Евро програми/проекти

Дискусията в 'Инвестиции / Офлайн Бизнес / Икономика' стартирана от danko6, Март 6, 2014.

1. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    931
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    От: От: Евро програми/проекти

Това е интересно. Не съм го срещал досега.
    По коя мярка е?

2. asensp

asensp New Member

Рег.:
    Септ 28, 2015
    Съобщения:
    25
    Харесвания:
    5
    Точки:
    3
    Място:
    Plovdiv
    От: Евро програми/проекти

Развиване на самостоятелна стопанска дейност- Компонент 2 на Агенция по заетостта.

Вискяр Градинаров и Blinky харесват това.
  3. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Има доста програми, при които финансирането е 100 %. Не говоря за Оперативна програма Конкуретноспособност 2007- 2013, както и новата и версия Иновации и конкуретноспособност 2014 - 2020. Към момента има за наемане на безработни лица - в случай че имате нужда, която предвижда и процент от сумата за закупуване на оборудване. Финансирането е 100 %. Това е с управляващ орган Министерство на труда и социалната политика.

Вискяр Градинаров харесва това.
  4. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Евро програми/проекти

Ще ни насочиш ли към по-конкретна информация, ако наистина съществува такова финансиране.

И аз това се чудя, хем отваряш няколко работни места и започваш да плащаш по-сериозни данъци, хем те мотат или ти дават някакви кинти и ти влизаш с други, а пък най-лошия сценарии, на който съм присъствал от първо лице - възстановяване на вече издумканите твои средства и то пак с някаква мега забавяне и бомащина.

Няколко стотит на месец за бежанец и никакви пари за бг бизнеса, който ще даде хляб на искащите да работят и живеят тук. Странна логика каква точно политика се изповядва, а още по-странно, че седят и се чудят защо няма ръст икономиката ни. :)

5. krisopk

krisopk Active Member

Рег.:
    Апр 9, 2010
    Съобщения:
    324
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Професия:
    Design and Development

И аз моля за по-конкретна информация. Иначе това и аз съм го намерил в интернет. Конкретен опит имаш ли?

Blinky, батко, още ли търсиш логика в тези неща? Мислиш ли, че има пари за бежанците? Тези пари същи се усвояват ефективно. :)

6. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Вярвам, че едни пари влизат натам, а после гонят бизнеса за данъци и го питат защо не снася като преди. За това малко тъпунгерско ми се вижда. Иначе явно, че някой и там си е завъртял далаверата. ;) Но нека продължим по темата с европроектите. :)

7. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

По-конкретно за Министерство на труда и социалната политика - процедурата е "Ново работно място 2015", а програмата е Оперативна програма за развитие на човешките ресурси 2014 - 2020. Линк към страницата на програмата и конкретно на процедурата за съжаление не мога да пусна, но на търсене ще излезе. Там има достатъчно пари, тъй като цялата стойност на гранта е 40 000 000 лв., което предполага финансиране на голям брой проекти. Има два срока да подаване на проектните предложения - единият е 19.11.2015 г., а другият е в началото на 2016. Това е набързо, имам синтезирана информация ( около 3 стр.) относно изискванията, допустимите кандидати по програмата, стойност на проекта и т.н.
    Относно конкретния ми опит - подготвяла съм проектни предложения по доста оперативни програми и от четири години се занимавам с това. Освен това сега подготвям едно предложение за тази програма, тъй че съм доста запозната. В случай че се затрудниш с информацията от сайта на програмата или ти трябва повече инфо, който иска може да пише на лични или да остави и-мейл да му изпратя информацията, както и да пише по мейла - veli . velito @ gmail. com.

Blinky харесва това.
  8. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

За тази ли програма беше, че са невъзвращаеми и на 100% финансиране или? Ако е така, ще пратя едно мейлче към теб, да те попитам за повече инфо. Само това ли ще са двете дати? Сега и в началото на другата година. Иначе парите, които ще отпуснат не са никак малки. И става дума за работни места, нищо повече. ;)

9. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Точно за тази е. Да, това са датите, първоначално беше само една дата - през септември, но останаха много пари и затова пуснаха още две дати, за да наберат проекти и да успеят да усвоят средствата, тъй като програмата трябва да приключи до 2017, така е заложено и одобрено от ЕК. Тези пари са за цялата програма. Иначе стойността на отделните проекти варира от 50 000 лв. (минимална) до 391 166 лв. (максимална). Задължително е да си наемеш хора, на които ще се плаща с парите от проекта, но освен това имаш 30 % от стойността му за закупуване на оборудване, машини, инвентар.

10. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Това звучи много добре. Сега ще ти драсна. Ще пиша на лично. Просто информативно, защото гледам да съм в течение с тия неща. Все пак някъде има и нещо читаво, не се знае. :)

11. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Ако не е по тези програми, които финансират общинските проекти има огромна вероятност при добре написан проект. При общините вече е по-сложно, но да не опорочаваме темата :)

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Да, ясно. Ще патиш ли малко повече инфо за четене на лично? Ще се радвам да видя нещо по въпроса.

13. krisopk

krisopk Active Member

Рег.:
    Апр 9, 2010
    Съобщения:
    324
    Харесвания:
    28
    Точки:
    28
    Професия:
    Design and Development

Искам и аз да се абонирам за конкретна информация. Можете дори да ми пращате директно предложения: по-добър клиент (партьнор) от това няма. :)
    Аз ако имах такъв бизнес вече с Blinky да бяхме налазени...

14. kirilbug

kirilbug Member

Рег.:
    Апр 8, 2010
    Съобщения:
    231
    Харесвания:
    7
    Точки:
    18

И аз искам да се наредя на опашката за малко повече инфо.

15. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,861
    Харесвания:
    931
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    От: От: Евро програми/проекти

Аз ли съм песимист, или основната част от парите ще се прибере от обучителните фирми?
    По груби сметки - трябва да се назначат поне 4-5 човека, за да се покрие минимума от 50 000 лв.

16. veli_veli

veli_veli New Member

Рег.:
    Окт 21, 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3

Ооо, и за обучителните фирми ще има много. Но за обучение не се предвиждат много пари - в зависимост от вида на професията и степента на квалификационната степен - около 750 лв. на човек е за обучение.

17. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,986
    Харесвания:
    1,735
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia

Ее, това е горе-долу ок, защото един начален курс за преквалификация може да се мине така. От там вече самия учащ ще си поеме щафетата. ;)

18. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,825
    Харесвания:
    651
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    От: Re: От: Евро програми/проекти

Това верно ли е по евро проект:
    http://www.oblakhost.com/

19. snux

snux Well-Known Member

Рег.:
    Февру 22, 2009
    Съобщения:
    1,460
    Харесвания:
    100
    Точки:
    63

Тези дни се разрових за програмата "Ново работно място 2015" и се оказа че е прекратена. Изглеждаше доста добра за финансиране на стартъп, но естествено е имало злоупотреби и се е наложило да я прекратят. Чудно ми е дали няма да пуснат скоро нещо подобно, което да се съчетае със започването на проект и да се използва като първоначално финансиране.

20. danko6

danko6 Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2009
    Съобщения:
    2,155
    Харесвания:
    158
    Точки:
    63
    От: Re: От: Евро програми/проекти

Такива имаше доста и аз си организирах неща да кандидатствам тази година по програма за финансиране като исках да развия ужасно по-голям проект за който се изискваше доста финанси и се оказа, че програмата по която исках да кандидатствам не е прекратена, но е наложено някакъв лимит от 2-4 хиляди лева за изработка на сайт, точно заради такъв тип гъзари които са взели за такъв сайт като този по 35-52 хиляди лева, аз бях смаян като ми показаха такива проекти за 50 хиляди и се отказах да ме финансират 2 хилядарки за 100 глупости трябва да си луд

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice