Дянков реши проблема с демографската криза у нас

harkon

New Member
Дянков реши проблема с демографската криза у нас - българи не са му нужни.

Имигранти могат да решат демографския проблем в България. Прозрението направи вицепремиерът Симеон Дянков при представянето на доклада на Световната банка за растежа в Европа. Дянков даде за пример ситуацията в Америка преди 15-20 години, когато именно множеството емигранти решили проблема с намаляващия брой хора в работоспособна възраст.

„В момента 30-40 процента от растежа от гледна точка на хора в САЩ е от миграция, която е по-силна от когато и да е било преди“, коментира Дянков. Според него, ако икономиката на страната ни да се развива с по-бързи темпове, е възможно в кратък период от време тенденцията да се обърне и България да привлича допълнителна работна ръка чрез имиграция. По думите му и в Европа, и в България все по-малко хора издържат пенсионната и здравната система заради застаряването на населението.

6346741413691712505b03f4c7df0516223b01c0369e6c3a81-350x260.jpg
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

ТО НЯМА ЛОШО АМА ДА НЕ ОТВАРЯТ КЪМ АНАДОЛА , А ДА ОТВОРЯТ ЗА ПОТОК ОТ тези които се чустват българи -
те не са малко нали ? Те са по българи от нас.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Като цяло в случаят Днков е прав - привличането на емигранти е от полза за всяка държава - Отглеждането на един работник до трудоспособна възраст отнема време и средства на държавата - когато ти дойде готов работник си спестил време и средства.
Проблема е че на Дянков не му и минава през акъла защо отгледаните от нашата държава хора отиват в други държави и с какво точно ще привлекат новите емигранти - дали с високата заплата - дали с качественото здравеопазване дали с добрите условия за бизнес - представете си какви емигранти ще ни се появят ако живота в БГ е привлекателен за тях и переспективата да работят за 300 долара на месец ги блазни???
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Мантаман, това е от полза, когато липсват работници, а в нашия случай е мега безработица.
Тоя трябва да мисли как да задържи младите тук, а не да мисли как да вкара паплач.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Този е толкова деформиран , че мисли само от икономическа гледна точка - работещи срещу пенсионери. Докато мен повече ме касае наистина демографската картинка - българи срещу всякакви други.

Затова му е и такова изказването.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Силно ме притеснява какви екзотични етноси има предвид под 'емигранти'.
Щот емигранти имат 'ресурса' да генерират основно мюсюльмански страни от Третото свят.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Скоро ще имаш нови "екзотични" съседи. :)
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Не се плашете те ща стоят в държавата само докато барнат документите че са горди граждани на ЕС след това един няма да остане там.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Нека се почне с макета, те дирекно ще им бием печата - то нече за това сънуват да са граждани на ЕС и после замиват дето щат да мият чинии или чистят.

Бе Дянков от де ще им дава кинти и по кви програми ще ги внася тези емиграни в 20 или 40 футове контейнери и кой фирми ще се навият да бачкат с тях - то ако така си мисли че ще пребори безработциата ......

Това са глупости прах в очите за поредната отчетност пред медиите, я да каже как ще се оправим с дълга догодина че ми е изключително итерсно - после твърдо ще се приватизираме или емитираме дългове
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Нема нужда да се внасят емигранти, те бай мангал и брат му работят по въпроса да запълват нужната липса от хора в държавата. :D
 
От: От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Нема нужда да се внасят емигранти, те бай мангал и брат му работят по въпроса да запълват нужната липса от хора в държавата. :D

Е да, ама Дянков търси хора, които да работят и да издържат пенсионерите, като плащат данъци. Ти как го виждаш бай мангал в тази роля?
 
От: Re: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Евалата Дянков, евалата мозък на Дянков. Шукар си братчето ми. :) :D :)

Бе недей така, то как се казваше:

Добро като идея но лошо като реализация. Лошо няма да внасяме образовани емигранти вместо ние ги създваме близо 18-25 години, ама само на ляб и сол на дали ще дойдат само да минат транзит
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Тая новина е точно като по поръчка след публикуваните от Кулайс репортажи на Георги Марков - в един от откъсите точно за това се говореше как комунистическият режим се е бил притеснил за раждаемостта и тн. все едно го е писал за наши дни.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

То като идея не е лошо, който е ходил по западна Европа има наблюдения колко бачкатори са се изсипали да бачкат и да си плащат данъците там. Ама само не ми е ясно Вдянков как ще ги накара да дойдат в най-бедната страна в ЕУ... ?!
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Ама само не ми е ясно Вдянков как ще ги накара да дойдат в най-бедната страна в ЕУ... ?!

Ще лъже и обещава. Това са най-силните оръжия на политиците ни. :)
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Няма нужда да ги лъже те сами ще си дойдат - не ги мислете за толкова прости и в останалите страни от третият свят знаят че БГ е в ЕС и докопат ли се веднъж до там и вземат тескерето после лесно ще обикалят из ЕС
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Бях забравил за този, дните ми бяха станали хубави и съжалявам, че прочетох за него. Пък относно емигрантите - май неговия пост чака за такъв, щото този мухльо сигурно и да мие кенефи е неспособен.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Бях забравил за този, дните ми бяха станали хубави и съжалявам, че прочетох за него. Пък относно емигрантите - май неговия пост чака за такъв, щото този мухльо сигурно и да мие кенефи е неспособен.

Напълно те подкрепям тоя срина всичко в БГ.
 
От: Дянков реши проблема с демографската криза у нас

Браво, човекът чиито деца не говорят български, предлага поредния пирон, който да се забие в ковчега на България. Но като се замисли човек е комично, примерно да се внесат негри и най-долните араби, които по принцип живеят от социални помощи в цяла Европа, за да издържат циганите и държавната бюрокрация :-o
 

Горе