас освен търговец е и клиент на нещо.

ПП В конкретния случай, може би е трябвало да обясниш, че намалението е за конкретна блуза и то поради конкретна причина. Аз поне така бих направил.

ПП2 Не забравяй, че малко или много сме на границата на ориента. Вероятно (че и със сигурност) част от нашите сънародници обичат да се пазарят и това е характеристика на родния пазар, с която всеки търговец трябва да се съобразява. Дали ни харесва е друга тема.
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Ми докато търговеца не им е обяснил какво точно предлага...

особено наглите ги пращам да си четат условията по договора(3 страници) и тогава да ме търсят пак, днес пък се изцепи един - ейй пак ми взехте парите, НЕ, казвам, изпълнихме това което преди малко подписахте...
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Интересно. Колегата преди време имаше тема и за дебилни въпроси на клиенти. Сега има тема, че клиентите очаквали повече(поддръжка, че и монтаж) при покупка на камера...
Ние също работим в тази ниша (видеонабюдение) и нямаме подобни проблеми (да чукна на дърво).
Та се чудя къде колегата си листва саита :)
Като цяло, техниката която предлагаме, е по насочена към професионалистите, отколкото към крайния потребител. И предполагам е нормално ако вземеш да продаваш, про техника за която трябват специфични знания в бгмама или бгтатко, да се получи гореописаното...
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Ми свикваш :D

Ние имаме сигурно 50 клиента минимум, т.е 50 живи сайта, бизнеса и т.н. Всеки ден получавам поне 20 мейла с въпроси, молби и неща от сорта "а може ли така да е?"
Ама вече толкова съм свикнал, че деня ми е перфектно разделен - сутрин до 14 часа отговарям на мейлите и оправям "желанията", после бал съм им майката, чакат, щот си имам и друга работа.

Ама не е рядкост някой да ми звъни в петък в 23:45 щото сигурно се сетил нещо, и ако съм в кондиция дигам и оправям на момента :D Това много ги кефи, щото нон стоп поддръжка батка. Ама за това си плащат, както казах - взимам много, щото няма петък, няма събота, няма нощ и ден - винаги има кой да оправи каквото и да е. Ето и сега оправих две дреболии на един и си продължавам по списъка.

За мен клиента е на първо място, е псувам тайно и си бачкам :)
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Ми свикваш :D

Ние имаме сигурно 50 клиента минимум, т.е 50 живи сайта, бизнеса и т.н. Всеки ден получавам поне 20 мейла с въпроси, молби и неща от сорта "а може ли така да е?"
Ама вече толкова съм свикнал, че деня ми е перфектно разделен - сутрин до 14 часа отговарям на мейлите и оправям "желанията", после бал съм им майката, чакат, щот си имам и друга работа.

Ама не е рядкост някой да ми звъни в петък в 23:45 щото сигурно се сетил нещо, и ако съм в кондиция дигам и оправям на момента :D Това много ги кефи, щото нон стоп поддръжка батка. Ама за това си плащат, както казах - взимам много, щото няма петък, няма събота, няма нощ и ден - винаги има кой да оправи каквото и да е. Ето и сега оправих две дреболии на един и си продължавам по списъка.

За мен клиента е на първо място, е псувам тайно и си бачкам :)

Хахаха щото явно не са те питали като колегата "В приложеният файл ви пращам лого в ексел, нали ще можете да го оправите на снимка и да го качите?" :lol:


Интересно. Колегата преди време имаше тема и за дебилни въпроси на клиенти. Сега има тема, че клиентите очаквали повече(поддръжка, че и монтаж) при покупка на камера...
Ние също работим в тази ниша (видеонабюдение) и нямаме подобни проблеми (да чукна на дърво).
Та се чудя къде колегата си листва саита :)
Като цяло, техниката която предлагаме, е по насочена към професионалистите, отколкото към крайния потребител. И предполагам е нормално ако вземеш да продаваш, про техника за която трябват специфични знания в бгмама или бгтатко, да се получи гореописаното...

Бате, глей си техниката, клиентите и професионалистите и не така с бутонките напред. Ако не можеш да се забавляваш или търсиш да се чекнеш, щото нещо ти било криво от друга тема, не съм ти аз крив, че да превърташ на една варненска фирма техниката през 15-20% го наричаш "собствен внос". Нека не се почваме на техника, че не му е нито мястото, още по-малко времето да ти обяснявам, че вече е 2014-та, при това в края, и да жулиш 420ТВЛ в масовка си е страшно....
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Интересно ми е дали само в България важат тези неща? Дали ако продаваш например на австралиец ще ти прави същите мизерии? Силно се съмнявам да е така!
 
Re: От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Интересно ми е дали само в България важат тези неща? Дали ако продаваш например на австралиец ще ти прави същите мизерии? Силно се съмнявам да е така!

Мне. Хамериканският пазар е също наситен с много идиоти, дори са малко по-ниско в интелектуално отношение. И са и по-опасни, защото при тях е нормално, ако някой им се изрепчи да поддадат жалба или да понапишат нещо за теб тук таме. Но гледам и тук влиза това като практика.

Едно е факт - по възпитани са и това, което купуват, това е. Нищо повече, нищо по-малко. Естествено, ако им дадеш нещо повече, те го оценяват и определено се отразява доста положително на бизнеса ти. ;)

Тук е по-скоро наглост, пазарене, малко повече незнание, авто-завишени права и най-вече - терикатия. ;) Не знам как си го представят тукашните клиенти (за това и трудно ще имам нещо общо с магазин тук), но едно нещо е масово при всички - смятат, че щом те прекарат (вземат нещо на по-ниска цена или изкопчат нещо повече, където сметките вече не ви излизат) се чувстват победители в цялата сделка. А реално или е така или те са прецаканите, защото и търговеца знае къде да си бие контрата.
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Хахаха щото явно не са те питали като колегата "В приложеният файл ви пращам лого в ексел, нали ще можете да го оправите на снимка и да го качите?" :lol:




Бате, глей си техниката, клиентите и професионалистите и не така с бутонките напред. Ако не можеш да се забавляваш или търсиш да се чекнеш, щото нещо ти било криво от друга тема, не съм ти аз крив, че да превърташ на една варненска фирма техниката през 15-20% го наричаш "собствен внос". Нека не се почваме на техника, че не му е нито мястото, още по-малко времето да ти обяснявам, че вече е 2014-та, при това в края, и да жулиш 420ТВЛ в масовка си е страшно....
Съжалявам ако коментара ми е прозвучал като заяждане.
Да разясня. Коментара ми беше - 'от къде ги намирате такива клиенти' - защото както казах по горе ние нямаме такива проблеми...
Относно техниката, продаваме предимно HD IP, HDCVI и HDSDI камери. Това, че на саита има модел 420/TVL, не значи, че 'жулим тях'...
WTF наистина, темата е далеч от техническата част. Така, че да оставиме параметрите на камерите...
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Тъй и тъй сте и двамата насъбрани в темата, а аз съм с нищожни познания та ето какво ми трябва:

Нещо, което да комбинира функциите на IP cam и бебефон. Има ли такова животно?
 
От: До кога клиентоида ще си мисли, че като е купил за 5лв и все едно сте женени?

Всичко това е заради ориентало-турския ни манталитет в стил капалъ чарши, вкореняван 500+ години.
Клиента, ако не е свалил поне малко от цената се чувства прецакан, за сметка на това, търговеца слага ХХХ % надценка да остане нещо и за него.
 

Горе