Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

vladinc

New Member
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

Супер готино. Преди време се мъчех да правя такива панорамни снимки и съм полазвал тази програмка - krpano, иначе снимката е много добра:) Реп от мен.
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

Много готино. С какво ли апаратче е снимана :rolleyes:
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

https://s3.amazonaws.com/Gigapans/EBC_Pumori_050112_8bit_FLAT/EBC_Pumori_050112_8bit_FLAT.html - можете да разгледате снимка на Еверест с откачена разделителна способност.. снимката позволява да зуумирате и да оглеждате наляво и надясно в изключително големи подробност :shock::mrgreen:


красота :)
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

Много е добра..

В началото не ме грабна чак толкова но после като видях, малките цветни точки, ги помислих за боклуци. Приближих до тях и разбрах, че това са палатки на хора, чак тогава добих ясна представа за мащаба.
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

планина като планина...нищо особено...камък и сняг :shock:
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

планина като планина...нищо особено...камък и сняг :shock:

Въпрос на харесване и предпочитания. Така може да се каже за всичко. На някои им харесват скъпите и хубави коли, други ще кажат че са коли като коли :)
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

Много е добра..

В началото не ме грабна чак толкова но после като видях, малките цветни точки, ги помислих за боклуци. Приближих до тях и разбрах, че това са палатки на хора, чак тогава добих ясна представа за мащаба.

Мислех си, че само аз ги помислих за боклуци :D
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

И един полезен съвет към съфорумците които са се решили на подобен вид трип в коя и да е планина, но са все още начинаещи - жълтия сняг покрай палатките НЕ СЕ ЯДЕ!!! :)
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

Невероятно!
 
От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

М, глупости, колко хора са умрели по тая планина, само риск и губене на време, да не говорим, че доста хора ако не умрат, губят крайници. Иначе снимката е готина, да.

Как беше ( не е виц, а реална история ) - качил се един на Еверест и му отрязали краката и той казал - ее, имам късмет, че не съм умрял. Е да ти имам късмета, простак, да не си се качвал горе.
 
От: От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

М, глупости, колко хора са умрели по тая планина, само риск и губене на време, да не говорим, че доста хора ако не умрат, губят крайници.

По тази логика не трябва да се ходи по улиците, че падат разни саксии, керемиди и мазилки.
Не трябва да се пътува, че стават катастрофи, осакатявания и умъртвявания.
Не трябва да се плува, че стават удавяния.
......
 
От: От: Еверест на снимка с 2 млрд. пиксела

М, глупости, колко хора са умрели по тая планина, само риск и губене на време, да не говорим, че доста хора ако не умрат, губят крайници. Иначе снимката е готина, да.

Как беше ( не е виц, а реална история ) - качил се един на Еверест и му отрязали краката и той казал - ее, имам късмет, че не съм умрял. Е да ти имам късмета, простак, да не си се качвал горе.

Много глупави разсъждения. Така можеш да отречеш всичко. Пилотите във формула1 също са малоумници, защото правят нещо безсмислено и могат да умрат. Въобще си нямаш идея май, че някои хора имат цели и ги преследват, за тях това е нещо много голямо. Погледни нещата и от друг ъгъл, като гледаш само от твоята гледна точка, за всичко ще мислиш така. То и аз не обичам да се катеря така и сигурно не бих тръгнал, но ги разбирам хората и знам какво е за тях. Така и за този Феликс, където скочи от стратосферата говореха много, че било глупаво и безсмислено, но човека си е посветил живота на това и на него му харесва. Всеки трябва да открие това, което го кара да се чувства добре и да го прави, а който не гледа себе си и търси кой да критикува, значи има някакъв проблем.
 

Горе