Един продукт с няколко цени в Opencart 2.3?

Kill-op

Active Member
Здравейте, налага ми се да добавя нова категория продукти и се чудя откъде и как се правеше, че един прдукт да има няколко цени според грамажа му. Например:
Парфюм
15 мл. - 10 лв,
50 мл. - 20 лв,
100 мл. - 30 лв.
и потребителя да има опция да си избира кой грамаж да закупи. Някой дали би могъл да ми даде насоки как да го постигна?

webstil

Well-Known Member
Ти сам си казал отговора във въпроса. От опции го правиш, въвеждаш си като различни опции милилитрите и добавяш различни цени за всяка опция. На базова цена на продукта сложи най-ниската цена - примерно 10 лв. за 15 мл. И потребител като влезе на продуктовата да може да си избира милилитрите и ще му променя цените.

Kill-op

Active Member
Ти сам си казал отговора във въпроса. От опции го правиш, въвеждаш си като различни опции милилитрите и добавяш различни цени за всяка опция. На базова цена на продукта сложи най-ниската цена - примерно 10 лв. за 15 мл. И потребител като влезе на продуктовата да може да си избира милилитрите и ще му променя цените.
Направих го, но тогава ми събира базовата цена + цената от опцията и в кошницата продукта става 30 лв /базовацена 10 лв + 20 лв за 50 мл./

Станимир И

Well-Known Member
Здравей, искаш модул който заменя главната цена от цената на избраната опция.

Пример: Продукта има 5 варианта, стандартна цена 20 лева на показан вариант, при избор на другите варианти като опция, цената от дадената опция става главната цена, не събира цената на опцията + главната цена на продукта?

Ето модул: https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=23647

Поздрави,
Станимир И

Горе