Европроекти и туризъм

wdas

Member
Здравейте, от няколко месеца гледам разни сайтове на крепости и други забележителности и като се зачета разбирам, че са направени с европари. Имям няколко сайта, един от които допринася за развитието в туризма в България. Дали може да ме насочите къде да почета или ако може директно да ми дадете идея, как да кандидатсвам за някаква субсидия? Сайтът прави над 15 000 посещения на месец за сега и след зимата сиг ще е над 30 000, като ако получа и финансиране може доста да помогне на турости с леснодостъпна информация за забележитвлности в държавата.
 
Лично аз не съм чувал. Последно, което знаех бе за къщите за гости, където Европа накара част от проектите да връщат пари, защото бяха построени с евро средства за къщи за гости, а реално са били нечии вили или къщи за отдих, които хората са си направили за собствено ползване. Дори имам пример, съсед на мой роднина. Така върна парите. За друго не се сещам и не съм засичал. Ако някой има информация, ще е супер да сподели. За сайт, който искаш да развиеш, може би си за проекта на колегата, за който писа преди месец. Темата е някъде тук.
 
Винаги има нещо, което може да захвашен с акселерейт програма. Но ще е нужно да не е само сайт, нудно е да направиш нещо удникално, което би привлякло вниманието на инвеститорите. Хващай една камера, мини някои известни екопътеки и маршрути, вкарай ги в някакъв виртуален тур. После, хвани наеми един хубав дрон, и обиколи добре някои забележителности. Създай интерактивна карта, при всеки клик на регион да отваря всичко като материали - видеа, турове, галерии, описания. Сори, но много трябва да се помъчиш, за да стигнеш до парите на хората, поне в този бранш доста са напред. Идеята е да вкараш идеята за VR в сайта, аппа си. ;)
 
Винаги има нещо, което може да захвашен с акселерейт програма. Но ще е нужно да не е само сайт, нудно е да направиш нещо удникално, което би привлякло вниманието на инвеститорите. Хващай една камера, мини някои известни екопътеки и маршрути, вкарай ги в някакъв виртуален тур. После, хвани наеми един хубав дрон, и обиколи добре някои забележителности. Създай интерактивна карта, при всеки клик на регион да отваря всичко като материали - видеа, турове, галерии, описания. Сори, но много трябва да се помъчиш, за да стигнеш до парите на хората, поне в този бранш доста са напред. Идеята е да вкараш идеята за VR в сайта, аппа си. ;)
Холандското, може да те довърши.
 
Ами в момента имаше кандидастване за сайтове и дигитален маркетинг за 100% евро финансиране, ама срока за подаване на документи изтече. Мисля след 15-ти ще обявят на кои са отпуснати пари.
Пс: но финансирания дават само на фирми с определен жизнен период и определен минимален оборот през тези години на съществуване.
 
Ами в момента имаше кандидастване за сайтове и дигитален маркетинг за 100% евро финансиране, ама срока за подаване на документи изтече. Мисля след 15-ти ще обявят на кои са отпуснати пари.
Пс: но финансирания дават само на фирми с определен жизнен период и определен минимален оборот през тези години на съществуване.
Да, това беше най-близкото за такъв тип финансиране. Имаше цяла тема.
Пс: но финансирания дават само на фирми с определен жизнен период и определен минимален оборот през тези години на съществуване.
Имаше си такива изисквания. ;)
 
Да и аз стигнах до тях, но прочетох какво се изисква и аз нямам фирма в момента и предишни доходи, че да ми дават европари за бизнес. Идеята ми беше чисто туристически маршрути, тъй като реално правя реклама на бг забележителности, дали няма да има интерес министерството примерно да подпомогне проекта, естествено с различни изисквания и тн. За сега поне не мога да намеря вариант, нито тук нито в интернет. Все пак ако някой знае къде може да получава повече информация, нека сподели.
 
Защо трябва да се занимаваш с бюрокрация, щом имаш посещаемост си търси рекламодатели - туристически агенции, хотели, заведения и тн
 
Защо трябва да се занимаваш с бюрокрация, щом имаш посещаемост си търси рекламодатели - туристически агенции, хотели, заведения и тн
И аз бих наблегна на това. Програми не ти трябват, а и още не отговаряш явно на някакви минимални условия за усвояване на пари от там. Почни лека полека, скоро ще има още много. Натрупай история, гледай да имаш юридическо има след като го разрастеш, и след това давай смело. За сега и аз не виждам как би могъл да се класираш и да оправдаеш като "читав" бизнес техните вложени в теб средства.
 
Съгласен съм с @Green Bars . Намери рекламодатели но преди това помисли върху това за какво и как да плащат. Дали да е на клик, лиид с куки което остава за 30 дена и резервация или на дисплейна реклама.

Ако съвсем не можеш да намериш погледни booking.com и hotels.com имаха афилиейт на 5% от направена резервация. Тип инфлуенсър. Например пишеш малка статия за белоградчишките скали и от долу може да поместиш малко инфо за хотел Скалите 4 звезди в Белоградчик, който е само на 3.8км от скалите и на 22 км от пещерата Магурата и предлага настаняване с ресторант, безплатен частен паркинг и фитнес център. С басейн и безплатен WiFi.






Така малко по малко хората ще започнат да те търсят за реклама сами. Направи и раздел за рекламодатели с малко инфо. Това е на прима Виста което се сещам.
 

Горе