Дължина на meta title i description

nobreak

Member
Здравейте. По принцип в интернет намирам различни данни за това колко символа трябва да бъдат meta title и description. Има ли официално нещо писано колко трябва да са наистина? Питам защото примерно аз знам, че за тайтъла символите не трябва да са повече от 70, но в резултатите при търсене в гугъл ги отрязва след 50 и нещо си и слага многоточие, но въпроса е дали ги прочита или само до там?
 
От: Дължина на meta title i description

Прочита си цялото, но прекаляването не е хубаво.
 
От: Дължина на meta title i description

Здравейте. По принцип в интернет намирам различни данни за това колко символа трябва да бъдат meta title и description. Има ли официално нещо писано колко трябва да са наистина? Питам защото примерно аз знам, че за тайтъла символите не трябва да са повече от 70, но в резултатите при търсене в гугъл ги отрязва след 50 и нещо си и слага многоточие, но въпроса е дали ги прочита или само до там?

Ще го отрази, но не е много хубаво да са много дълги.
 
От: Дължина на meta title i description

В SERP-a реже тайтълитите не спрямо броя символи, а спрямо широчината. Мисля, че беше над 500 пиксела някъде. Така че, не е от значение броя символи, а широчината им. Някой тайтъл може да го отреже на 49-ти символ, някой на 52-ри.

Иначе си ги прочита целите разбира се. А отностно дължината - не се вталясвай толко да гледаш всеки тайтъл колко е дълъг. Пиши описателни и същевремнно лаконични тайтъли и си ок, като горе-долу спазваш правилото за 70-те.
 

Горе