1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Евро програми/проекти

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от danko6, Март 6, 2014.

1. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,820
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    От: От: Евро програми/проекти

Това е интересно. Не съм го срещал досега.
    По коя мярка е?

2. asensp

asensp New Member

Рег.:
    Септ 28, 2015
    Съобщения:
    25
    Харесвания:
    5
    Точки:
    3
    Място:
    Plovdiv
    От: Евро програми/проекти

Развиване на самостоятелна стопанска дейност- Компонент 2 на Агенция по заетостта.

Вискяр Градинаров и Blinky харесват това.
  3. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Има доста програми, при които финансирането е 100 %. Не говоря за Оперативна програма Конкуретноспособност 2007- 2013, както и новата и версия Иновации и конкуретноспособност 2014 - 2020. Към момента има за наемане на безработни лица - в случай че имате нужда, която предвижда и процент от сумата за закупуване на оборудване. Финансирането е 100 %. Това е с управляващ орган Министерство на труда и социалната политика.

Вискяр Градинаров харесва това.
  4. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Евро програми/проекти

Ще ни насочиш ли към по-конкретна информация, ако наистина съществува такова финансиране.

И аз това се чудя, хем отваряш няколко работни места и започваш да плащаш по-сериозни данъци, хем те мотат или ти дават някакви кинти и ти влизаш с други, а пък най-лошия сценарии, на който съм присъствал от първо лице - възстановяване на вече издумканите твои средства и то пак с някаква мега забавяне и бомащина.

Няколко стотит на месец за бежанец и никакви пари за бг бизнеса, който ще даде хляб на искащите да работят и живеят тук. Странна логика каква точно политика се изповядва, а още по-странно, че седят и се чудят защо няма ръст икономиката ни. :)

5. krisopk

krisopk Active Member

Рег.:
    Апр 9, 2010
    Съобщения:
    317
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Професия:
    Design and Development

И аз моля за по-конкретна информация. Иначе това и аз съм го намерил в интернет. Конкретен опит имаш ли?

Blinky, батко, още ли търсиш логика в тези неща? Мислиш ли, че има пари за бежанците? Тези пари същи се усвояват ефективно. :)

6. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Вярвам, че едни пари влизат натам, а после гонят бизнеса за данъци и го питат защо не снася като преди. За това малко тъпунгерско ми се вижда. Иначе явно, че някой и там си е завъртял далаверата. ;) Но нека продължим по темата с европроектите. :)

7. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

По-конкретно за Министерство на труда и социалната политика - процедурата е "Ново работно място 2015", а програмата е Оперативна програма за развитие на човешките ресурси 2014 - 2020. Линк към страницата на програмата и конкретно на процедурата за съжаление не мога да пусна, но на търсене ще излезе. Там има достатъчно пари, тъй като цялата стойност на гранта е 40 000 000 лв., което предполага финансиране на голям брой проекти. Има два срока да подаване на проектните предложения - единият е 19.11.2015 г., а другият е в началото на 2016. Това е набързо, имам синтезирана информация ( около 3 стр.) относно изискванията, допустимите кандидати по програмата, стойност на проекта и т.н.
    Относно конкретния ми опит - подготвяла съм проектни предложения по доста оперативни програми и от четири години се занимавам с това. Освен това сега подготвям едно предложение за тази програма, тъй че съм доста запозната. В случай че се затрудниш с информацията от сайта на програмата или ти трябва повече инфо, който иска може да пише на лични или да остави и-мейл да му изпратя информацията, както и да пише по мейла - veli . velito @ gmail. com.

Blinky харесва това.
  8. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

За тази ли програма беше, че са невъзвращаеми и на 100% финансиране или? Ако е така, ще пратя едно мейлче към теб, да те попитам за повече инфо. Само това ли ще са двете дати? Сега и в началото на другата година. Иначе парите, които ще отпуснат не са никак малки. И става дума за работни места, нищо повече. ;)

9. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Точно за тази е. Да, това са датите, първоначално беше само една дата - през септември, но останаха много пари и затова пуснаха още две дати, за да наберат проекти и да успеят да усвоят средствата, тъй като програмата трябва да приключи до 2017, така е заложено и одобрено от ЕК. Тези пари са за цялата програма. Иначе стойността на отделните проекти варира от 50 000 лв. (минимална) до 391 166 лв. (максимална). Задължително е да си наемеш хора, на които ще се плаща с парите от проекта, но освен това имаш 30 % от стойността му за закупуване на оборудване, машини, инвентар.

10. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Това звучи много добре. Сега ще ти драсна. Ще пиша на лично. Просто информативно, защото гледам да съм в течение с тия неща. Все пак някъде има и нещо читаво, не се знае. :)

11. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Ако не е по тези програми, които финансират общинските проекти има огромна вероятност при добре написан проект. При общините вече е по-сложно, но да не опорочаваме темата :)

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Да, ясно. Ще патиш ли малко повече инфо за четене на лично? Ще се радвам да видя нещо по въпроса.

13. krisopk

krisopk Active Member

Рег.:
    Апр 9, 2010
    Съобщения:
    317
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Професия:
    Design and Development

Искам и аз да се абонирам за конкретна информация. Можете дори да ми пращате директно предложения: по-добър клиент (партьнор) от това няма. :)
    Аз ако имах такъв бизнес вече с Blinky да бяхме налазени...

14. kirilbug

kirilbug Member

Рег.:
    Апр 8, 2010
    Съобщения:
    231
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

И аз искам да се наредя на опашката за малко повече инфо.

15. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,820
    Харесвания:
    928
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    От: От: Евро програми/проекти

Аз ли съм песимист, или основната част от парите ще се прибере от обучителните фирми?
    По груби сметки - трябва да се назначат поне 4-5 човека, за да се покрие минимума от 50 000 лв.

16. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Ооо, и за обучителните фирми ще има много. Но за обучение не се предвиждат много пари - в зависимост от вида на професията и степента на квалификационната степен - около 750 лв. на човек е за обучение.

17. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,485
    Харесвания:
    1,419
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Ее, това е горе-долу ок, защото един начален курс за преквалификация може да се мине така. От там вече самия учащ ще си поеме щафетата. ;)

18. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,531
    Харесвания:
    573
    Точки:
    113
    Място:
    Казанлък
    От: Re: От: Евро програми/проекти

Това верно ли е по евро проект:
    http://www.oblakhost.com/

19. snux

snux Well-Known Member

Рег.:
    Февру 22, 2009
    Съобщения:
    1,459
    Харесвания:
    100
    Точки:
    63

Тези дни се разрових за програмата "Ново работно място 2015" и се оказа че е прекратена. Изглеждаше доста добра за финансиране на стартъп, но естествено е имало злоупотреби и се е наложило да я прекратят. Чудно ми е дали няма да пуснат скоро нещо подобно, което да се съчетае със започването на проект и да се използва като първоначално финансиране.

20. danko6

danko6 Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2009
    Съобщения:
    2,145
    Харесвания:
    153
    Точки:
    63
    От: Re: От: Евро програми/проекти

Такива имаше доста и аз си организирах неща да кандидатствам тази година по програма за финансиране като исках да развия ужасно по-голям проект за който се изискваше доста финанси и се оказа, че програмата по която исках да кандидатствам не е прекратена, но е наложено някакъв лимит от 2-4 хиляди лева за изработка на сайт, точно заради такъв тип гъзари които са взели за такъв сайт като този по 35-52 хиляди лева, аз бях смаян като ми показаха такива проекти за 50 хиляди и се отказах да ме финансират 2 хилядарки за 100 глупости трябва да си луд

Сподели страницата