Един от основателите на Diaspora почина!

Blinky

Owner
В интернет (днес) се п оявиха новини около това, че Ilya Zhitomirskiy, един от четирамата основатели на социалната мреца Diaspora, е починал, като приина за това е било самоубийство. Програмиста е бил едва на 22 години, когато е предприел това последно свое деяние.

На мен не ми е много популярна мрежата, която е тук: https://joindiaspora.com/ - била създане през 2010 и била обещаваща "нова звезда' на хоризнотна.

Създателите и са: Ilya Zhitomirskiy, Dan Grippi, Maxwell Salzberg и Raphael Sofaer. Студенти в Нюйоркския университет, които набирали средства за развитието и от желаните $10К, те събрали $100К, като един от спонсорите бил и самия Марк Зукърбърг.

Ако някой е чувал нещо за тази мрежа, създателите й, може да драсне тук.
 
От: Един от основателите на Diaspora почина!

Чувал съм ги, но само като име. Каква новина е това, какви са тия изобщо? Доста отчаяно действие за популяризация на никому неизвестната социална мрежа Диаспора :( (малко черен хумор).
 
От: От: Един от основателите на Diaspora почина!

Чувал съм ги, но само като име. Каква новина е това, какви са тия изобщо? Доста отчаяно действие за популяризация на никому неизвестната социална мрежа Диаспора :( (малко черен хумор).

Еми и аз не бях я чувал до момента, в който се сблъсках с новината. Обикалям да чета IT новини и да ти кажа, тази ми направи силно впечатление. за това реших и да я я споделя тук с Вас. В интерес на истината доста трагична, но и такива неща се случват в живота.
 
От: Един от основателите на Diaspora почина!

Имах щастието да разменя няколко мейла с момчето преди време и ми се стори изключително свестен човек.
Жалко, наистина...
 

Горе