Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

е 100 -те нали са с вкл. ДДС как така станаха 120 :)
Накратко - ако дохода ти е 100, трябва да фактурираш 120.
 
Последно редактирано:
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Google adsense предлагат ли печалба на 1000 импресии или само на клик ?

само на клик е май

da naistina niakoi znae li dali moge na impresii ne na klik i ako ne daite niakoia programa za pe4elene ot impresii

probval li e niakoi tova http://www.adonion.com
 
Последно редактирано:
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

е 100 -те нали са с вкл. ДДС как така станаха 120 :)
кой е казвал, че са с включено ДДС? :)
А данъка на ЕТ-то, няма нищо общо с ДДС-то.
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Ако фирмата получава общо 100 лв трябва да напише фактура с данъчна основа 83.33 лв, ДДС 16.67 лв и обща сума 100 лв.

Ако не е регистрирана по ЗДДС трябва да напише 100 лв, ДДС: 0лв, общо: 100 лв.

Разбира се не съм счетоводител - просто съм писал фактури едно време и го казвам на база опита си в тази дейност.
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

кой е казвал, че са с включено ДДС? :)
А данъка на ЕТ-то, няма нищо общо с ДДС-то.

сега ще ти отговоря в твой стил - с въпроси :)

Кой е казал , че не са с вкл. ДДС , от Адсенс не са ли ?!
За данъците на ЕТ ли почваме да си говорим ?
 
Последно редактирано:
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Ако не е регистрирана по ЗДДС трябва да напише 100 лв, ДДС: 0лв, общо: 100 лв.

Само не съм сигурен как се пише, ако фирмата, която издава фактурата е регистрирана по ЗДДС и данъкът ДДС го плаща (директно на държавата, където е регистрирана) фирмата, която дава парите. Може би пак се пише ДДС: 0лв и се пише пояснение на фактурата...
 
От: От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости.

сега ще ти отговоря в твой стил - с въпроси :)

Кой е казал , че не са с вкл. ДДС , от Адсенс не са ли ?!
Фактурирането на приходите от Адсенс е с нулева ДДС ставка. Тоест - с ДДС са, но то е 0.

За данъците на ЕТ ли почваме да си говорим ?
Гошо попита някакъв странен въпрос по темата.
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Относно бг мрежите от хттпоол ми отговориха:

"Ако сте медия, ние ще ви изплащаме спечелените от вас суми като начисляваме ддс отгоре, разбира се срещу издадени фактури"

Т.е. при изкарани 100лв получавам 120лв
така ли се получава
 
От: От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости.

Относно бг мрежите от хттпоол ми отговориха:

"Ако сте медия, ние ще ви изплащаме спечелените от вас суми като начисляваме ддс отгоре, разбира се срещу издадени фактури"

Т.е. при изкарани 100лв получавам 120лв
така ли се получава


изитрейдър беше така
 
От: От: От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупо

Одиторите броим ли се?

Абе броите се ама не знам от коя страна сте, че сте по страшни и от данъчните и за разлика от тях въобще не сте неграмотни
 
От: От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости.

Фактурирането на приходите от Адсенс е с нулева ДДС ставка. Тоест - с ДДС са, но то е 0.


Гошо попита някакъв странен въпрос по темата.

Не е точно така, даже въобще не е така. Приходите от Гугъл за Българския получател на парите са сделки при които данъкът е дължим от получателя на услугата, т.е. Гугъл дължи ДДс-то, а не са с нулева ставка на ДДС. ДДС пак не се дължи но по друга причина, а не защото е нула ставката.
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Доста рових из законите, във връзка с форсираното пренасочване на издателите към Гугъл-Ирландия, и стигнах до едно интересно заключение - държавата - България, почти няма шанс, освен при детайлна ревизия, да разбере за тези доходи.

В случая издателят се явява доставчик на услуга за Гугъл Ирландия. Като такъв е длъжен да се регистрира по ДДС и самият той да подава VIES декларация. Но ако забрави да го направи, държавата няма изобщо как да научи за сделката.

От отсрещната страна Гугъл Ирландия подава своите справки-декларации по ДДС, и дневници за покупки и продажби. Но ги подава в Ирландия. Много е съмнително Ирландия да предоставя на България в електронен формат всички дневници за покупки и продажби от всички ирландски фирми. По-скоро бих допуснал обратното - България да предоставя VIES декларациите, защото те са по-малки и по тях да се прави засечка. Най-вече, защото ДДС-то трябва да се начисли в Ирландия, а не в България. Т.е. за целите на ДДС процедурата, е логично българският VIES да ходи в Ирландия, а не фирмените дневници от Ирландия да идват в България. Реално България няма данъчен интерес, защото не може да събира данъци върху тези обороти.

Не съм ровил да гледам какво представлява тази декларация в Ирландия и тези дневници, но ако е подобна на българската, то тогава по нея не може да се установи лесно контрагентът, дори и да бъде предоставена на България. В дневника на покупките - където се отразяват всички покупки, има поле за име и номер по ДДС. Но като нямаш такъв номер, остава само името. Което ако е "Петър Петров", просто данъчните не могат автоматично да разберат кой си.

Т.е. доколкото успях да се разровя, до българската НАП няма да дойде информация, че Гугъл Ирландия е пратила 200 долара по Уестърн Юнион до Петър Петров. Т.е. НАП няма как да хване и плоския данък и осигуровките.

Разбира се, при основна проверка, те може да изискат справки от Ирландия. Но само при проверка.

Ако има някой счетоводител тук, може да внесе яснота, и евентуално успокоение по въпроса. Данните от дневниците на Гугъл Ирландия в Ирландия ли си остават, или щъкат из целия ЕС.

Много е съмнително и останалите страни членки на ЕС да пращат и те техните дневници на България и после НАП(чиито служители наистина не вършат ништо, но мнооого ги мързи) да проверява всичката тази информация.
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Много неща се изписаха.
Сега как става засечката. Първо за номера по ДДС на Петър Петров. Аз лично с WU не съм получавал суми и не знам каква информация се предоставя, но за чека изписвам всички възможни номера които имам. Та като няма номер по ДДС се вписва номерът по Булстат и ЕГН на лицето. Поне за който получава чек отзи номер го има за WU не знам, но едва ли банката ще изплати сума без ЕГН. Та гугъл вкл. в своя дневник за покупки Петър Петров И ЕГН-то.
Българските издатели подават VIES-ите си и действително те отиват в Ирландия и където другаде трябва. Там се завърта един компютър и изстрелва разликите, а те са: първо има го във българския VIES, но го няма в дневник покупки на гугъл - тогава гугъл отнася шамарите, втори вариант - има в го в дневник покупки на гугъл, но няма български VIES - тогава българската фрма или частно лице отнася шамарите, защото от Ирландия ще пратят само тези за които няма съответствие, а това не са толкова много хора.

Поне такава е процедурата за VIES-ите получени в България от другите държави. Предполагам, че и в Ирландия е такава. Друг е въпросът, че когато преди 1-2 години се бях заел да проуча начина на движение на тази информация, системата на НАП беше настроена така, че въобще не проверяваше базата за суми под 1000 лв., но откъде да знам сега как е.
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Като си взимаш парите от WU ти сканират личната карта и въвеждат всички данни от нея, вкл. и ЕГН. Това се отнася за случая, когато парите се взимат в банка.

Ако е в "чейндж бюро" казват, че само поглеждали личната карта и нищо не записвали, но не знам доколко това е вярно.

И дали WU споделя информация с Google не ми е ясно.

До сега доста народ е плащал за услугата Google AdWords на Google ireland. Предполагам, че много малко от тях са си платили ДДС-то в България. Някой от тях дали е бил "спипан" от НАП?
 
От: От: От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупо

Абе броите се ама не знам от коя страна сте, че сте по страшни и от данъчните и за разлика от тях въобще не сте неграмотни

От тъмната страна сме винаги ;)
 
От: От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости.

Не е точно така, даже въобще не е така. Приходите от Гугъл за Българския получател на парите са сделки при които данъкът е дължим от получателя на услугата, т.е. Гугъл дължи ДДс-то, а не са с нулева ставка на ДДС. ДДС пак не се дължи но по друга причина, а не защото е нула ставката.

Грешно мнение. Прав си.
 
Последно редактирано:
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

Не ги знам данъчните, но съм виждал резултата от данъчна ревизия, на човека му бяха намерили и фактурите от "Метро". Друг е въпроса дали всеки път могат и искат да го правят това...
 
От: Една май добра новина около Адсенс, Ирландия, ДДС и всички останали глупости...

А защо има фактури от Метро? Заради няколкото процента по-малко данък не си струва да се пазаруват за сметка на фирмата стоки за лично ползване.
 

Горе