Една инсталация - няколко раздела

Искам на сайта ми да има няколко независими раздела с различни менюта и отделни index.php с различни статии в тях, но всичко да е с еднакъв дизайн и да се получи с една инсталация и съответно с един контрол-панел. Възможно ли е това да стане с Уърдпрес, има ли такива теми или трябва да се доработят?
Ето например на този сайт с тема Avenue има два раздела:
http://www.sportsbettingdime.com/news/
http://www.sportsbettingdime.com/betting-tips/
 
От: Една инсталация - няколко раздела

Искам на сайта ми да има няколко независими раздела с различни менюта и отделни index.php с различни статии в тях, но всичко да е с еднакъв дизайн и да се получи с една инсталация и съответно с един контрол-панел. Възможно ли е това да стане с Уърдпрес, има ли такива теми или трябва да се доработят?
Ето например на този сайт с тема Avenue има два раздела:
http://www.sportsbettingdime.com/news/
http://www.sportsbettingdime.com/betting-tips/

Няма проблем това да стане с WordPress. Правиш си различни страници с различно съдържание за разделите ти и когато си генерираш менюто просто задаваш да показва всички отделни страници. Така всичко ти е в 1 сайт с 1 дизайн, като през менюто си избираш коя точно страница да ти покаже. Ако искаш да ти показва различни публикации в отделни категории за всяка отделна страница, според това какви функции ти поддържа темата която си избрал, също може да го конфигурираш.
 
От: Една инсталация - няколко раздела

Нещо не ми е много ясно. Може ли да напишеш по-подробно как може да стане това? Как на site.bg да се показват само статии от категорията футбол, а на site.bg/tenis статии от категорията тенис? И как на двата раздела да има едно и също меню, но с различни подменюта, като на dnevnik.bg например?
Ако може и конкретни теми, с които може да се постигне това.
 
От: Една инсталация - няколко раздела

Това може да го постигнеш с всяка една тема, която решиш да използваш. Преди да си създадеш новите публикации, направи си различни категории за тях, например футбол, волейбол, тенис, плуване и т.н. Това става от Posts -> Categories. След това създай няколко различни публикации за различните теми, за които пишеш. Като си в редактора за публикациите, вдясно имаш опции да избереш категория към съответната публикация. От там си избери една или няколко категории, в които искаш този пост да излиза.

2-рото нещо, което трябва да направиш, е менюто. От Appearance -> Menus може да си направиш менюто, което да използва сайта ти. Добави си бутон 'Начало', след което си добави всички категории, които искаш да излизат там (футбол, волейбол и т.н.). Запази менюто и избери него от ляво, за да може темата ти да го използва. Ще видиш, че на началната страница, а и на всички други ще излезе тази подредба, която си направил, като цъкайки по различните категории ще излизат само публикациите, които са сложени да са в тази категория.

Може да научиш още доста неща за това тук.
 
От: Една инсталация - няколко раздела

Мерси за съветите, но това което ми трябва е различно от това което си написал. Искам на site.bg да се показват публикации за футбол, а на site.bg/tenis - публикации за тенис. Менюто да е като в Дневник.бг - един ред общо меню за всички раздели и един ред подменю, което е различно за всеки раздел. Под раздел нямам предвид категория, а отделен index.php който да се зарежда на site.bg/tenis и съответно всички публикации към този раздел да са от типа "site.bg/tenis/Публикация" а всички страници "site.bg/tenis/страница/".

Също ми трябват и различни footer.php за всеки раздел, за да наблъскам и там различни линкове към всеки раздел. И статичен текст под и над списъка с публикации.
 
Категория и страница с еднакво URL?

Ще има ли проблем и конфликт в системата ако категория и страница са с еднакво URL?
Аз го направих пробно и в браузъра се зарежда категорията, а не страницата. Такава ми беше и целта. Но не знам дали няма да има странични ефекти и аномалии, да не товари нещо сървъра или др.
Примерно, имам категория site.bg/sport и страница site.bg/sport. Целта на упражнението е site.bg/sport да се отваря като категория, а всички подкатегории, подстраници и публикации да изглеждат по тоя начин - site.bg/sport/страница, site.bg/sport/подкатегория, site.bg/sport/публикация за да има някаква подредена структура сайта.
 
Последно редактирано:
От: Една инсталация - няколко раздела

Това, което си описал ми прилича на мулти сайтове със субкатегории. Всяка категория е отделен сайт, който е подпапка на основния домейн. На всяка подкатегория слагаш същата тема като на основния и също и менюта във всички сайтове са еднакви.
 
От: Една инсталация - няколко раздела

Имаш предвид отделна инсталация на Уърдпрес за всяка отделна подпапка? Аз това се опитвам да избегна, защото ще има доста раздели в сайта и няма да е удобно да се публикува и редактира ако ще се влиза във всеки раздел поотделно. Засега успявам да постигна целта с една инсталация, благодарение на плъгини, custom менюта/сидебарове, различни тамплейти за всеки раздел и т.н. Но се питам дали няма да има проблем ако някои категории и страници са с еднакви УРЛ-та.
 
От: Една инсталация - няколко раздела

Имаш предвид отделна инсталация на Уърдпрес за всяка отделна подпапка? Аз това се опитвам да избегна, защото ще има доста раздели в сайта и няма да е удобно да се публикува и редактира ако ще се влиза във всеки раздел поотделно. Засега успявам да постигна целта с една инсталация, благодарение на плъгини, custom менюта/сидебарове, различни тамплейти за всеки раздел и т.н. Но се питам дали няма да има проблем ако някои категории и страници са с еднакви УРЛ-та.
Виж тук. Може да ти свърши работа.
 

Горе