Дублирано съдържание

IBMcho

Member
Здравейте,
Имам един казус. Имам сайт на Престашоп, в който има много дублирано съдържание на продуктите.
Решил съм в момента да оптимизирам само една категория с 250 продукта.
Вие какво бихте избрали. Да пренапишете съдържанието на 250 продукта, което ако го сметнем по 5лв на статия са 1200лв
Или тези 1200лв да ги дам за линкове и статии с линк в тях, а сайта да си остане с дублирано съдържание.
Благодаря за отговорите

Поздрави!
 
От: Дублирано съдържание

Пренаписване и допълнение на съдържанието на тези 250 продукта е най-доброто решение според мен. Няма да има никакъв ефект ако парите се дадат за линкове - тогава дублираното съдържание ще си остане и пак не би имало добро класиране в сравнение с конкуренцията. Белята вече е направена, когато се е копирало безогледно. Вярно е, че това струва пари, но това е решението, ако навремето преди да се направи е мислено, сега нямаше да е така. Така,че в конкретния случай тези 1 200 лв. са пак малко пари за оправяне на грешките в тази категория с 250 продукта.

А всъщност, щом всичко останало в сайта също е копирано, тогава ползата от уникализирането на само тази категория ще е малка, хубаво е тази процедура да се направи за целия сайт. Ако парите се виждат много - тогава да се направи нов сайт. Така или иначе може да налееш "1 тон линкове", но конкуренцията с копирано съдържание няма да пребориш!
 
От: Дублирано съдържание

Зависи в какво се целиш, всичко зависи от анализа на ключовите думи
ако те намират по много и разнообразни ключови думи , значи могат да те намират по още повече и по разнообразни ключови думи
Ако те намират само по няколко , то инвестирай в линкове
Но практиката показва, че обикновено е първия вариант, така че прави съдържание :)
Според мен Гугъл оценява полезността и значимостта на съдържанието по негови си алгоритми и алгоритмичната уникалност на текста е само част от алгоритъма. Според мен не се стреми към висока уникалност, а към полезност на текста , за електронен магазин пък ставаш и досаден на потребителите с измислени думи и шантав словоред . (това е лично мое мнение)
 
Последно редактирано:
От: Дублирано съдържание

Да използвам темата, по принцип когато един сайт е започнат с копирано съдържание, има ли смисъл да се добавя в последствие уникално, с цел да се гони класирване на уникалните статии само
 
От: Дублирано съдържание

Да използвам темата, по принцип когато един сайт е започнат с копирано съдържание, има ли смисъл да се добавя в последствие уникално, с цел да се гони класирване на уникалните статии само

Да, разбира се, че има смисъл.
 
От: Дублирано съдържание

Не съм експерт, но гледах няколко клипа уж от експерти и на кратко ще кажа- Дублирано съдържание голям праз на гоогле не му дреме отдавна, но както казах не съм експерт просто споделям
 
Здравейте,
Имам един казус. Имам сайт на Престашоп, в който има много дублирано съдържание на продуктите.
Решил съм в момента да оптимизирам само една категория с 250 продукта.
Вие какво бихте избрали. Да пренапишете съдържанието на 250 продукта, което ако го сметнем по 5лв на статия са 1200лв
Или тези 1200лв да ги дам за линкове и статии с линк в тях, а сайта да си остане с дублирано съдържание.
Благодаря за отговорите

Поздрави!

Ако гониш резултати в краткосрочен план - набивай линкове. Ако си решил да правиш нещо сериозно и дългосрочно - слушай Странникът.

Да използвам темата, по принцип когато един сайт е започнат с копирано съдържание, има ли смисъл да се добавя в последствие уникално, с цел да се гони класирване на уникалните статии само

Ако вече не е наказан. И е добре да се започне с пренаписване на старото и чак тогава добавяне на ново.

Не съм експерт, но гледах няколко клипа уж от експерти и на кратко ще кажа- Дублирано съдържание голям праз на гоогле не му дреме отдавна, но както казах не съм експерт просто споделям

Пълни глупости. Има си хватки и вратички, но дори и с тях например вместо да те накажат след няколко месеца, ще го направят след година и нещо.
 
От: Re: Дублирано съдържание

Пълни глупости. Има си хватки и вратички, но дори и с тях например вместо да те накажат след няколко месеца, ще го направят след година и нещо.

Не ми се спори най вече с хора, които ги разбират нещата, само споделям какво казват специалистите по чуждите форуми и ясно подчертават, че на чичо изобщо не му дреме за дублирано съдържание :|
 
От: Дублирано съдържание

Здравейте и благодаря на всички за отговорите, които ми дадохте.
Сайта по - точно не е електронен магазин, само е на престашоп, но е пълен с хотели.
В сайта има и други категории, в частност градове в хотели.
А кое ще е по - добре? Да изтрия стария продукт с дублирано съдържание или да създам нов такъв, но с ново съдържание, за да го отчете Г като нов продукт с ново съдържание
Ключовите думи по, които искам да го изкарам е хотели Велинград, хотели във Велинград и Велинград. Т.е. искам да го изкарам само по 3 ключови думи с по 500,000 резултата в Г

Поздрави и благодаря
 
От: Дублирано съдържание

Е така трябваше да почнеш :) Според мен по добре смени съдържанието с ново , без да триеш продукта и адреса на страницата
За локала Велинград нали имаш потвърдена страница с писмо в Г+ :) върши чудеса за локала :)

Може да праснеш някое събитие със снимки на любители фотографи за родния град и нещо подобно с награден фонд и хората сами ще почнат да говорят за сайта
 
От: Дублирано съдържание

Най-напред започваш със съдържанието на сайта. Вътрешната оптимизация е много по важна и особено да се прави от опитен човек. Чак по нататък след известно време и след като дойдат резултатите от вътрешната оптимизация може да се помисли за някоя друга гест блогинг статия.
 
От: Дублирано съдържание

А щом сайта ти е такъв, може да помислиш и за някакъв вид офлайн оптимизация - сиреч извън интернет. Аз съм голям фен на този вид популяризиране на сайтове.
 
От: Дублирано съдържание

Купи си линкове с тези 1200 лв.. и дублираното съдържание може да се класира добре стига линковете да качествени, по добре дай 300 лв за 1 линк но да те вдигне напред.
 
От: Дублирано съдържание

Купи си линкове с тези 1200 лв.. и дублираното съдържание може да се класира добре стига линковете да качествени, по добре дай 300 лв за 1 линк но да те вдигне напред.
Искам да те питам ти до сега купувал ли си линк за 300лв и знаеш ли как се намира сходен и развит сайт, който да е готов да продаде?
 
От: Дублирано съдържание

Искам да те питам ти до сега купувал ли си линк за 300лв и знаеш ли как се намира сходен и развит сайт, който да е готов да продаде?

Точно така, това е простотия, повтаряна от великите seo гурута. Още повече ако аз съм решил да развивам и да вдигам сайт в дадена ниша, не за 300, за 3000 лева на ден няма да продам линк!
 
От: Дублирано съдържание

Точно така, това е простотия, повтаряна от великите seo гурута. Още повече ако аз съм решил да развивам и да вдигам сайт в дадена ниша, не за 300, за 3000 лева на ден няма да продам линк!
Да ама тука някой като прочете някоя глупост и почва да я дрънка без да е пробвал дори
 
От: Дублирано съдържание

По доста различни начини се постигат добри резултати някъде едно работи другаде нищо не работи общо взето чети и пробвай. Тук ще ти дадът много съвети, които няма да работят за теб най вероятно. Тези пари ги дай на специалист, който знае какво как и защо.
 
От: Дублирано съдържание

Оставяш си дублираното съдържание, добавяш по малко нов текст с ключовите думи и набиваш пари за линкове :)
 
От: Дублирано съдържание

на магазин се оптимизират категориите, няма да оптимизираш всеки продукт по отделно. Естествено, че е добре, описанията да са уникални, но в случая въпроса е в кое да се инвеситират парите. Отговора е, в линкове, ама трябва да знае кой да ги купува.

И малко за сео експертите по-горе - да, дублираното съдържание е проблем, но е проблем на сайтовете с по-малък авторитет. Т.е ако имаш два сайта, единия поства оригинално съдържание, а другия е вести.бг и те копират съдържанието 1:1, ще показва статията на вести.бг в серпа. Т.е, ако инвестирате в линкове и домейна ви е по-авторитетен, може спокойно да копирате съдържание от където си поискате, стига да не пусне някой DMCA complaint, но твя няма общо с гуъгл бота.
 
Re: От: Дублирано съдържание

на магазин се оптимизират категориите, няма да оптимизираш всеки продукт по отделно. Естествено, че е добре, описанията да са уникални, но в случая въпроса е в кое да се инвеситират парите. Отговора е, в линкове, ама трябва да знае кой да ги купува.

И малко за сео експертите по-горе - да, дублираното съдържание е проблем, но е проблем на сайтовете с по-малък авторитет. Т.е ако имаш два сайта, единия поства оригинално съдържание, а другия е вести.бг и те копират съдържанието 1:1, ще показва статията на вести.бг в серпа. Т.е, ако инвестирате в линкове и домейна ви е по-авторитетен, може спокойно да копирате съдържание от където си поискате, стига да не пусне някой DMCA complaint, но твя няма общо с гуъгл бота.

Глупости.

Странникът ви каза. И аз ви казах. И за разлика от останалите, това нещо не съм го слушал от "експерти" в YouTube, а е обект на изледване върху повече от 100 сайта...
 

Горе