Един (може би) глупав въпрос относно публикуването на сайт/странции в директории... о.0

lowriderzzz

Well-Known Member
Не се имам за SEO специалист, за това въпроса може да се стори глупав (дори нелогичен) за някои от вас. Но пък както някои хора казват уж глупави въпроси нямало.... ама знам ли...

По темата: ако имам сравнително нов сайт пълен със съдържание (предимно текстови блог постове, избрал съм си ключова дума за всеки от тях и целта ми е да се класира по съответната кл. дума, която не е толкова конкурентна. До колкото разбирам дори и on-page SEO-то да е на ниво, все пак не е зле да се направи малко link building и това ставало със споделяне на сайта и съответни страници/постове в директориите.

Та... въпросът е следния: ако вече съм създал достатъчо съдържание, да речем 100 поста, има ли значение дали ги споделям всичките на веднъж в директориите или е по-добре това да става през време (примерно днеска един, след ден-два друг и т.н.) ?

Ами това е... знам, че може да е мега тъп въпрос, но ако няма значение дали на веднъж или през време по-добре сякаш на веднъж да ги пусна.
 
До колкото разбрах от видеото - най-важното е да имаш хубаво съдържание (т.е. on page SEO) и другите автоматично да те ранкват. Добре, аз имам блог с 100 + статии, уникално писани. Да приемем че е хубаво съдържание. С Google search конзолата съм добавил сайтмап-а, всичко показва че работи, няма грешки, нопак не се появява в първа страница и то по не толкова конкуренти кл. думи и то в БеГе.
Може би защото сайта е нов - на около месец и трябва да изчакам така ли?

По принцип за това попитах - дали е удачано да се сподели тук там, за да се ускори процеса.
 
Как ще си пускаш вече добре написаното и уникално съдържание по други сайтове, по собствено желание. По-скоро някакви резюмирани части, водеще към оригиналната статия (на твоя блог). Това е по-добре стратегически. Всеки бяха от дублираното съдържание, а ти лкъм него се мяташ. И тия сайтове не ги гледай, не са чак такива оферти. Изключвам авторитетните, броящи на пръсти. :)
 
Как ще си пускаш вече добре написаното и уникално съдържание по други сайтове, по собствено желание. По-скоро някакви резюмирани части, водеще към оригиналната статия (на твоя блог). Това е по-добре стратегически. Всеки бяха от дублираното съдържание, а ти лкъм него се мяташ. И тия сайтове не ги гледай, не са чак такива оферти. Изключвам авторитетните, броящи на пръсти. :)

Благодаря за отговора, но под споделям имах предвид да споделям линк на поста за съответното съдържание в различни директории, а не да поставям уникално съдържание в други сайтове - абсурд.
 
Напиши 1000 статии и не се занимавай с глупости.

Имам сайт за мами без нито един линк и е в топ 10 в нишата си, а тяе силно конкурентна.
Успех!
 
Напиши 1000 статии и не се занимавай с глупости.

Имам сайт за мами без нито един линк и е в топ 10 в нишата си, а тяе силно конкурентна.
Успех!

Е, това ми трябваше да чуя - благодаря!

А между другото до колко вътрешните връзки (от една моя статия към друга) помагат за класирането?

Т.е. основен фактор ли са по който алгоритъма определя класирането или на Гугъл му е все тая това?
 
Всъщност, ако съдържанието е супер добро, на практика от там ще си подсигуриш и линк билдинга, или линк байта, казано с други думи. 100% ти се е случвало да пускаш линк на твой познат, за да чете нещо, което те е заинтересовали и би заинтересовало и него, нали. Несъзнателно ти правиш линк към страницата на човека, който се в постарал за това съдържание. :)

Форумът също разчита на този метод, ако не се лъжа и много други форуми и месидж бордове.

Вътрешните линкове са помагателен инструмент за правилното навигиране из сайта. Улеснявайки потребителя, правиш сайта идея по френдли, а от там и по-приятен. И това определено се забелязва. ;)
 
Вътрешните линкове са помагателен инструмент за правилното навигиране из сайта. Улеснявайки потребителя, правиш сайта идея по френдли, а от там и по-приятен. И това определено се забелязва. ;)

Да де, то ясно че правят UX-a по-приятен, но дали е важен фактор за класиране. Имам около 300 статии, които още нямат вътрешни линкове. Да влагам ли време и усилия да ги препрочитам и да ги олинквявам (баси думата изцепих) или по-добре да си насоча енергията в нещо по-продуктивно. Чисто от практична, тайм мениджмънт гледна точка :)
 
Вложи. Да де, то ux не е ли свързани с наука рейта? :) Аз бих го направил на твое място. И определено ще дадеш по голям шанс да поразходиш и бота по съдържанието на сайта, от релевантна към релевантна статия. ;)
 
Вложи. Да де, то ux не е ли свързани с наука рейта? :) Аз бих го направил на твое място. И определено ще дадеш по голям шанс да поразходиш и бота по съдържанието на сайта, от релевантна към релевантна статия. ;)

Еми ще ги свържа тогава, ама по-скоро ще избера 10-20-те топ страници и основните ключови думи, за които бих искал да се класирам и бих свързал първо тях. Малко 80/20 leveradge ;)

Благодаря!
 

Горе