Дропшопинг с много добър процент за Вас

vandv

Member
Здравейте колеги Предприемачи,
Искам да предложа на Вашето внимание една афилейт програма на мой изключително сериозен и точен партньор. Афилейта е за почистващи продукти и препарати. Процента печалба за Вас, е в размер на 20% от цената на всеки продаден през Вас продукт.

Начини на работа:

- Вие правите ваш сайт, в него разполагате продуктите на фирмата и при поръчка на продукт, Вие препращате майла към моя партньор, той си поема ангажимента с прозъняване на клиента и т.н. А Вие заработвате Вашите 20%.


Предимства:

- Не се иска от вас никаква инвестиция (освен може би за домейн)
- Всички продукти са налични и вероятността да имате „празни” поръчки е почти равна на 0.
- Партньора ми е ексклузивен вносител на тези продукти, така че дори и да има много желаещи ще има пари за всички.
- Получавате описания, снимки и цени на всички налични продукти.
- Печелите 20% от цената на всеки продукт
- Вероятност за рекламация, почти нулева! Продуктите са изключително качествени и ако в описанието пише че премахва петно от „нещо си” това означава че вярно е така.
- При големи продажби извършвани от вас, процента Ви може да нарастне.


Недостатъци:

- Към момента не се сещам за такива.

Цена за доставка:

- Цената на доставката с куриера се поема от клиента.

Плащане:

- Към момента Ви предлагаме месечно плащане към Вас. Предполагам че това плащане все пак ще зависи и от сумата натрупана от Вас. Примерно, ако сумата която трябва да Ви се изплати е по-малка от сумата за транзакция, се предполага че плащането ще остане за следващия месец. Но на първо време лично аз мисля плащането да бъде при достигане на 50 или повече лева. Вие ще кажете дали Ви устройва, и дали е ОК?!?

Вашите ангажименти:

Цените в .pdf файла са крайни с включен ДДС. Нямате право да продавате под тези цени. Поръчки изпратени към партньора ми, с цени под тези в ценовата листа, няма да бъдат обработвани и изпращани.

Моя ангажимент:

При проявен от Вас интерес към тази програма, моля да ми изпратите на ЛС ваш майл на който да изпратя .pdf файл с описания, цени и снимки на продуктите. След това, Ви свързвам с човека и Вие започвате да си комуникирате директно с него. С това моя ангажимент приключва.


Мисля че с това се изчерпвам от към информация. Разбира се, може и да съм пропуснал да спомена нещо, така че ако се сетите за нещо което да не е упоменато по-горе, питайте.

Лек ден и успехи в бизнеса колеги! ;)
 
Последно редактирано:
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

Колеги, понеже получих доста ЛС и разпратих доста майли, има вероятност да съм пропуснал някого. Ако има такива нека пишат тук в темата и ще изпратя и на тях ценовата листа. ;)
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

@dilyan_ostr съжалявам, грешката е поправена ;)
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

Аз едно не разбрах, вие афилиейт ли предлагате или дропшипинг?

Какви продажби от афилиейтите ви?
Те само пренасочват трафик към сайта ви, където се правят продажбите.
Т.е афилиейта не определя цените!
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

@irgy.net, няма такова нещо като пренасочване към наш сайт. Всичко си се продава през вашия сайт, и след като получите поръчка, препращете поръчката към моя партньор а той я организира и праща на клиента.
Няма как афилейта да определя цената, цената е твърда.. и от тази цена Вие имате 20% печалба.

п.п. А афилейт или дропшопинг.... май по-скоро отива към дропшоп, грешката е моя :). Моя приятел предлага партньорство и вариант за изкарване на пари, това е! Ако съм объркал понятията моля някой модератор или админ да смени заглавието на темата :)
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

Мислех да искам лист ама после като се зачетох и на мен не ми заприлича много на афилиейт.
То това e евентуално за някой, който вече има готов магазин за подобни продукти.
 
Последно редактирано:
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

Дам грешката е на автора на темата, би трябвало да си поправи заглавието на темата.
На мен ми стана ясно че отива към дропшипинг, но трябва да стане ясно и на другите потребители, които тепърва ще четат тази тема.

И е редно да определите начина на доставка, кой ще я плаща и тн.
Кой ще поема отговорност когато някоя сделка се провали?
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

Ако може и на мен да пратите пдф файла да погледна продуктите.
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

@irgy.net да така е, прав си, грешката със заглавието е изцяло моя. Ще пиша на админите да оправят заглавието. Колкото до доставката горе в първото мнение си пише за нея - поема се от клиента.
Колкото до отговорността от провал на сделката... не разбирам за каква отговорност става дума?!? Партньора ми има всички въпросни продукти в наличност, от липса на стока няма как да дойде.
Ако евентуално клиента се откаже да приеме или откаже да плати доставката.. това няма как някой да го гарантира.
 
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

Здравейте колеги ;)
Партньора ми вече ми даде e-mail и GSM и мога да ги дам на всички заинтересовани. Моля всеки който проявява сериозен интерес и смята за започне съвместен бизнес с моя партньор да ми пише ЛС за да мога да Ви дам неговите координати и вече да си започнете комуникация по същество.

Успешен бизнес! :)
 
От: Affiliate Програма с много добър процент за Вас!

@irgy.net, няма такова нещо като пренасочване към наш сайт. Всичко си се продава през вашия сайт, и след като получите поръчка, препращете поръчката към моя партньор а той я организира и праща на клиента.
Няма как афилейта да определя цената, цената е твърда.. и от тази цена Вие имате 20% печалба.

Кой приема плащането от клиента?

След отговарянето на този въпрос може да стане ясно дали офертата е за афилиейт или за дропшипинг.

Разликата между двете е:

Афилиейт:

[клиент] --- дава парите на ---> [търговец] ---- споделя част от приходите (20%) ---> [афилиейт]

Дропшипинг:

[клиент] --- дава парите на ---> [продавач] ---- плаща 80% от цената на ---> [търговец, който държи стоката на склад и я праща на клиента]

Афилиейт маркетинга може да бъде с бял етикет и без бял етикет.

White label (бял етикет) - афилиейтът прибира процент от всички продажби, които са извършени през неговия сайт - тоест един вид афилиейта си дава сайта под наем - търговецът продава стоката на клиента, но дава комисионна на афилиейта, защото продажбите се случват на сайт, който е собственост на афилиейта (афилиейтът докарва трафик до този сайт по различни начини).

Тоест контактните данни в сайта са тези на търговеца, въпреки че самия сайт е собственост на афилиейта. Клиента контактува директно с търговеца когато иска да си купи нещо. Плаща директно на търговеца когато иска да си купи нещо от сайта.

При афилиейт макретинга без бял етикет се разчита на афилиейт линкове и бисквитената технология за отчитане на комисионните - ако бисквитките се изтрият няма комисионна.
 
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

@happyslacker впечатляващо уточнение, ще бъде полезно ;)

И отново да отбележа.. копвам си горното мнение:

Здравейте колеги ;)
Партньора ми вече ми даде e-mail и GSM и мога да ги дам на всички заинтересовани. Моля всеки който проявява сериозен интерес и смята за започне съвместен бизнес с моя партньор да ми пише ЛС за да мога да Ви дам неговите координати и вече да си започнете комуникация по същество.

Успешен бизнес! :)
 
От: От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

Плащане:

- Към момента Ви предлагаме месечно плащане към Вас. Предполагам че това плащане все пак ще зависи и от сумата натрупана от Вас. Примерно, ако сумата която трябва да Ви се изплати е по-малка от сумата за транзакция, се предполага че плащането ще остане за следващия месец. Но на първо време лично аз мисля плащането да бъде при достигане на 50 или повече лева. Вие ще кажете дали Ви устройва, и дали е ОК?!?


Тук става въпрос за плащане от търговеца към афлиейта. Тоест щом съществува такова плащане, това значи, че афилиейтът не получава плащания директно от клиента. Защото ако получаваше, можеше да си удържи 20-те процента и да не се налага търговецът да му плаща нещо. Тоест заглавието на темата е грешно - става въпрос за афилиейт маркетинг с бял етикет (white label), а не за дропшипинг (по-горе обясних разликата между двете).

За да бъде спазен Закона за електронната търговия, на сайтовете, където се продават продуктите, трябва да бъдат написани данните на търговеца - лицето, което ще приема плащанията от клиентите. В никакъв случай не трябва да се пишат данните на афилиейтите (освен във whois на домейна - защото домейните са техни), защото афилиейтите не приемат плащането.

Правен съвет - съставен акт по закона за електронната търговия

Поради тази причина афилиейтите може и да нямат фирма. Плащането може да става на основание "извършена услуга" - афилиейтът извършва услуга с личен труд "маркетинг - намиране на клиенти" (афилиейтите трябва да си плащат осигуровките всеки месец - тоест да са регистрирани по БУЛСТАТ).

По-горе не е казано как клиентите ще плащат. Затова се подразбира, че плащането ще бъде с наложен платеж - клиентът ще плати на куриер когато получи стоката. Ако плащането ще е с кредитни/дебитни карти или ePay/PayPal, тогава малко ще се усложни изработката на сайта. Ама съвсем малко.
 
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

Пусни един ценоразпис насам. С какви марки разполага, къде му е склада?
 
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

Начини на работа:

- Вие правите ваш сайт, в него разполагате продуктите на фирмата и при поръчка на продукт, Вие препращате майла към моя партньор, той си поема ангажимента с прозъняване на клиента и т.н. А Вие заработвате Вашите 20%.

Нищо от това тук не прилича на дропшипинг. Без да съм кой знае какъв разбирач в тези неща.

vandv, една забележка към теб:
Не си отскоро във форума и би трябвало да си наясно какво предлагаш, когато предлагаш нещо. Независимо кого касае и на кого е в полза.
Сега темата яко се омаза точно по тази причина. Това, че някой ти опонира нещо, все още нищо не означава.

Научете се да сте наясно какво предлагате! Когато питате или търсите нещо, нормално е да не сте наясно. Но когато предлагате, недопустимо е да не сте наясно какво предлагате.
 
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

Добро утро колега @Вискяр Бг, това което предлагам, или по точно мой партньор предлага е партньорство с Вас и още един начин да се изкарат пари.
Сега, това как точно се нарича това ... дали е дропшопинг или афилейт... се размиха нещата. Сега излиза че първоначалното заглавие на темата че е афилейт се оказа правилно... но това едва ли е толкова важно?!?
Мисля, че още в първия пост добре съм описал каква е процедурата на работа между двете страни. Мисля че няма нищо неясно, важното според мен е всичко да е ОК между двете страни и най-важното, да се изкарат добри пари. Това е цялата идея на тази тема :)


п.п. На всички желаещи съм изпратил ценова листа :)


@the.rampage.rado прати ми на ЛС, майл за да ти пратя ценовата листа ;)
 
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

Не се карайте.:) Явно не е нито едното, нито другото.

Или пък e побългарена комбинация от двете- дропшопинг :)
 
Последно редактирано:
От: Дропшопинг с много добър процент за Вас

По-горе обясних защо това е "white label affiliate marketing". Това си е обичайна бизнес практика.
 

Горе