Дребни промени по WP

Powerz

New Member
Здравейте.Интересувам се как мога да направя две промени по коментарите на темата ми ето и снимка:

Untitledwordpress.jpg

Въпроса ми е как да направа Reply да е на български и да премахна текста Permalink от всеки коментар ?
Мерси предварително :)
 
От: Дребни промени по WP

Здравей,

Или или преведи темата на български език или директно .php файловете можеш да промениш. Тук съм описал доста подробно как става, а и във форума мисля има доста постове.

Ако темата няма .pot файл ето тук можеш да провериш какво трябва да направиш за да го създадеш: http://codex.wordpress.org/User:Skippy/Creating_POT_Files
 
От: Дребни промени по WP

Отвори в темата ти файловете single.pgp, page.php и comments.php (или comments-template.php) с notepad++ и потърси с control+F думата Reply. Преди да я промениш на "Коментирай" или каквото искаш там, от менюто горе промени кодировката "конвертирай" в UTF without BOM. Замести файловете чрез ftp и презареди страницата. Ако нещо се е оплескало, не забравяй предварително да си запазиш оригиналните файлове на темата, за да може да ги върнеш. Успех!
Допълнение: Permalink може да премахнеш пак оттам някъде, но около тази дума трябва да изтриеш целия код, най-близък до нея, започващ с <?php .... Permalink ... и завършващ с ?>
 
Последно редактирано:

Горе