Държавата ще плаща 10 пъти повече пари за софт от 2008

Ако изберете за депутат на следващите избори обещавам всяка сутрин в деветчеса като се гласува новият дневен ред да лобирам за въвеждането на линукс на компютрите на държавната администрация ...
 
Тея хора не са нормални ... може ли да харчат толкова много пари за глупости ??? Има линукс ... остави те за тея пари и операционна система ще си направят която ще им задоволя нуждите !!! нямам думи !!!! гадни кучи г***ве
 
хахаха или лелеле незнам кое ще подхожда тука.

Французите минаха на линукс:
- безплатен
- поради отворения сорс, могат да го нагласят системата и програмите както им е удобно
 
Проблема тук е друг. Администрацията (по-скоро хората работещи в тази сфера) е със навици които не позволяват въвеждането на OS която не познават. Ако минат на линукс, то тогава парите ще отидат за обучение и специализации и пак ще са толкова, ако не и повече. Проблема е не само, че ще се плаща за обучение на персонал, ами и ако се наеме нов ще трябва и за него да се плаща. Предпочита се, да се плати един път за софтуер а после който и да работи да може да се справи за да няма разходи. Поне аз така ги виждам нещата.
 
Филип каза:
Проблема тук е друг. Администрацията (по-скоро хората работещи в тази сфера) е със навици които не позволяват въвеждането на OS която не познават. Ако минат на линукс, то тогава парите ще отидат за обучение и специализации и пак ще са толкова, ако не и повече. Проблема е не само, че ще се плаща за обучение на персонал, ами и ако се наеме нов ще трябва и за него да се плаща. Предпочита се, да се плати един път за софтуер а после който и да работи да може да се справи за да няма разходи. Поне аз така ги виждам нещата.

Да ама нали се сещаш, че като ги обучат веднъж, то си им остава за цял живот. Което ще рече че парите ще се дават на веднъж.

Проблема тук е че някой ще лапне комисионнате $$$
 
Не ме разбра.
Да, парите се дават веднъж за обучението но на тези кадри които са на работа в момента. Ако след 2 месеца пенсионираш някой или наемеш нови, уволнения и т.н. ... има текучество, т.е. има постоянно нови постъпления на служители в сферата, нали и те трябва да се обучават. Ще се плаща ежегодно за всеки новопостъпил за да може да е полезен в работата си.
 
Филип каза:
Не ме разбра.
Да, парите се дават веднъж за обучението но на тези кадри които са на работа в момента. Ако след 2 месеца пенсионираш някой или наемеш нови, уволнения и т.н. ... има текучество, т.е. има постоянно нови постъпления на служители в сферата, нали и те трябва да се обучават. Ще се плаща ежегодно за всеки новопостъпил за да може да е полезен в работата си.
Ми просто като нямат знанията няма да бъдат наети, просто е!
 
аз съм виждал някаква windows xp тема на мандреик през 2005 още, сега даже трябва да има по добри така че за какв обучение говорим

b-354020558desktop.png
 
Хах ;)
Не, благодаря, вече опитвах да се меся (преди по-малко от година) в тази каша и да ти кажа е доста по-комерсиално отколкото да правим афилейт страници :)

Това ми харесва на форума, че всеки изразява свободно мнение което си е една гледна точка за която може и да не се досетим. Докато си помагаме с желание всичко ще си е на място.
 
Защо ли си мисля, че софтуера ще дойде от замунда, а паричките ще отидат в на някой джоба :wink:
 
Е как ще сложат линукс... те половината служители не умеят и на Windows да работят а вие за Линукс им говорите :lol: :lol:
 
В БГ всичко може. Имам познат който направи голям офис и продава компютри и компоненти а разбираше как да си пусне комп-а и да отвори Word. Е, с времето се научи ама ...

Всъщност голяма част от хората тук се занимават с афилейт и изкарват по някой лев като не е нужно да са програмисти или дизайнери.

Ако замунда продават софтуер значи са добри търговци :)
 
Филип прочетох едно мение за това че ако сложат линукс трябва да се дадът пари за обучение и съм напълно съгласен с теб :)
 
Viko каза:
Зависи си от дистрибуцията. Преди около 5 месеца слагах Линукс за първи път - Ubuntu никакви проблеми нямах. Свикнах му за 2 седмици.
Да но аз не мога да разбера на толлкова много места съм ходил дет се искат минимални познания за ПЦ и се гледам някви баби (не че имам нещо против тях) да седат, е кажи ми ти как ще ги научат да работят на линукс като първо никой няма да плати по 1000лв на професионалист да седи в офис като може да дават по 300лв на някой по стар който едвам едвам пише на пц-то
 

Горе